Kadme AS
Score · regnskapsår 2025
13av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 081 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 223 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kadme AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,0 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −34,2 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −5,0 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −7,5 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | −8,1 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | −34,2 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −5,3 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,82 MNOK | 1,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 13 gjør Kadme AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kadme AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Kadme AS har score 13 for 2025, rang 3 223 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin −5,0 % mot median 4,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −34,2 % mot median 34,3 %. Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,52 mot median 1,33.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −34,2 % (median 34,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,52 (median 1,33).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,5 % (median 5,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Kadme AS med 13,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 13,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Kadme AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −18,5 % | 4,5 % | −22,2 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −22,3 prosentpoeng |
| 2025 | −5,0 % | 4,8 % | +13,5 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | +13,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Kadme AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Kadme AS økte 13,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Kadme AS hadde en driftsmargin på −5,0 % og en egenkapitalandel på −34,2 % i 2025, og er nr. 3 223 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −18,5 % til −5,0 % og egenkapitalandelen falt fra −14,4 % til −34,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −34,2 % (median 34,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,52 (median 1,33).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,5 % (median 5,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,0 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kadme AS?
Driftsmarginen var −5,0 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −8,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kadme AS?
Egenkapitalandelen var −34,2 % i 2025 (median 34,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kadme AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,52 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kadme AS i Informasjon og kommunikasjon?
Kadme AS er nr. 3 223 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 081 av 1 101. Omsetningen endret seg −5,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984174004
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 20. januar 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Hospitalsgata 6, 4006 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- kadme.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 12
- Største eier
- 36,1 % · tre største 82,5 %
- Fordeling
- selskaper 40 % · privatpersoner 60 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 29 %
- Eiere over 60 år
- 53 % av personeierne sine aksjer (medianalder 62 år)
- Tordmon Holding AS · 36,1 %
- Benchmark Ventures AS · 2,6 %
- Astana AS · 1,7 %
- 9 privatpersoner · 59,6 %
Endring 2007–2025:
54 % av aksjene skiftet eier (10 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Astana AS, Benchmark Ventures AS, Tordmon Holding AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 10 | 13 | |
| Rang | 2 044 | 3 202 | 3 223 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | −18,5 % | −5,0 % | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | −24,4 % | −8,1 % | |
| Egenkapitalandel | 21,1 % | −14,4 % | −34,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 0,77 | 0,52 | |
| Omsetningsvekst | – | −19,9 % | −5,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35,2 MNOK | 28,2 MNOK | 26,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | −5,2 MNOK | −1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | −4,8 MNOK | −2,0 MNOK |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | −4,8 MNOK | −2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,3 MNOK | 17,4 MNOK | 13,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,1 MNOK | 15,2 MNOK | 9,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | −2,5 MNOK | −4,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,1 MNOK | −2,7 MNOK | −4,7 MNOK |
| Sum gjeld | 8,9 MNOK | 19,9 MNOK | 17,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,9 MNOK | 19,9 MNOK | 17,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 7021956.
Videre
Lignende selskaper
- Liquid Barcodes AS indeks 14, nr. 3 219 · sammenlign
- Justify AS indeks 14, nr. 3 220 · sammenlign
- Prosjektmarkedet AS indeks 14, nr. 3 221 · sammenlign
- Leid AS indeks 13, nr. 3 226 · sammenlign
- Piscada Aqua AS indeks 13, nr. 3 227 · sammenlign