K2 Multipack AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 863 av 1 273 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 260 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
K2 Multipack AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 271 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,2 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 36,9 % (median 38,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −0,2 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | 1,0 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 36,9 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,71 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | −14,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,89 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør K2 Multipack AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 273 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- K2 Multipack AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
K2 Multipack AS har score 40 for 2025, rang 2 260 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 19 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −14,0 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 35 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,2 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,6 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,8, bransjen −0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til K2 Multipack AS med 0,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk K2 Multipack AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,6 % | 4,3 % | −3,0 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −3,0 prosentpoeng |
| 2025 | −0,2 % | 4,0 % | −0,8 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til K2 Multipack AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til K2 Multipack AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
K2 Multipack AS hadde en driftsmargin på −0,2 % og en egenkapitalandel på 36,9 % i 2025, og er nr. 2 260 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 2 MNOK |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 19 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er K2 Multipack AS?
Driftsmarginen var −0,2 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,0 %.
Hvor solid er K2 Multipack AS?
Egenkapitalandelen var 36,9 % i 2025 (median 38,3 %). Gjeldsgraden var 1,71 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i K2 Multipack AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,50).
Hvordan står K2 Multipack AS i Informasjon og kommunikasjon?
K2 Multipack AS er nr. 2 260 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 863 av 1 273. Omsetningen endret seg −14,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Key TO Computer AS.
Key TO Computer AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Key TO Computer AS
- K2 Multipack AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985620539
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2025
- Stiftet
- 15. mars 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,22 MNOK
- Forretningsadresse
- Havneveien 10, 9515 ALTA
- Kommune
- Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.multipack.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Key TO Computer AS (100 %)
Øverste eier: Key TO Computer AS
- Key TO Computer AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
25 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).
Utgått (selskaper): Origo Kapital AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 46 | 40 | |
| Rang | 1 749 | 1 885 | 2 260 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | 0,6 % | −0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 7,3 % | 2,5 % | 1,0 % | |
| Egenkapitalandel | 32,9 % | 35,2 % | 36,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,51 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,4 % | −14,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 10,3 MNOK | 8,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,1 MNOK | 5,0 MNOK | 4,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 4,9 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,4 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6762606.
Videre
Lignende selskaper
- Spark AS indeks 40, nr. 2 248 · sammenlign
- Digify AS indeks 40, nr. 2 251 · sammenlign
- Nordic Easy AS indeks 40, nr. 2 256 · sammenlign
- PIXELS & Bytes AS indeks 40, nr. 2 259 · sammenlign
- Motion Picture Licensing Company Norge AS indeks 40, nr. 2 261 · sammenlign