Joa Gruppen AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 715 av 5 846 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 294 av 7 895 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Joa Gruppen AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 845 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −228,6 % (median 46,7 %) og egenkapitalandel 95,6 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −228,6 % | 46,7 % |
| Resultatmargin | 718,1 % | 22,4 % |
| Totalrentabilitet | 14,8 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | 95,6 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,21 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −6,6 % | 3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,48 MNOK | 0,54 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Joa Gruppen AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 846 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Joa Gruppen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Joa Gruppen AS har score 58 for 2025, rang 2 294 av 7 895 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,6 % mot median 26,7 %. Likviditet: persentil 71 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,21 mot median 1,40.
Svakest: Vekst: persentil 17 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,6 % mot median 3,0 %. Lønnsomhet: persentil 39 mot sammenlignbare, driftsmargin −228,6 % mot median 46,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −228,6 % (median 46,7 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 10,6 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +11,9, bransjen +1,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Joa Gruppen AS med 11,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Joa Gruppen AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −240,4 % | 45,5 % | −83,5 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −83,6 prosentpoeng |
| 2025 | −228,6 % | 46,7 % | +11,9 prosentpoeng | +1,3 prosentpoeng | +10,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Joa Gruppen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Joa Gruppen AS økte 11,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Joa Gruppen AS økte 11,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Joa Gruppen AS økte 11,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Joa Gruppen AS økte 11,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Joa Gruppen AS økte 11,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Joa Gruppen AS hadde en driftsmargin på −228,6 % og en egenkapitalandel på 95,6 % i 2025, og er nr. 2 294 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −240,4 % til −228,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 102 MNOK og 114 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 102 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 114 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −228,6 % (median 46,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 45,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | 17 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Joa Gruppen AS?
Driftsmarginen var −228,6 % i 2025, mot en median på 46,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,8 %.
Hvor solid er Joa Gruppen AS?
Egenkapitalandelen var 95,6 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Joa Gruppen AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,21 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Joa Gruppen AS i Eiendom?
Joa Gruppen AS er nr. 2 294 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 715 av 5 846. Omsetningen endret seg −6,6 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
52 av 100
Rang 70 av 147 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 195 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 25 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 37 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 812 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 260 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | −228,6 % |
| Totalrentabilitet | 8,7 % | 14,8 % |
| Egenkapitalandel | 32,0 % | 95,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 3,21 |
| Omsetningsvekst | 21,5 % | −6,6 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 66 (4 av 25), 2024: 39 (130 av 171).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
31 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Joa Gruppen AS.
Konsernregnskap. Joa Gruppen AS for 2025: indeks 52 av 100, nr. 70 av 147 konsern.
-
Joa Gruppen AS du er her
-
Joa Næringseiendom AS
- Sundgotvegen AS
- Org.nr. 928882039
- Jens Rolfsensgate 8 AS
- Solheimsgaten 25 AS
- Plett AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993457809
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. januar 2026
- Stiftet
- 11. desember 2008 17 år i drift
- Aksjekapital
- 2,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Kokstadvegen 46, 5257 KOKSTAD (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.joagruppen.no
- LEI
- 549300MUCSGPIZVFWR34 fornyes 3. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Joa Holding II AS · 50,0 %
- Joa Holding i AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Joa Næring AS (100 %), Joa Næringseiendom AS (100 %), Plett AS (100 %), Joa Gallardo Holding AS (67 %), Aad Gjelles Gate AS (62 %), Strandgaten 199 Holding AS (55 %), Best Group AS (55 %)
Porteføljen: 6 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 1 av dem med flertall. Snittindeksen er 24. 1 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Nordsjø AS (2 %), PP Næring AS (45 %), Aad Gjelles Gate AS (62 %), Best Group AS (55 %), Strandgaten 199 Holding AS (55 %), Lagersjefen Holding AS (49 %), Waterwell AS (0 %), Mistrol AS (45 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 63 | 58 | |
| Rang | 911 | 1 471 | 2 294 | |
| Driftsmargin | −157,0 % | −240,4 % | −228,6 % | |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 2,4 % | 14,8 % | |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 94,9 % | 95,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 18,88 | 4,60 | 3,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,6 % | −6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 4,6 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | −5,7 MNOK | −11,1 MNOK | −9,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 14,6 MNOK | 5,2 MNOK | 31,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,8 MNOK | −1,3 MNOK |
| Årsresultat | 14,6 MNOK | 6,0 MNOK | 32,3 MNOK |
| Finanskostnader | 6,3 MNOK | 1,2 MNOK | 4,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 265,6 MNOK | 263,2 MNOK | 242,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 34,2 MNOK | 10,0 MNOK | 7,2 MNOK |
| Egenkapital | 243,8 MNOK | 249,8 MNOK | 232,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 241,5 MNOK | 247,5 MNOK | 229,8 MNOK |
| Sum gjeld | 21,8 MNOK | 13,4 MNOK | 10,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7229752.
Videre
Lignende selskaper
- Kaso Invest AS indeks 58, nr. 2 293 · sammenlign
- Kniveparken AS indeks 58, nr. 2 295 · sammenlign
- Elvevegen 7 AS indeks 58, nr. 2 296 · sammenlign
- Bleikerveien 8 AS indeks 58, nr. 2 297 · sammenlign
- Botezco AS indeks 58, nr. 2 298 · sammenlign