Dose AS
Score · regnskapsår 2023
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 413 av 1 718 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 034 av 5 159 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Dose AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 718 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel −37,6 % (median 19,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | −37,6 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 0,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Dose AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 718 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Dose AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Dose AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på −37,6 % i 2023, og er nr. 4 034 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 2 MNOK |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −37,6 % (median 19,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,97 (median 1,05).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dose AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2023, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,2 %.
Hvor solid er Dose AS?
Egenkapitalandelen var −37,6 % i 2023 (median 19,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Dose AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,97 i 2023 (median 1,05). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Dose AS i Overnatting og servering?
Dose AS er nr. 4 034 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 413 av 1 718.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Krigensborg Holding AS.
Krigensborg Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (2 selskaper) 2 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 53 i alt. Kragerø 53 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Stopp EN Halv AS
- Underskudd
- 1 selskap: Stopp EN Halv AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Krigensborg Holding AS
- Dose AS du er her
- Stopp EN Halv AS
- Barney Holding AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990223246
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 35 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 7. august 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- P.A.Heuchs gate 13A, 3770 KRAGERØ
- Kommune
- Kragerø rang 13–38 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Krigensborg Holding AS (100 %)
Øverste eier: Krigensborg Holding AS
- Krigensborg Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Krigensborg Holding AS
Utgått (selskaper): Stopp EN Halv AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 55 | 66 | |
| Rang | 4 034 | 2 258 | 1 315 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,9 % | 7,1 % | |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 25,5 % | 32,3 % | |
| Egenkapitalandel | −37,6 % | 2,1 % | 17,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,44 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,9 % | 15,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,7 MNOK | 14,2 MNOK | 16,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 2,5 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 4836401.
Videre
Lignende selskaper
- Jodam Drøbak AS indeks 26, nr. 4 028 · sammenlign
- Skagen Hotell AS indeks 26, nr. 4 029 · sammenlign
- Eventyrlige Skaret AS indeks 26, nr. 4 033 · sammenlign
- Hy's Sushi AS indeks 26, nr. 4 035 · sammenlign
- Restauranthuset Operaen AS indeks 26, nr. 4 036 · sammenlign