Eldstad Entreprenør AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 556 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 852 av 20 336 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eldstad Entreprenør AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,9 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 85,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 11,9 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 9,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 85,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,07 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 30,0 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Eldstad Entreprenør AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eldstad Entreprenør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eldstad Entreprenør AS har score 79 for 2025, rang 852 av 20 336 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,07 mot median 1,41. Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,9 % mot median 32,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eldstad Entreprenør AS hadde en driftsmargin på 11,9 % og en egenkapitalandel på 85,9 % i 2025, og er nr. 852 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 0,9 % til 11,9 % og omsetningen økte med 30 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,9 % (median 3,5 %); Egenkapitalandel 85,9 % (median 32,8 %); Likviditetsgrad 1 7,07 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eldstad Entreprenør AS?
Driftsmarginen var 11,9 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,6 %.
Hvor solid er Eldstad Entreprenør AS?
Egenkapitalandelen var 85,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,16 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Eldstad Entreprenør AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,07 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Eldstad Entreprenør AS i Bygg og anlegg?
Eldstad Entreprenør AS er nr. 852 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 556 av 12 870. Omsetningen endret seg 30,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989126490
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Kambevollan 68, 3550 GOL
- Kommune
- Gol rang 10–24 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. august 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Eier flertallet i: Eldstad Utvikling AS (100 %)
Har eierandeler i: Eldstad Utvikling AS (100 %), Endug Eiendom AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 70 | 79 | |
| Rang | 4 655 | 2 791 | 852 | |
| Driftsmargin | −20,2 % | 0,9 % | 11,9 % | |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 2,6 % | 9,6 % | |
| Egenkapitalandel | 69,6 % | 79,5 % | 85,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,63 | 4,20 | 7,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,1 % | 30,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 3,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,7 MNOK | 6,5 MNOK | 6,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 4,3 MNOK | 4,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,4 MNOK | 5,2 MNOK | 5,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,2 MNOK | 5,0 MNOK | 5,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6505945.
Videre
Lignende selskaper
- Bratland Bygg og Vedlikehold AS indeks 79, nr. 846 · sammenlign
- RA Bygg AS indeks 79, nr. 847 · sammenlign
- Mælen Blikk og Ventilasjon Holding AS indeks 79, nr. 848 · sammenlign
- Fibertek Miljø AS indeks 79, nr. 849 · sammenlign
- Fryd Subsea AS indeks 79, nr. 850 · sammenlign