Kantega AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 115 av 412 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 589 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kantega AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 412 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 41,5 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 279 MNOK | 133 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 10,6 % | 6,6 % |
| Totalrentabilitet | 22,4 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 41,5 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,45 MNOK | 2,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Kantega AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (412 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kantega AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Kantega AS har score 59 for 2025, rang 589 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,67 mot median 1,15. Soliditet: persentil 68 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 41,5 % mot median 30,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 38 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3,2 % mot median 6,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kantega AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 41,5 % i 2025, og er nr. 589 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 55 MNOK og 279 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 279 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 92 MNOK |
| P/B | 1,0 | 55 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 38 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kantega AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,4 %.
Hvor solid er Kantega AS?
Egenkapitalandelen var 41,5 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Kantega AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Kantega AS i Informasjon og kommunikasjon?
Kantega AS er nr. 589 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 115 av 412. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 7. oktober 2026 | Miljødirektoratet | Rammeavtale for digitalisering og teknologi | 85,0 MNOK (rammeavtale) |
| 30. juni 2026 | Entur AS | Rammeavtale for innleie av ressurser til MT buss/båt | 155,0 MNOK (rammeavtale) |
| 23. oktober 2023 | UNIVERSITETET I BERGEN | ANSK-0171-20 Konsulenttjeneste innen programmering og utvikler relaterte prosjekter | 0,0 MNOK |
| 16. mars 2022 | Enova SF | Rammeavtale konsulenttjenester data og analyse | 13,0 MNOK (rammeavtale) |
| 21. april 2021 | Entur AS | DPS - IT-Utviklingstjenester - individuelle ressurser | 8,8 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985815534
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 193 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. juni 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 6,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkegata 5, 0153 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.kantega.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Trygve Wiese-Haugland
- Styrets leder
- Lillian Røstad
- Styremedlem
- Lars Yngvar Ellingsen
- Styremedlem
- Atle Sivertsen
- Styremedlem
- Helene Storstrøm
- Styremedlem
- Ove Gram Nipen
- Varamedlem
- Anita Esekielsen Martinsen
- Varamedlem
- Torstein Strøm
- Revisor
- KPMG AS
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 53 | 59 | |
| Rang | 530 | 883 | 589 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 0,9 % | 2,0 % | |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | 20,9 % | 22,4 % | |
| Egenkapitalandel | 43,3 % | 39,9 % | 41,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,60 | 1,67 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,3 % | 3,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 295,1 MNOK | 270,7 MNOK | 279,4 MNOK |
| Driftsresultat | 12,6 MNOK | 2,4 MNOK | 5,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 24,2 MNOK | 26,6 MNOK | 29,6 MNOK |
| Årsresultat | 21,4 MNOK | 25,8 MNOK | 27,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 119,0 MNOK | 128,6 MNOK | 132,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 111,3 MNOK | 123,5 MNOK | 129,5 MNOK |
| Egenkapital | 51,5 MNOK | 51,2 MNOK | 55,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 19,3 MNOK | 19,7 MNOK | 24,2 MNOK |
| Sum gjeld | 67,5 MNOK | 77,3 MNOK | 77,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 66,7 MNOK | 77,0 MNOK | 77,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7204146.
Videre
Lignende selskaper
- Telenor Cyberdefence AS indeks 59, nr. 585 · sammenlign
- Digiflow AS indeks 59, nr. 586 · sammenlign
- Mediehuset Haugesunds Avis AS indeks 59, nr. 594 · sammenlign
- Clevr AS indeks 59, nr. 595 · sammenlign
- Emma Systems AS indeks 59, nr. 599 · sammenlign