Chen AS

Org.nr. 995469294 · Strand · Stiftet 2010 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2025

83av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 77 av 2 774 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 134 av 5 164 · Overnatting og servering

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Chen AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 2 768 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,0 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 82,8 % (median 12,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK5 MNOK
Driftsmargin 15,0 % 1,5 % 90 %
Resultatmargin 22,1 % 1,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 23,9 % 5,1 % 78 %
Egenkapitalandel 82,8 % 12,6 % 97 %
Gjeldsgrad 0,21 2,04 96 %
Likviditetsgrad 1 5,44 1,00 97 %
Omsetningsvekst 1,8 % 5,5 % 39 %
Omsetning per ansatt0,81 MNOK0,40 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 83 gjør Chen AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 774 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Chen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Chen AS har score 83 for 2025, rang 134 av 5 164 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,44 mot median 1,00. Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 82,8 % mot median 12,6 %.

Svakest: Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,8 % mot median 5,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Chen AS hadde en driftsmargin på 15,0 % og en egenkapitalandel på 82,8 % i 2025, og er nr. 134 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 18 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,8 MNOK 10,0 18 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,5 MNOK
minus netto gjeld −2,1 MNOK
8,0 14 MNOK
P/B Egenkapital: 7,7 MNOK 1,0 8 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,0 % (median 1,5 %); Egenkapitalandel 82,8 % (median 12,6 %); Likviditetsgrad 1 5,44 (median 1,00).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet84 vekt 30 %
Soliditet97 vekt 25 %
Likviditet97 vekt 15 %
Vekst39 vekt 15 %
Konsistens86 vekt 15 %

Varighet: 86 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Chen AS?

Driftsmarginen var 15,0 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,9 %.

Hvor solid er Chen AS?

Egenkapitalandelen var 82,8 % i 2025 (median 12,6 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 2,04).

Hvordan er likviditeten i Chen AS?

Likviditetsgrad 1 var 5,44 i 2025 (median 1,00).

Hvordan står Chen AS i Overnatting og servering?

Chen AS er nr. 134 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 77 av 2 774. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995469294
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
12 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. april 2010 16 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Rådhusgaten 18, 4100 JØRPELAND (STRAND)
Kommune
Strand rang 5–14 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
894500KXUS2LFM1W2409 fornyes 20. august 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Vår Energi ASA (0 %), Hexagon Composites ASA (0 %), Elopak ASA (0 %), Austevoll Seafood ASA (0 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0 %), Equinor ASA (0 %), Kitron ASA (0 %), Europris ASA (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks938283
Rang56168134
Driftsmargin16,1 %15,6 %15,0 %
Totalrentabilitet30,1 %25,7 %23,9 %
Egenkapitalandel77,4 %78,1 %82,8 %
Likviditetsgrad 14,024,245,44
Omsetningsvekst–5,3 %1,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,1 MNOK9,6 MNOK9,8 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK1,5 MNOK1,5 MNOK
Resultat før skatt1,8 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK1,6 MNOK1,8 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler6,0 MNOK7,8 MNOK9,3 MNOK
Omløpsmidler5,5 MNOK7,2 MNOK8,7 MNOK
Egenkapital4,7 MNOK6,1 MNOK7,7 MNOK
Opptjent egenkapital4,5 MNOK6,0 MNOK7,6 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,7 MNOK1,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,4 MNOK1,7 MNOK1,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6739424.