Wavetrain Systems AS

Org.nr. 994483404 · Bærum · Stiftet 2009 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 4,6 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 4,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −24,0 % 9,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 62,5 % 33,7 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,60 1,64 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,34 1,32 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 7,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Wavetrain Systems AS hadde en egenkapitalandel på 62,5 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 84 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −24,6 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −23,1 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 59,4 MNOK 2,6 154 MNOK 84 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,32).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 4,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
  • følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Wavetrain Systems AS?

Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −24,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Wavetrain Systems AS?

Egenkapitalandelen var 62,5 % i 2024 (median 33,7 %). Gjeldsgraden var 0,60 (median 1,64).

Hvordan er likviditeten i Wavetrain Systems AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,34 i 2024 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
994483404
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Ansatte
17 registrert 10. april 2026
Stiftet
21. august 2009 17 år i drift
Aksjekapital
52,56 MNOK
Forretningsadresse
Strandveien 55, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.wavetrain.no
LEI
549300M1NIL4W5WXVL71 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Bærum. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap konsoliderer ikke selskapet

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
32
Største eier
18,8 % · tre største 22,7 %
Fordeling
selskaper 25 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eiere over 60 år
80 % av personeierne sine aksjer (medianalder 75 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––26
Rang––2 847
Driftsmargin––−2 435,3 %
Totalrentabilitet−28,3 %−24,0 %−22,6 %
Egenkapitalandel64,2 %62,5 %57,9 %
Likviditetsgrad 10,210,340,35
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––1,1 MNOK
Driftsresultat−23,4 MNOK−22,8 MNOK−25,8 MNOK
Resultat før skatt−24,5 MNOK−24,6 MNOK−28,6 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−24,5 MNOK−24,6 MNOK−28,6 MNOK
Finanskostnader1,1 MNOK1,8 MNOK2,8 MNOK
Sum eiendeler82,5 MNOK95,0 MNOK114,1 MNOK
Omløpsmidler5,5 MNOK7,8 MNOK12,4 MNOK
Egenkapital53,0 MNOK59,4 MNOK66,1 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld29,6 MNOK35,6 MNOK48,0 MNOK
Kortsiktig gjeld26,2 MNOK23,0 MNOK34,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6338833.