Gobetten AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 596 av 2 774 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 039 av 5 164 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Gobetten AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 2 768 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,1 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 47,5 % (median 12,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 1,0 % |
| Totalrentabilitet | 15,3 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 47,5 % | 12,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 2,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,94 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,45 MNOK | 0,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Gobetten AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 774 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Gobetten AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Gobetten AS har score 67 for 2025, rang 1 039 av 5 164 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,94 mot median 1,00. Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,5 % mot median 12,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Gobetten AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 47,5 % i 2025, og er nr. 1 039 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gobetten AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,3 %.
Hvor solid er Gobetten AS?
Egenkapitalandelen var 47,5 % i 2025 (median 12,6 %). Gjeldsgraden var 1,10 (median 2,04).
Hvordan er likviditeten i Gobetten AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,94 i 2025 (median 1,00).
Hvordan står Gobetten AS i Overnatting og servering?
Gobetten AS er nr. 1 039 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 596 av 2 774. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984875355
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 12 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 11. september 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Fjordvegen 5, 9990 BÅTSFJORD
- Kommune
- Båtsfjord rang 18–28 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 70 | 67 | |
| Rang | 784 | 768 | 1 039 | |
| Driftsmargin | 10,1 % | 2,0 % | 3,1 % | |
| Totalrentabilitet | 43,8 % | 11,9 % | 15,3 % | |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 43,2 % | 47,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,73 | 1,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 50,8 % | 3,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,5 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6378907.
Videre
Lignende selskaper
- RISØ MAT & Kaffebar AS indeks 67, nr. 1 030 · sammenlign
- STEINKJER BRØD & Cirkus AS indeks 67, nr. 1 038 · sammenlign
- Brusand Camping AS indeks 67, nr. 1 041 · sammenlign
- Kafe Larsen AS indeks 67, nr. 1 042 · sammenlign
- District 4 AS indeks 67, nr. 1 044 · sammenlign