Marrakech AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 86 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 119 av 6 735 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og robusthet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Marrakech AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,2 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel 53,1 % (median 13,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 16,2 % | 1,6 % |
| Resultatmargin | 16,2 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | 75,4 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 53,1 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 1,97 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,39 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 41,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,34 MNOK | 0,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Marrakech AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Marrakech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Marrakech AS har score 84 for 2025, rang 119 av 6 735 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,2 % mot median 1,6 %. Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 41,0 % mot median 5,7 %.
Svakest: Konsistens: persentil 33 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 35,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +34,5, bransjen −0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Marrakech AS med 34,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 35,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Marrakech AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −18,3 % | 2,3 % | +10,9 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +10,5 prosentpoeng |
| 2025 | 16,2 % | 1,6 % | +34,5 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | +35,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Marrakech AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Marrakech AS økte 34,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Marrakech AS hadde en driftsmargin på 16,2 % og en egenkapitalandel på 53,1 % i 2025, og er nr. 119 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −18,3 % til 16,2 % og egenkapitalandelen steg fra −31,0 % til 53,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 16,2 % (median 1,6 %); Egenkapitalandel 53,1 % (median 13,8 %); Likviditetsgrad 1 2,39 (median 1,01).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 20 % |
| Likviditet | 86 | vekt 5 % |
| Vekst | 92 | vekt 25 % |
| Konsistens | 33 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Marrakech AS?
Driftsmarginen var 16,2 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 75,4 %.
Hvor solid er Marrakech AS?
Egenkapitalandelen var 53,1 % i 2025 (median 13,8 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 1,97).
Hvordan er likviditeten i Marrakech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,39 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står Marrakech AS i Overnatting og servering?
Marrakech AS er nr. 119 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 86 av 4 239. Omsetningen endret seg 41,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986967702
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 24. mai 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. februar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 50 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 15 | 84 | |
| Rang | 4 873 | 5 848 | 119 | |
| Driftsmargin | −29,2 % | −18,3 % | 16,2 % | |
| Totalrentabilitet | −192,7 % | −83,1 % | 75,4 % | |
| Egenkapitalandel | 22,8 % | −31,0 % | 53,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 0,66 | 2,39 | |
| Omsetningsvekst | – | −28,4 % | 41,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | −0,8 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 6439553.
Videre
Lignende selskaper
- Småøyan AS indeks 84, nr. 117 · sammenlign
- Osterøykroa AS indeks 84, nr. 118 · sammenlign
- Mojo Catering AS indeks 84, nr. 120 · sammenlign
- VIK RESTAURANT & Bar AS indeks 84, nr. 121 · sammenlign
- Sushiwokekspressen AS indeks 84, nr. 123 · sammenlign