Hammertech AS
Score · regnskapsår 2024
16av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 211 av 1 262 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 664 av 3 851 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hammertech AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 262 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −132,0 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −44,9 % (median 32,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −132,0 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −148,0 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | −64,2 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandel | −44,9 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 132,2 % | 7,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,29 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 16 gjør Hammertech AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 262 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Hammertech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Hammertech AS hadde en driftsmargin på −132,0 % og en egenkapitalandel på −44,9 % i 2024, og er nr. 3 664 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −291,1 % til −132,0 % og omsetningen økte med 132 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −44,9 % (median 32,9 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,39).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −148,0 % (median 5,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −132,0 % (median 4,8 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 132,2 % (median 7,7 %); Likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Varighet: 12 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hammertech AS?
Driftsmarginen var −132,0 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −64,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hammertech AS?
Egenkapitalandelen var −44,9 % i 2024 (median 32,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Hammertech AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,29 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hammertech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Hammertech AS er nr. 3 664 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 211 av 1 262. Omsetningen endret seg 132,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994710060
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. oktober 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 3,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Nesttunbrekka 97, 5221 NESTTUN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300RQYWGQ56ZO3234 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Nordic Technology Group AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 31
- Største eier
- 18,9 % · tre største 21,5 %
- Fordeling
- selskaper 24 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 73 % av personeierne sine aksjer (medianalder 61 år)
- Nordic Technology Group AS · 75,5 %
- Altitude Explorer AS · 5,3 %
- Hmh Invest AS · 5,3 %
- Myrlid AS · 2,7 %
- Åstveit Investor AS · 1,4 %
- Ljm AS · 1,2 %
- Skips AS TUDOR · 1,0 %
- Veo Holding AS · 0,6 %
- Jama Holding AS · 0,4 %
- S. Munkhaugen AS · 0,3 %
- 15 privatpersoner · 1,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 7 | 16 | 1 | |
| Rang | 3 639 | 3 664 | 3 921 | |
| Driftsmargin | −291,1 % | −132,0 % | −252,7 % | |
| Totalrentabilitet | −53,0 % | −64,2 % | −79,5 % | |
| Egenkapitalandel | 12,1 % | −44,9 % | −78,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 0,29 | 0,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 132,2 % | −42,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,1 MNOK | 25,8 MNOK | 14,9 MNOK |
| Driftsresultat | −32,3 MNOK | −34,0 MNOK | −37,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −35,8 MNOK | −38,1 MNOK | −42,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −35,8 MNOK | −38,1 MNOK | −42,8 MNOK |
| Finanskostnader | 3,6 MNOK | 4,2 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 60,8 MNOK | 52,8 MNOK | 47,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,3 MNOK | 16,1 MNOK | 18,3 MNOK |
| Egenkapital | 7,4 MNOK | −23,7 MNOK | −37,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −26,6 MNOK | −46,0 MNOK |
| Sum gjeld | 53,4 MNOK | 76,6 MNOK | 84,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 25,5 MNOK | 56,3 MNOK | 73,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6338839.
Videre
Lignende selskaper
- Apriil Media AS indeks 16, nr. 3 658 · sammenlign
- Eagle Offshore AS indeks 16, nr. 3 659 · sammenlign
- Fenix Media Group AS indeks 16, nr. 3 661 · sammenlign
- Iccircle AS indeks 16, nr. 3 662 · sammenlign
- Tangen Engineering AS indeks 15, nr. 3 669 · sammenlign