Klarit Solution AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 044 av 1 553 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 567 av 5 456 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og robusthet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Klarit Solution AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 553 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,9 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 29,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,9 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 12,4 % |
| Egenkapitalandel | 29,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,43 | 1,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 4,9 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,27 MNOK | 1,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Klarit Solution AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 553 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Klarit Solution AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Klarit Solution AS hadde en driftsmargin på 1,9 % og en egenkapitalandel på 29,2 % i 2024, og er nr. 3 567 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 5 MNOK |
| P/B | 2,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 5 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 3 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −2 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 5 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −64 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 20 % |
| Likviditet | 42 | vekt 5 % |
| Vekst | 46 | vekt 25 % |
| Konsistens | 56 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 39 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Klarit Solution AS?
Driftsmarginen var 1,9 % i 2024, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,4 %.
Hvor solid er Klarit Solution AS?
Egenkapitalandelen var 29,2 % i 2024 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,43 (median 1,90).
Hvordan er likviditeten i Klarit Solution AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Klarit Solution AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Klarit Solution AS er nr. 3 567 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 044 av 1 553. Omsetningen endret seg 4,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993940178
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 1. april 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 1,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Leirvikflaten 17C, 5179 GODVIK (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.klarit.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 45,5 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 36 %
- Think Soft AS · 45,5 %
- Oen Invest AS · 36,4 %
- Alarmconsult AS · 18,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 42 | 45 | |
| Rang | 3 882 | 3 567 | 3 409 | |
| Driftsmargin | 2,6 % | 1,9 % | 1,6 % | |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 6,4 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 25,5 % | 29,2 % | 34,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,31 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,9 % | 8,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,1 MNOK | 15,9 MNOK | 17,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,1 MNOK | 6,2 MNOK | 6,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,3 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 4,6 MNOK | 4,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6292485.
Videre
Lignende selskaper
- Kai Hansen Trykkeri Haugalandet AS indeks 42, nr. 3 563 · sammenlign
- Designbanken AS indeks 42, nr. 3 566 · sammenlign
- Relieff AS indeks 42, nr. 3 569 · sammenlign
- Volum Arkitekter AS indeks 42, nr. 3 570 · sammenlign
- Ruukki Building Components AS indeks 42, nr. 3 573 · sammenlign