Bulbitech AS
Score · regnskapsår 2025
17av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 614 av 1 719 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 421 av 2 554 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bulbitech AS ligger 33 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 715 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −309,7 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 51,0 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −309,7 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −362,4 % | 6,1 % |
| Totalrentabilitet | −13,2 % | 15,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,0 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 0,98 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,36 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −26,5 % | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,30 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 17 gjør Bulbitech AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 719 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bulbitech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bulbitech AS har score 17 for 2025, rang 2 421 av 2 554 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 54 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 51,0 % mot median 43,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −26,5 % mot median 3,3 %. Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,36 mot median 1,53.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,36 (median 1,53).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −362,4 % (median 6,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −309,7 % (median 6,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Bulbitech AS med 185,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 185,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Bulbitech AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −124,2 % | 6,8 % | −72,2 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng | −70,5 prosentpoeng |
| 2025 | −309,7 % | 6,2 % | −185,5 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −185,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bulbitech AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Bulbitech AS falt 185,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −52,0 % | −124,2 % | −309,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Bulbitech AS falt 185,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −52,0 % | −124,2 % | −309,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Bulbitech AS falt 185,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −52,0 % | −124,2 % | −309,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bulbitech AS hadde en driftsmargin på −309,7 % og en egenkapitalandel på 51,0 % i 2025, og er nr. 2 421 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −124,2 % til −309,7 % og egenkapitalandelen falt fra 68,0 % til 51,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 20,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,3 | 32 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,36 (median 1,53).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −362,4 % (median 6,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −309,7 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 4 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bulbitech AS?
Driftsmarginen var −309,7 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −13,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bulbitech AS?
Egenkapitalandelen var 51,0 % i 2025 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 0,96 (median 0,98).
Hvordan er likviditeten i Bulbitech AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,36 i 2025 (median 1,53). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bulbitech AS i Helse og omsorg?
Bulbitech AS er nr. 2 421 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 614 av 1 719. Omsetningen endret seg −26,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988539678
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.992)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 15. juni 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 3,68 MNOK
- Forretningsadresse
- Sluppenvegen 15, 7037 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 278
- Største eier
- 8,6 % · tre største 23,0 %
- Fordeling
- selskaper 66 % · privatpersoner 34 % · utenlandske 10 %
- Eid fra samme kommune
- 69 %
- Eiere over 60 år
- 88 % av personeierne sine aksjer (medianalder 66 år)
- Hila AS · 8,6 %
- Hauken Invest AS · 7,3 %
- Eros AS · 3,9 %
- Eidco AS · 3,1 %
- Aha Eiendom AS · 2,6 %
- Get Holding AS · 2,5 %
- Amarillo AS · 2,4 %
- Staur Holding AS · 2,1 %
- Eugen Eide AS · 2,0 %
- Octavius AS · 1,8 %
- 200 privatpersoner · 34,1 %
Endring 2007–2025:
85 % av aksjene skiftet eier (274 nye og 1 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Add Venture AS, Agato AS, Aha Eiendom AS, Aig Holding AS, Amarillo AS
Utgått (selskaper): Wentzel Optikk Dombås AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 24 | 17 | |
| Rang | 1 934 | 2 222 | 2 421 | |
| Driftsmargin | −52,0 % | −124,2 % | −309,7 % | |
| Totalrentabilitet | −6,3 % | −7,7 % | −13,2 % | |
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 68,0 % | 51,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 0,63 | 0,36 | |
| Omsetningsvekst | – | −31,4 % | −26,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,4 MNOK | 5,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | −4,4 MNOK | −7,2 MNOK | −13,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,9 MNOK | −8,0 MNOK | −15,4 MNOK |
| Skattekostnad | −1,8 MNOK | −2,8 MNOK | −3,9 MNOK |
| Årsresultat | −3,0 MNOK | −5,2 MNOK | −11,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 67,7 MNOK | 90,4 MNOK | 98,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,0 MNOK | 10,8 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 47,4 MNOK | 61,5 MNOK | 50,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −19,7 MNOK | −24,9 MNOK | −36,4 MNOK |
| Sum gjeld | 20,3 MNOK | 28,9 MNOK | 48,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,6 MNOK | 17,2 MNOK | 14,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7112233.
Videre
Lignende selskaper
- Aktiv Helse i Fokus AS indeks 18, nr. 2 419 · sammenlign
- Mdco Finnsnes AS indeks 17, nr. 2 420 · sammenlign
- Stavanger Kiropraktorklinikk og Nevrosenter AS indeks 17, nr. 2 422 · sammenlign
- Gransdalen Legesenter Drift AS indeks 17, nr. 2 424 · sammenlign
- Nina C Ødmann AS indeks 17, nr. 2 425 · sammenlign