Pers Hotell AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 190 av 321 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 846 av 3 346 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Pers Hotell AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 321 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 18,9 % (median 23,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 108 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandel | 18,9 % | 23,9 % |
| Gjeldsgrad | 4,28 | 2,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 0,98 |
| Omsetningsvekst | 9,3 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,76 MNOK | 1,00 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Pers Hotell AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (321 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Pers Hotell AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Pers Hotell AS har score 47 for 2025, rang 1 846 av 3 346 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare. Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,3 % mot median 6,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 31 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,1 % mot median 4,6 %. Soliditet: persentil 40 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,9 % mot median 23,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Pers Hotell AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 18,9 % i 2025, og er nr. 1 846 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 10,4 % til 18,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 30 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 22 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pers Hotell AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,2 %.
Hvor solid er Pers Hotell AS?
Egenkapitalandelen var 18,9 % i 2025 (median 23,9 %). Gjeldsgraden var 4,28 (median 2,99).
Hvordan er likviditeten i Pers Hotell AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 0,98).
Hvordan står Pers Hotell AS i Overnatting og servering?
Pers Hotell AS er nr. 1 846 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 190 av 321. Omsetningen endret seg 9,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 22. juni 2021 | Politiets fellestjenester | Rammeavtalen på hotellovernatting | 117,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987237910
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (55.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 142 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. september 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 72, 3550 GOL
- Kommune
- Gol rang 10–24 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 39 | 47 | |
| Rang | 2 035 | 2 181 | 1 846 | |
| Driftsmargin | −0,6 % | 0,8 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | −1,0 % | 1,9 % | 4,2 % | |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 10,4 % | 18,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,33 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,6 % | 9,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 95,1 MNOK | 98,6 MNOK | 107,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 1,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 35,7 MNOK | 44,5 MNOK | 54,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,0 MNOK | 14,0 MNOK | 14,5 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 4,6 MNOK | 10,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,8 MNOK | 4,5 MNOK | 10,3 MNOK |
| Sum gjeld | 32,8 MNOK | 39,8 MNOK | 44,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,0 MNOK | 10,6 MNOK | 14,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7087912.
Videre
Lignende selskaper
- Sbg 7 Drift AS indeks 47, nr. 1 825 · sammenlign
- Hotel Gabelshus AS indeks 47, nr. 1 832 · sammenlign
- Wesselstuen AS indeks 47, nr. 1 848 · sammenlign
- Røros Hotell AS indeks 47, nr. 1 854 · sammenlign
- NOREFJELL SKI & Spa AS indeks 47, nr. 1 856 · sammenlign