Haugen AS

Org.nr. 989752294 · Sirdal · Stiftet 2006 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2024

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 931 av 3 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 579 av 5 290 · Overnatting og servering

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Haugen AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 3 059 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,6 % (median 2,2 %) og egenkapitalandel 72,3 % (median 13,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK5 MNOK
Driftsmargin 15,6 % 2,2 % 89 %
Resultatmargin 15,6 % 1,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,8 % 6,9 % 61 %
Egenkapitalandel 72,3 % 13,8 % 95 %
Gjeldsgrad 0,38 2,04 93 %
Likviditetsgrad 1 0,36 1,02 13 %
Omsetningsvekst −11,6 % 6,1 % 11 %
Omsetning per ansatt0,44 MNOK0,41 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Haugen AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Haugen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Haugen AS hadde en driftsmargin på 15,6 % og en egenkapitalandel på 72,3 % i 2024, og er nr. 1 579 av 5 290 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 20,9 % til 15,6 % og omsetningen falt med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,6 MNOK 17,4 11 MNOK 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,8 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
15,5 12 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 3,6 MNOK 3,5 12 MNOK 6 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,36 (median 1,02).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet75 vekt 30 %
Soliditet94 vekt 25 %
Likviditet13 vekt 15 %
Vekst11 vekt 15 %
Konsistens73 vekt 15 %

Varighet: 73 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Haugen AS?

Driftsmarginen var 15,6 % i 2024, mot en median på 2,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,8 %.

Hvor solid er Haugen AS?

Egenkapitalandelen var 72,3 % i 2024 (median 13,8 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 2,04).

Hvordan er likviditeten i Haugen AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,36 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Haugen AS i Overnatting og servering?

Haugen AS er nr. 1 579 av 5 290 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 931 av 3 065. Omsetningen endret seg −11,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989752294
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (55.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
9 registrert 10. august 2025
Stiftet
1. mars 2006 20 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Haugen 33, 4443 TJØRHOM (SIRDAL)
Kommune
Sirdal rang 6 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: 49 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).

Har eierandeler i: Deken AS (50 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks856170
Rang2801 579847
Driftsmargin20,9 %15,6 %13,3 %
Totalrentabilitet23,2 %12,8 %11,0 %
Egenkapitalandel74,1 %72,3 %75,1 %
Likviditetsgrad 11,050,360,67
Omsetningsvekst–−11,6 %9,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,5 MNOK4,0 MNOK4,3 MNOK
Driftsresultat0,9 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt1,0 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,7 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,1 MNOK4,9 MNOK5,3 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK0,5 MNOK0,9 MNOK
Egenkapital3,1 MNOK3,6 MNOK4,0 MNOK
Opptjent egenkapital3,0 MNOK3,5 MNOK4,0 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK1,4 MNOK1,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,3 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5927519.