Notoxy AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 498 av 3 338 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 635 av 5 786 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Notoxy AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,8 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel −71,2 % (median 13,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 8,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | 65,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | −71,2 % | 13,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,56 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 24,0 % | 5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,42 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Notoxy AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 338 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Notoxy AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Notoxy AS har score 52 for 2025, rang 2 635 av 5 786 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,8 % mot median 1,5 %. Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 24,0 % mot median 5,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −71,2 % mot median 13,0 %. Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,56 mot median 1,01.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −71,2 % (median 13,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,01).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 24,0 % (median 5,6 %); likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,01).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Notoxy AS med 1,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Notoxy AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 17 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,6 % | 2,2 % | +4,9 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +4,5 prosentpoeng |
| 2025 | 8,8 % | 1,5 % | −1,7 prosentpoeng | −0,7 prosentpoeng | −1,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Notoxy AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Notoxy AS falt 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Notoxy AS hadde en driftsmargin på 8,8 % og en egenkapitalandel på −71,2 % i 2025, og er nr. 2 635 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −163,5 % til −71,2 % og omsetningen økte med 24 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 2 MNOK |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −71,2 % (median 13,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,01).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 24,0 % (median 5,6 %); Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,01).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Notoxy AS?
Driftsmarginen var 8,8 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 65,9 %.
Hvor solid er Notoxy AS?
Egenkapitalandelen var −71,2 % i 2025 (median 13,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Notoxy AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,56 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Notoxy AS i Overnatting og servering?
Notoxy AS er nr. 2 635 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 498 av 3 338. Omsetningen endret seg 24,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Pladsen Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Pladsen Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Pladsen Invest AS
- Notoxy AS du er her
- Catering Kompaniet AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995204304
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.220)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. februar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Høgåsvegen 99, 3684 NOTODDEN
- Kommune
- Notodden rang 24–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. oktober 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Pladsen Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Pladsen Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 50 | 52 | |
| Rang | 3 685 | 2 614 | 2 635 | |
| Driftsmargin | 5,7 % | 10,6 % | 8,8 % | |
| Totalrentabilitet | 70,3 % | 76,1 % | 65,9 % | |
| Egenkapitalandel | −527,0 % | −163,5 % | −71,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,16 | 0,38 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,1 % | 24,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 2,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,9 MNOK | −0,6 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,0 MNOK | −0,7 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6851868.
Videre
Lignende selskaper
- Bente Løvberg AS indeks 52, nr. 2 631 · sammenlign
- Telerock AS indeks 52, nr. 2 633 · sammenlign
- Gufa AS indeks 52, nr. 2 636 · sammenlign
- Lille Aalesund AS indeks 52, nr. 2 638 · sammenlign
- Sannhet på Boks AS indeks 52, nr. 2 640 · sammenlign