Depro AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 713 av 1 316 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 261 av 4 248 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Depro AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 316 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 33,3 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 224 MNOK | 116 MNOK |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 9,1 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 33,3 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,00 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | 11,3 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,50 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Depro AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 316 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Depro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Depro AS har score 49 for 2025, rang 2 261 av 4 248 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,3 % mot median 7,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 33,3 % mot median 39,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,2, bransjen −0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Depro AS med 2,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Depro AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 11 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,0 % | 5,4 % | −3,2 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −3,4 prosentpoeng |
| 2025 | 6,8 % | 4,9 % | −2,2 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Depro AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Depro AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Depro AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Depro AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Depro AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Depro AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Depro AS hadde en driftsmargin på 6,8 % og en egenkapitalandel på 33,3 % i 2025, og er nr. 2 261 av 4 248 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 11 % og driftsmarginen falt fra 9,0 % til 6,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 94 MNOK og 178 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 133 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 178 MNOK |
| P/B | 3,0 | 94 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Depro AS?
Driftsmarginen var 6,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,1 %.
Hvor solid er Depro AS?
Egenkapitalandelen var 33,3 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 2,00 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Depro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2025 (median 1,54).
Hvordan står Depro AS i Industri?
Depro AS er nr. 2 261 av 4 248 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 713 av 1 316. Omsetningen endret seg 11,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987794607
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (28.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 64 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. januar 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,82 MNOK
- Forretningsadresse
- Martin Vagles veg 2, 4344 BRYNE (TIME)
- Kommune
- Time rang 2 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Depro Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Depro Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 3 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Depro Holding AS
Utgått (selskaper): Atlantic Bolt Tensioning Rørmerking AS, Epro Invest AS, Ullandhaug Industrier AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 49 | 49 | |
| Rang | 1 933 | 2 243 | 2 261 | |
| Driftsmargin | 12,2 % | 9,0 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,9 % | 10,8 % | 9,1 % | |
| Egenkapitalandel | 31,2 % | 32,1 % | 33,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,25 | 1,40 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | 11,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 180,7 MNOK | 201,4 MNOK | 224,2 MNOK |
| Driftsresultat | 22,1 MNOK | 18,1 MNOK | 15,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 17,5 MNOK | 12,7 MNOK | 9,4 MNOK |
| Skattekostnad | 3,4 MNOK | 1,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | 14,1 MNOK | 10,7 MNOK | 8,1 MNOK |
| Finanskostnader | 5,1 MNOK | 6,0 MNOK | 6,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 162,1 MNOK | 172,3 MNOK | 172,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 132,4 MNOK | 136,2 MNOK | 129,1 MNOK |
| Egenkapital | 50,6 MNOK | 55,3 MNOK | 57,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 39,4 MNOK | 37,3 MNOK | 27,5 MNOK |
| Sum gjeld | 111,5 MNOK | 117,0 MNOK | 115,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 94,2 MNOK | 109,2 MNOK | 92,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6577113.
Videre
Lignende selskaper
- Umbra Produkter AS indeks 49, nr. 2 257 · sammenlign
- Slettvoll Møbler AS indeks 49, nr. 2 258 · sammenlign
- Sirevåg Mekaniske AS indeks 49, nr. 2 260 · sammenlign
- Satema AS indeks 49, nr. 2 262 · sammenlign
- Østraadt Rør A/S indeks 49, nr. 2 263 · sammenlign