Webcode AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 949 av 1 022 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 894 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Webcode AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 022 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,0 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel −12,8 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 1,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | −12,8 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | −7,1 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,73 MNOK | 1,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Webcode AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 022 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Webcode AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Webcode AS har score 23 for 2025, rang 2 894 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 40 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −12,8 % mot median 34,1 %. Vekst: persentil 17 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −7,1 % mot median 7,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −12,8 % (median 34,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,32).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Webcode AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på −12,8 % i 2025, og er nr. 2 894 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,8 % (median 34,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,32).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 17 | vekt 15 % |
| Vekst | 17 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 20 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Webcode AS?
Driftsmarginen var 1,0 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %.
Hvor solid er Webcode AS?
Egenkapitalandelen var −12,8 % i 2025 (median 34,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Webcode AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,84 i 2025 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Webcode AS i Informasjon og kommunikasjon?
Webcode AS er nr. 2 894 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 949 av 1 022. Omsetningen endret seg −7,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993911461
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. februar 2025
- Stiftet
- 30. januar 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronningens gate 3, 4610 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- aptum.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: APTUM & Webcode Holding AS (100 %)
Øverste eier: APTUM & Webcode Holding AS
- APTUM & Webcode Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 27 | 23 | |
| Rang | 2 840 | 2 724 | 2 894 | |
| Driftsmargin | −3,2 % | 1,9 % | 1,0 % | |
| Totalrentabilitet | −15,8 % | 10,6 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | −8,3 % | −14,2 % | −12,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 0,83 | 0,84 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % | −7,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,0 MNOK | 16,8 MNOK | 15,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,9 MNOK | −1,1 MNOK | −1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6422565.
Videre
Lignende selskaper
- Vps Decarbonisation AS indeks 23, nr. 2 878 · sammenlign
- Varig Technologies AS indeks 23, nr. 2 881 · sammenlign
- Willy Nikkers AS indeks 22, nr. 2 899 · sammenlign
- Fixa AS indeks 22, nr. 2 900 · sammenlign
- Kodeworks AS indeks 22, nr. 2 901 · sammenlign