Dose AS
Score · regnskapsår 2024
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 792 av 1 933 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 258 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Dose AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 933 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,9 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 2,1 % (median 19,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 16 MNOK |
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 25,5 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 2,1 % | 19,4 % |
| Gjeldsgrad | 45,72 | 3,03 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 21,9 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,41 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Dose AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 933 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Dose AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Dose AS hadde en driftsmargin på 4,9 % og en egenkapitalandel på 2,1 % i 2024, og er nr. 2 258 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −37,6 % til 2,1 % og omsetningen økte med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 4 MNOK |
| P/B | 3,5 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,1 % (median 19,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dose AS?
Driftsmarginen var 4,9 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,5 %.
Hvor solid er Dose AS?
Egenkapitalandelen var 2,1 % i 2024 (median 19,4 %). Gjeldsgraden var 45,72 (median 3,03).
Hvordan er likviditeten i Dose AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,44 i 2024 (median 1,04).
Hvordan står Dose AS i Overnatting og servering?
Dose AS er nr. 2 258 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 792 av 1 933. Omsetningen endret seg 21,9 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Krigensborg Holding AS.
Krigensborg Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (2 selskaper) 2 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 53 i alt. Kragerø 53 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Stopp EN Halv AS
- Underskudd
- 1 selskap: Stopp EN Halv AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Krigensborg Holding AS
- Dose AS du er her
- Stopp EN Halv AS
- Barney Holding AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990223246
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 35 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 7. august 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- P.A.Heuchs gate 13A, 3770 KRAGERØ
- Kommune
- Kragerø rang 13–38 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Krigensborg Holding AS (100 %)
Øverste eier: Krigensborg Holding AS
- Krigensborg Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Krigensborg Holding AS
Utgått (selskaper): Stopp EN Halv AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 55 | 66 | |
| Rang | 4 034 | 2 258 | 1 315 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,9 % | 7,1 % | |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 25,5 % | 32,3 % | |
| Egenkapitalandel | −37,6 % | 2,1 % | 17,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,44 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,9 % | 15,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,7 MNOK | 14,2 MNOK | 16,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 2,5 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6104277.
Videre
Lignende selskaper
- Bispevika AS indeks 55, nr. 2 252 · sammenlign
- Treats AS indeks 55, nr. 2 255 · sammenlign
- Smakfulle Rom AS indeks 55, nr. 2 257 · sammenlign
- Lindesnes Fyrmuseum AS indeks 55, nr. 2 259 · sammenlign
- Jordbærpikene Moa AS indeks 55, nr. 2 261 · sammenlign