Bluware AS

Org.nr. 989707906 · Oslo · Stiftet 2006 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2023

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 178 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 571 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Bluware AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,1 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 43,3 % (median 35,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter34 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 13,1 % 4,4 % 74 %
Resultatmargin 11,3 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 25,1 % 8,6 % 77 %
Egenkapitalandel 43,3 % 35,3 % 61 %
Gjeldsgrad 1,31 1,67 58 %
Likviditetsgrad 1 1,74 1,35 67 %
Omsetningsvekst – 15,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt2,02 MNOK1,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Bluware AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian025507510020232025
  • Bluware AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Bluware AS hadde en driftsmargin på 13,1 % og en egenkapitalandel på 43,3 % i 2023, og er nr. 571 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 10 MNOK og 33 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 3,0 MNOK 17,7 54 MNOK 26 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 4,5 MNOK
minus netto gjeld −2,6 MNOK
14,3 67 MNOK 33 MNOK
P/B Egenkapital: 7,8 MNOK 2,6 20 MNOK 10 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet76 vekt 30 %
Soliditet59 vekt 25 %
Likviditet67 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens77 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bluware AS?

Driftsmarginen var 13,1 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,1 %.

Hvor solid er Bluware AS?

Egenkapitalandelen var 43,3 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 1,31 (median 1,67).

Hvordan er likviditeten i Bluware AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2023 (median 1,35).

Hvordan står Bluware AS i Informasjon og kommunikasjon?

Bluware AS er nr. 571 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 178 av 1 002.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Aksjonærregisteret viser ingen norsk flertallseier og ingen datterselskaper for dette selskapet.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989707906
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. september 2026
Stiftet
31. mars 2006 20 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
4. etasje, Nedre Vollgate 5, 0158 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
bluware.com
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
Konsernkjede
Øverste eier: Bluwareheadwave Ventures INC.
  • Bluwareheadwave Ventures INC. (USA) · 100,0 %

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet. Utenlandske eiere har fått over halvparten.
Nye eiere (selskaper): Bluwareheadwave Ventures INC.
Utgått (selskaper): Simula Research Laboratory AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall20232025Utvikling
Indeks7054
Rang5711 364
Driftsmargin13,1 %−3,0 %
Totalrentabilitet25,1 %4,5 %
Egenkapitalandel43,3 %75,2 %
Likviditetsgrad 11,740,63
Omsetningsvekst––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20232025
Driftsinntekter34,4 MNOK54,3 MNOK
Driftsresultat4,5 MNOK−1,6 MNOK
Resultat før skatt3,9 MNOK4,3 MNOK
Skattekostnad0,9 MNOK1,0 MNOK
Årsresultat3,0 MNOK3,3 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK0,9 MNOK
Sum eiendeler18,0 MNOK115,6 MNOK
Omløpsmidler17,7 MNOK15,2 MNOK
Egenkapital7,8 MNOK87,0 MNOK
Opptjent egenkapital7,4 MNOK75,5 MNOK
Sum gjeld10,2 MNOK28,6 MNOK
Kortsiktig gjeld10,2 MNOK24,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5134101.