Ecpay AS
Score · regnskapsår 2023
89av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 17 av 907 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 63 av 2 892 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ecpay AS ligger 40 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 907 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 18,7 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 77,8 % (median 25,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 18,7 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 19,3 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 18,9 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,8 % | 25,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 2,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,67 | 1,24 |
| Omsetningsvekst | – | −0,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,33 MNOK | 1,00 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 89 gjør Ecpay AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (907 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ecpay AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ecpay AS hadde en driftsmargin på 18,7 % og en egenkapitalandel på 77,8 % i 2023, og er nr. 63 av 2 892 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 30 MNOK og 36 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 32 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 36 MNOK |
| P/B | 2,7 | 30 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 18,7 % (median 4,7 %); Egenkapitalandel 77,8 % (median 25,1 %); Likviditetsgrad 1 3,67 (median 1,24).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 93 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ecpay AS?
Driftsmarginen var 18,7 % i 2023, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,9 %.
Hvor solid er Ecpay AS?
Egenkapitalandelen var 77,8 % i 2023 (median 25,1 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 2,50).
Hvordan er likviditeten i Ecpay AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,67 i 2023 (median 1,24).
Hvordan står Ecpay AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Ecpay AS er nr. 63 av 2 892 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 17 av 907.
Konsernstruktur · 2025
33 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ecit F&A Holding AS.
Ecit F&A Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Ecit F&A Holding AS
- Ecpay AS du er her
- Tandem AS
- Ecit Normann & Øygarden AS
- Ecit Consulta AS
- Progresso AS
- Ecit Krr AS
- Ecit Elverum AS
- Ecit Stord AS
- Ecit Lillehammer AS
- Ecit Sale & Customer Service AS
- og 4 selskaper til
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989158309
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.910)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 5,42 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkegata 45, 2609 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ecpay.no
- LEI
- 8945006AYBPUZTX5YU75 fornyes 21. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 7 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 81,6 % · tre største 95,4 %
- Fordeling
- selskaper 85 % · privatpersoner 15 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 1 %
- Eiere over 60 år
- 7 % av personeierne sine aksjer (medianalder 56 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Ecit F&A Holding AS (82 %)
Øverste eier: Ecit F&A Holding AS
- Ecit F&A Holding AS · 81,6 %
- Hoellibekken AS · 1,5 %
- Krogh Berg Invest AS · 1,2 %
- Tharen Holding AS · 0,9 %
- 3 privatpersoner · 14,9 %
Endring 2007–2025:
75 % av aksjene skiftet eier (7 nye og 41 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ecit F&A Holding AS, Hoellibekken AS, Krogh Berg Invest AS, Tharen Holding AS
Utgått (selskaper): 5895 Invest AS, Account-IT AS, Accountor Bergen AS, Accountor Fusa AS, Accountor Gjøvik AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 89 | 65 | 66 | |
| Rang | 63 | 662 | 624 | |
| Driftsmargin | 18,7 % | 8,4 % | 12,2 % | |
| Totalrentabilitet | 18,9 % | 11,6 % | 17,7 % | |
| Egenkapitalandel | 77,8 % | 54,0 % | 45,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,67 | 1,77 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % | 8,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,9 MNOK | 30,9 MNOK | 33,5 MNOK |
| Driftsresultat | 5,2 MNOK | 2,6 MNOK | 4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,4 MNOK | 3,0 MNOK | 4,4 MNOK |
| Skattekostnad | 1,7 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 3,7 MNOK | 1,7 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 28,7 MNOK | 25,9 MNOK | 25,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,4 MNOK | 17,6 MNOK | 19,7 MNOK |
| Egenkapital | 22,3 MNOK | 14,0 MNOK | 11,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,3 MNOK | 8,0 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 6,4 MNOK | 11,9 MNOK | 13,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,7 MNOK | 9,9 MNOK | 11,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4933595.
Videre
Lignende selskaper
- Hafjell Vaktmesterkompani AS indeks 90, nr. 59 · sammenlign
- Hagu Rental AS indeks 90, nr. 61 · sammenlign
- Norsk Revegetering AS indeks 89, nr. 65 · sammenlign
- Nøkkelpersonell AS indeks 89, nr. 66 · sammenlign
- AS GRØNNEVIK MASKIN indeks 89, nr. 67 · sammenlign