Kaffa AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 134 av 1 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 137 av 5 265 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og robusthet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kaffa AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 867 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 14,2 % (median 42,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 6,6 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 20,3 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 14,2 % | 42,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,03 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 6,7 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,53 MNOK | 1,78 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Kaffa AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kaffa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Kaffa AS har score 46 for 2025, rang 3 137 av 5 265 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,6 % mot median 4,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,2 % mot median 42,4 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,11 mot median 1,76.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,2, bransjen +0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Kaffa AS med 2,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Kaffa AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,9 % | 4,6 % | +7,4 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +7,4 prosentpoeng |
| 2025 | 6,6 % | 4,6 % | −2,2 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −2,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Kaffa AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Kaffa AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Kaffa AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Kaffa AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Kaffa AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Kaffa AS falt 2,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Kaffa AS hadde en driftsmargin på 6,6 % og en egenkapitalandel på 14,2 % i 2025, og er nr. 3 137 av 5 265 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 8,9 % til 6,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,5 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 16,4 | 18 MNOK |
| P/B | 3,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 28 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 17 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 18 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (10): Food Processing.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 20 % |
| Likviditet | 18 | vekt 5 % |
| Vekst | 44 | vekt 25 % |
| Konsistens | 43 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kaffa AS?
Driftsmarginen var 6,6 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,3 %.
Hvor solid er Kaffa AS?
Egenkapitalandelen var 14,2 % i 2025 (median 42,4 %). Gjeldsgraden var 6,03 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Kaffa AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2025 (median 1,76).
Hvordan står Kaffa AS i Industri?
Kaffa AS er nr. 3 137 av 5 265 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 134 av 1 867. Omsetningen endret seg 6,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Arabica AS. Personer vises ikke med navn.
Arabica AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (1 selskap), Handel (2 selskaper), Overnatting og servering (2 selskaper) 5 av 6 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 55 i alt. Oslo 55 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Collaborative Coffee Source AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 9. juni 2019 | NORGES BANK | Dagligvarer Venastul - Rammeavtale - Kontraktstildeling | 4,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988649295
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (10.830)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juni 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Enebakkveien 117, 0680 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Arabica AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Arabica AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 58 | 46 | |
| Rang | 4 002 | 1 884 | 3 137 | |
| Driftsmargin | 1,4 % | 8,9 % | 6,6 % | |
| Totalrentabilitet | 8,7 % | 28,7 % | 20,3 % | |
| Egenkapitalandel | 19,7 % | 18,1 % | 14,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,11 | 1,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % | 6,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,7 MNOK | 29,7 MNOK | 31,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 2,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,6 MNOK | 9,6 MNOK | 11,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,6 MNOK | 8,8 MNOK | 10,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 6,1 MNOK | 7,9 MNOK | 9,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,5 MNOK | 7,9 MNOK | 9,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7237422.
Videre
Lignende selskaper
- A/S SørMek indeks 46, nr. 3 132 · sammenlign
- Garcon AS indeks 46, nr. 3 134 · sammenlign
- Agis AS indeks 46, nr. 3 135 · sammenlign
- Åkra Sementstøperi AS indeks 46, nr. 3 136 · sammenlign
- MELBY MASKIN & Industriservice AS indeks 46, nr. 3 139 · sammenlign