Wavetrain Systems AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 4,6 % |
| Resultatmargin | – | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | −28,3 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 64,2 % | 34,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,63 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Wavetrain Systems AS hadde en egenkapitalandel på 64,2 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 75 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 75 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,32).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Wavetrain Systems AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −28,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Wavetrain Systems AS?
Egenkapitalandelen var 64,2 % i 2023 (median 34,6 %). Gjeldsgraden var 0,56 (median 1,63).
Hvordan er likviditeten i Wavetrain Systems AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,21 i 2023 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994483404
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Ansatte
- 17 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 21. august 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 52,56 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandveien 55, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.wavetrain.no
- LEI
- 549300M1NIL4W5WXVL71 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 32
- Største eier
- 18,8 % · tre største 22,7 %
- Fordeling
- selskaper 25 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 80 % av personeierne sine aksjer (medianalder 75 år)
- Nordic Technology Group AS · 75,2 %
- S. Munkhaugen AS · 13,5 %
- Ljm AS · 2,3 %
- Skips AS TUDOR · 1,8 %
- Moger Invest AS · 1,1 %
- Jaksland Invest AS · 1,0 %
- C-Holding AS · 0,6 %
- Petrock II AS · 0,5 %
- Skarveranden AS · 0,3 %
- Lucellum AS · 0,3 %
- 8 privatpersoner · 0,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 26 | |
| Rang | – | – | 2 806 | |
| Driftsmargin | – | – | −2 435,3 % | |
| Totalrentabilitet | −28,3 % | −24,0 % | −22,6 % | |
| Egenkapitalandel | 64,2 % | 62,5 % | 57,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 0,34 | 0,35 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | −23,4 MNOK | −22,8 MNOK | −25,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −24,5 MNOK | −24,6 MNOK | −28,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −24,5 MNOK | −24,6 MNOK | −28,6 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 82,5 MNOK | 95,0 MNOK | 114,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 7,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Egenkapital | 53,0 MNOK | 59,4 MNOK | 66,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 29,6 MNOK | 35,6 MNOK | 48,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 26,2 MNOK | 23,0 MNOK | 34,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4888673.