Hvebergsmoen Potetpakkeri AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 25 av 57 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 192 av 406 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hvebergsmoen Potetpakkeri AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 57 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 45,0 % (median 37,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 303 MNOK | 75 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 45,0 % | 37,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 1,59 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −0,4 % | 8,7 % |
| Omsetning per ansatt | 7,98 MNOK | 1,87 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Hvebergsmoen Potetpakkeri AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (57 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hvebergsmoen Potetpakkeri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hvebergsmoen Potetpakkeri AS har score 51 for 2025, rang 192 av 406 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 66 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 45,0 % mot median 37,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 16 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,4 % mot median 8,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hvebergsmoen Potetpakkeri AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 45,0 % i 2025, og er nr. 192 av 406 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Hvebergsmoen Potetpakkeri AS klarte seg omtrent som sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 61 MNOK og 124 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 124 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 118 MNOK |
| P/B | 1,0 | 61 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 4,3 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 38,2 %. I de andre årene var driftsmarginen 4,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hvebergsmoen Potetpakkeri AS?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,8 %.
Hvor solid er Hvebergsmoen Potetpakkeri AS?
Egenkapitalandelen var 45,0 % i 2025 (median 37,6 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 1,59).
Hvordan er likviditeten i Hvebergsmoen Potetpakkeri AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Hvebergsmoen Potetpakkeri AS i Jordbruk og skogbruk?
Hvebergsmoen Potetpakkeri AS er nr. 192 av 406 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 25 av 57. Omsetningen endret seg −0,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984655304
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 38 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 23. mai 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- 2264 GRINDER (GRUE)
- Kommune
- Grue rang 38 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 48 | 51 | |
| Rang | 224 | 217 | 192 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 4,3 % | 4,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,0 % | 12,8 % | 11,8 % | |
| Egenkapitalandel | 38,2 % | 46,1 % | 45,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,45 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,3 % | −0,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 305,2 MNOK | 304,2 MNOK | 303,1 MNOK |
| Driftsresultat | 13,0 MNOK | 13,0 MNOK | 14,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 14,0 MNOK | 14,7 MNOK | 15,9 MNOK |
| Årsresultat | 11,0 MNOK | 11,4 MNOK | 12,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 109,9 MNOK | 115,9 MNOK | 135,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 93,5 MNOK | 90,9 MNOK | 106,2 MNOK |
| Egenkapital | 42,0 MNOK | 53,4 MNOK | 60,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 32,0 MNOK | 43,4 MNOK | 50,8 MNOK |
| Sum gjeld | 67,9 MNOK | 62,5 MNOK | 74,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 67,9 MNOK | 62,5 MNOK | 74,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7112563.
Videre
Lignende selskaper
- BJERTNÆS & Hoel AS indeks 51, nr. 193 · sammenlign
- Viken Østre AS indeks 51, nr. 195 · sammenlign
- HÅ Rugeri AS indeks 51, nr. 196 · sammenlign
- Hodne Gartneri AS indeks 50, nr. 204 · sammenlign
- Animalia AS indeks 49, nr. 209 · sammenlign