Pions AS

Org.nr. 993425575 · Stavanger · Stiftet 2008 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2025

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 521 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 543 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 63 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Pions AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,3 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 47,4 % (median 34,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter32 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −5,3 % 4,8 % 23 %
Resultatmargin −3,4 % 5,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −1,7 % 9,1 % 26 %
Egenkapitalandel 47,4 % 34,3 % 65 %
Gjeldsgrad 1,11 1,62 62 %
Likviditetsgrad 1 2,74 1,33 87 %
Omsetningsvekst 18,9 % 7,9 % 70 %
Omsetning per ansatt3,15 MNOK1,81 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Pions AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Pions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Pions AS har score 51 for 2025, rang 1 543 av 3 294 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,74 mot median 1,33. Vekst: persentil 70 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,9 % mot median 7,9 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 24 mot sammenlignbare, driftsmargin −5,3 % mot median 4,8 %. Konsistens: persentil 31 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Pions AS med 32,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 31,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Pions AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Pions AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−37,3 %4,5 % −25,3 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng −25,4 prosentpoeng
2025−5,3 %4,8 % +32,0 prosentpoeng +0,3 prosentpoeng +31,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Pions AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Pions AS økte 32,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Pions AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––−12,0 %−37,3 %−5,3 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Pions AS hadde en driftsmargin på −5,3 % og en egenkapitalandel på 47,4 % i 2025, og er nr. 1 543 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −37,3 % til −5,3 % og egenkapitalandelen falt fra 57,0 % til 47,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 30 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −2,2 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −4,7 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 23,1 MNOK 2,6 60 MNOK 30 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,4 % (median 5,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,3 % (median 4,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet24 vekt 30 %
Soliditet63 vekt 25 %
Likviditet87 vekt 15 %
Vekst70 vekt 15 %
Konsistens31 vekt 15 %

Varighet: 53 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Pions AS?

Driftsmarginen var −5,3 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Pions AS?

Egenkapitalandelen var 47,4 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 1,11 (median 1,62).

Hvordan er likviditeten i Pions AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,74 i 2025 (median 1,33).

Hvordan står Pions AS i Informasjon og kommunikasjon?

Pions AS er nr. 1 543 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 521 av 1 101. Omsetningen endret seg 18,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Remold Holding AS.

Remold Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Remold Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Teresoft AS eid 97 % · ikke i datagrunnlaget
      • Pions AS du er her eid 76 % · operativt · indeks 51 · nr. 1543 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
993425575
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
10 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
5. november 2008 18 år i drift
Aksjekapital
2,44 MNOK
Forretningsadresse
Maskinveien 9, 4033 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.pions.no
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5 (én eier har over halvparten)
Største eier
75,6 % · tre største 99,3 %
Fordeling
selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
76 %
Konsernkjede
Eies av: Teresoft AS (76 %)
Øverste eier: Remold Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks555451
Rang1 2191 3441 543
Driftsmargin−12,0 %−37,3 %−5,3 %
Totalrentabilitet−1,4 %−22,0 %−1,7 %
Egenkapitalandel50,8 %57,0 %47,4 %
Likviditetsgrad 13,423,322,74
Omsetningsvekst–28,1 %18,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter20,7 MNOK26,5 MNOK31,5 MNOK
Driftsresultat−2,5 MNOK−9,9 MNOK−1,7 MNOK
Resultat før skatt−1,2 MNOK−9,0 MNOK−1,1 MNOK
Skattekostnad−0,4 MNOK−3,0 MNOK−1,2 MNOK
Årsresultat−0,8 MNOK−5,9 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler56,9 MNOK40,4 MNOK48,8 MNOK
Omløpsmidler26,7 MNOK21,9 MNOK25,0 MNOK
Egenkapital28,9 MNOK23,0 MNOK23,1 MNOK
Opptjent egenkapital16,4 MNOK10,4 MNOK10,6 MNOK
Sum gjeld28,0 MNOK17,4 MNOK25,7 MNOK
Kortsiktig gjeld7,8 MNOK6,6 MNOK9,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6913818.