A/Stab AS
Score · regnskapsår 2023
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 085 av 1 306 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 266 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
A/Stab AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 306 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,0 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 18,9 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,0 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 18,9 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,30 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,46 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør A/Stab AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 306 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- A/Stab AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
A/Stab AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på 18,9 % i 2023, og er nr. 3 266 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,2 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er A/Stab AS?
Driftsmarginen var 1,0 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,6 %.
Hvor solid er A/Stab AS?
Egenkapitalandelen var 18,9 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 4,30 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i A/Stab AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,43).
Hvordan står A/Stab AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
A/Stab AS er nr. 3 266 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 085 av 1 306.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i A/Stab AS.
A/Stab AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 26 i alt. Bergen 26 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
A/Stab AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984548648
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. mai 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 1,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Ulsmågvegen 7, 5224 NESTTUN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.a-stab.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 45,3 % · tre største 75,1 %
- Fordeling
- selskaper 80 % · privatpersoner 20 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 5 %
- Tyrlanna AS · 45,3 %
- Atfb Latte AS · 14,9 %
- Lepsøy Eiendom AS · 14,9 %
- Knall Holding AS · 5,0 %
- 2 privatpersoner · 19,9 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (6 nye og 4 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Atfb Latte AS, Knall Holding AS, Lepsøy Eiendom AS, Tyrlanna AS
Utgått (selskaper): AS BØE & LEPSØY
Eier flertallet i: A/Stab Rogaland AS (79 %), Probrann AS (62 %)
Har eierandeler i: A/Stab Rogaland AS (79 %), Probrann AS (62 %), Nenor Forvaltning Bergen AS (22 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 21 | 33 | |
| Rang | 3 266 | 3 761 | 3 356 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | −2,4 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | −8,1 % | 8,4 % | |
| Egenkapitalandel | 18,9 % | 9,2 % | 13,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,01 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % | 15,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,0 MNOK | 39,8 MNOK | 46,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,6 MNOK | 11,9 MNOK | 12,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,8 MNOK | 9,8 MNOK | 9,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 8,6 MNOK | 10,8 MNOK | 10,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,1 MNOK | 9,7 MNOK | 9,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 4825201.
Videre
Lignende selskaper
- Vestlandshus Arkitekter AS indeks 28, nr. 3 256 · sammenlign
- Altiva AS indeks 28, nr. 3 257 · sammenlign
- Vårdal Arkitekter AS indeks 28, nr. 3 268 · sammenlign
- Petrus Veterinærer AS indeks 28, nr. 3 276 · sammenlign
- At Byggservice AS indeks 28, nr. 3 283 · sammenlign