Rog Nor AS

Org.nr. 995579219 · Lillestrøm · Stiftet 2010 · 18 ansatte

Score · regnskapsår 2025

54av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 874 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 464 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rog Nor AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,5 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 10,5 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter29 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 10,5 % 5,0 % 76 %
Resultatmargin 11,4 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 32,8 % 14,4 % 81 %
Egenkapitalandel 10,5 % 19,3 % 36 %
Gjeldsgrad 8,55 2,95 24 %
Likviditetsgrad 1 1,04 1,04 50 %
Omsetningsvekst 3,2 % 5,7 % 40 %
Omsetning per ansatt1,61 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 54 gjør Rog Nor AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rog Nor AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Rog Nor AS har score 54 for 2025, rang 2 464 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,5 % mot median 5,0 %. Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 10,5 % mot median 19,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Rog Nor AS med 0,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Rog Nor AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 39 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Rog Nor AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20249,9 %4,8 % +0,8 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +0,5 prosentpoeng
202510,5 %5,0 % +0,5 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Rog Nor AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Rog Nor AS økte 0,5 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Rog Nor AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––9,1 %9,9 %10,5 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rog Nor AS hadde en driftsmargin på 10,5 % og en egenkapitalandel på 10,5 % i 2025, og er nr. 2 464 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 25 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 2,3 MNOK 17,4 41 MNOK 20 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 2,7 MNOK
minus netto gjeld −8,3 MNOK
15,5 51 MNOK 25 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 3,5 4 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet78 vekt 30 %
Soliditet30 vekt 25 %
Likviditet50 vekt 15 %
Vekst40 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 55 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rog Nor AS?

Driftsmarginen var 10,5 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,8 %.

Hvor solid er Rog Nor AS?

Egenkapitalandelen var 10,5 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 8,55 (median 2,95).

Hvordan er likviditeten i Rog Nor AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,04).

Hvordan står Rog Nor AS i Overnatting og servering?

Rog Nor AS er nr. 2 464 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 874 av 2 119. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995579219
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
18 registrert 10. september 2026
Stiftet
3. mai 2010 16 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Strømmen Storsenter, Støperiveien 5, 2010 STRØMMEN (LILLESTRØM)
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.norrein.no
Selskapets forretningskommune, Lillestrøm. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
12
Største eier
35,5 % · tre største 73,5 %
Fordeling
selskaper 74 % · privatpersoner 26 % · utenlandske 0 %
Eiere over 60 år
23 % av personeierne sine aksjer (medianalder 55 år)
  • Norrein Holding AS · 35,5 %
  • Know How Holding AS · 35,0 %
  • Helmaks AS · 3,0 %
  • 9 privatpersoner · 26,5 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks555654
Rang2 0962 1722 464
Driftsmargin9,1 %9,9 %10,5 %
Totalrentabilitet30,7 %34,0 %32,8 %
Egenkapitalandel11,3 %11,9 %10,5 %
Likviditetsgrad 11,091,031,04
Omsetningsvekst–6,9 %3,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter26,3 MNOK28,1 MNOK29,0 MNOK
Driftsresultat2,4 MNOK2,8 MNOK3,0 MNOK
Resultat før skatt2,7 MNOK3,1 MNOK3,3 MNOK
Skattekostnad0,6 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Årsresultat2,1 MNOK2,4 MNOK2,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler8,8 MNOK9,0 MNOK10,1 MNOK
Omløpsmidler8,3 MNOK8,2 MNOK9,4 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK1,1 MNOK1,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,0 MNOK1,0 MNOK
Sum gjeld7,8 MNOK8,0 MNOK9,1 MNOK
Kortsiktig gjeld7,6 MNOK8,0 MNOK9,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6854456.