RE Multigulv AS

Org.nr. 992383844 · Enebakk · Stiftet 2008 · 7 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2023

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 120 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 976 av 18 347 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

RE Multigulv AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −5,7 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 58,3 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter22 MNOK19 MNOK
Driftsmargin −5,7 % 5,0 % 8 %
Resultatmargin −6,2 % 4,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −11,1 % 11,6 % 9 %
Egenkapitalandel 58,3 % 34,1 % 85 %
Gjeldsgrad 0,71 1,80 84 %
Likviditetsgrad 1 1,83 1,46 70 %
Omsetningsvekst −12,7 % 3,3 % 22 %
Omsetning per ansatt3,18 MNOK1,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør RE Multigulv AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024
  • RE Multigulv AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

RE Multigulv AS hadde en driftsmargin på −5,7 % og en egenkapitalandel på 58,3 % i 2023, og er nr. 10 976 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2022 til 2023: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 5,2 % til −5,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 6,6 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,2 % (median 4,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,7 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet84 vekt 25 %
Likviditet70 vekt 15 %
Vekst22 vekt 15 %
Konsistens44 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er RE Multigulv AS?

Driftsmarginen var −5,7 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er RE Multigulv AS?

Egenkapitalandelen var 58,3 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 1,80).

Hvordan er likviditeten i RE Multigulv AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,83 i 2023 (median 1,46).

Hvordan står RE Multigulv AS i Bygg og anlegg?

RE Multigulv AS er nr. 10 976 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 120 av 5 108. Omsetningen endret seg −12,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992383844
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.990)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. august 2026
Stiftet
20. februar 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Svenskerudveien 26, 1914 YTRE ENEBAKK
Kommune
Enebakk rang 6 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks724472
Rang5310 9762 302
Driftsmargin5,2 %−5,7 %9,5 %
Totalrentabilitet10,3 %−11,1 %18,3 %
Egenkapitalandel65,5 %58,3 %64,9 %
Likviditetsgrad 12,191,832,67
Omsetningsvekst–−12,7 %13,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter25,5 MNOK22,3 MNOK25,2 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK−1,3 MNOK2,4 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK−1,4 MNOK2,3 MNOK
Årsresultat0,9 MNOK−1,4 MNOK2,0 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler12,7 MNOK11,3 MNOK13,3 MNOK
Omløpsmidler7,2 MNOK5,8 MNOK8,1 MNOK
Egenkapital8,3 MNOK6,6 MNOK8,6 MNOK
Opptjent egenkapital1,1 MNOK–2,0 MNOK
Sum gjeld4,4 MNOK4,7 MNOK4,7 MNOK
Kortsiktig gjeld3,3 MNOK3,1 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5406117.