Loadmaster AS
Score · regnskapsår 2024
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 243 av 540 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 144 av 2 522 · Transport og lagring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Loadmaster AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 540 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 41,7 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 54 MNOK | 101 MNOK |
| Driftsmargin | 0,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 41,7 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 12,8 % | 6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,15 MNOK | 2,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Loadmaster AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (540 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Loadmaster AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Loadmaster AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 41,7 % i 2024, og er nr. 1 144 av 2 522 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,6 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Loadmaster AS?
Driftsmarginen var 0,6 % i 2024, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %.
Hvor solid er Loadmaster AS?
Egenkapitalandelen var 41,7 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 1,40 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Loadmaster AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,63 i 2024 (median 1,27).
Hvordan står Loadmaster AS i Transport og lagring?
Loadmaster AS er nr. 1 144 av 2 522 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 243 av 540. Omsetningen endret seg 12,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994235524
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (52.260)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 25 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. juni 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 2,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Leiraveien 11, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.loadmaster.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Elgåen AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Elgåen AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 53 | 68 | |
| Rang | 1 641 | 1 144 | 440 | |
| Driftsmargin | −1,0 % | 0,6 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | −5,2 % | 4,7 % | 24,8 % | |
| Egenkapitalandel | 39,9 % | 41,7 % | 38,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,63 | 1,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,8 % | 41,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47,7 MNOK | 53,8 MNOK | 76,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 4,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,0 MNOK | 8,4 MNOK | 17,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,4 MNOK | 8,0 MNOK | 16,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 3,5 MNOK | 6,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 4,9 MNOK | 11,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 MNOK | 4,9 MNOK | 10,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5842131.
Videre
Lignende selskaper
- Bypost AS indeks 53, nr. 1 123 · sammenlign
- Lure AS indeks 53, nr. 1 136 · sammenlign
- Haugaland Taxi AS indeks 53, nr. 1 143 · sammenlign
- Hecksher Linjeagenturer AS indeks 53, nr. 1 156 · sammenlign
- Madland Transport AS indeks 52, nr. 1 157 · sammenlign