Linnerud AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 174 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 353 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Linnerud AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 16,8 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 11,9 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,95 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −22,1 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,88 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Linnerud AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Linnerud AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Linnerud AS har score 33 for 2025, rang 3 353 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −22,1 % mot median 8,5 %. Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,8 % mot median 33,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Linnerud AS med 1,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Linnerud AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 57 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,3 % | 4,8 % | +0,1 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng |
| 2025 | 2,5 % | 5,6 % | +1,2 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Linnerud AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Linnerud AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Linnerud AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 16,8 % i 2025, og er nr. 3 353 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 22 % og egenkapitalandelen steg fra 9,4 % til 16,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 2 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 27 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Linnerud AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,9 %.
Hvor solid er Linnerud AS?
Egenkapitalandelen var 16,8 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 4,95 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Linnerud AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Linnerud AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Linnerud AS er nr. 3 353 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 174 av 1 439. Omsetningen endret seg −22,1 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Linko Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Linko Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 7 i alt. Holmestrand 7 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Linko Invest AS
- Linnerud AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996228940
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 17. november 2010 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Våleveien 31, 3083 HOLMESTRAND
- Kommune
- Holmestrand rang 7–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Linko Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Linko Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 29 | 33 | |
| Rang | 3 529 | 3 476 | 3 353 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | 1,3 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 5,9 % | 11,9 % | |
| Egenkapitalandel | 6,5 % | 9,4 % | 16,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,01 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,9 % | −22,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,4 MNOK | 16,9 MNOK | 13,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,4 MNOK | 3,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6422691.
Videre
Lignende selskaper
- Vipe 21 AS indeks 33, nr. 3 351 · sammenlign
- Northsea Therapeutics Norway AS indeks 33, nr. 3 352 · sammenlign
- Relevant AS indeks 33, nr. 3 354 · sammenlign
- A/Stab AS indeks 33, nr. 3 356 · sammenlign
- Iccircle AS indeks 33, nr. 3 357 · sammenlign