Sincos Software AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 587 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 775 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sincos Software AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,6 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 58,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,9 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 58,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,70 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −2,5 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 3,56 MNOK | 1,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Sincos Software AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sincos Software AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Sincos Software AS har score 48 for 2025, rang 1 775 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 76 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 58,9 % mot median 34,1 %. Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 13 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,66 mot median 1,33. Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,5 % mot median 7,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,66 (median 1,33).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,9 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −5,3, bransjen +0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sincos Software AS med 5,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sincos Software AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,0 % | 4,3 % | +6,4 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | +6,4 prosentpoeng |
| 2025 | 2,6 % | 4,9 % | −5,3 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | −5,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sincos Software AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Sincos Software AS falt 5,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sincos Software AS hadde en driftsmargin på 2,6 % og en egenkapitalandel på 58,9 % i 2025, og er nr. 1 775 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 8,0 % til 2,6 % og egenkapitalandelen steg fra 53,8 % til 58,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 12 MNOK |
| P/B | 2,6 | 15 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,66 (median 1,33).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sincos Software AS?
Driftsmarginen var 2,6 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,9 %.
Hvor solid er Sincos Software AS?
Egenkapitalandelen var 58,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,70 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Sincos Software AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,66 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sincos Software AS i Informasjon og kommunikasjon?
Sincos Software AS er nr. 1 775 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 587 av 1 047. Omsetningen endret seg −2,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996574474
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. februar 2025
- Stiftet
- 25. januar 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Havnegata 3C, 7900 RØRVIK (NÆRØYSUND)
- Kommune
- Nærøysund rang 2–7 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- 24nettbutikk.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 62,1 % · tre største 95,3 %
- Fordeling
- selskaper 22 % · privatpersoner 78 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 56 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Sincos Software AS · 18,2 %
- Jant Invest AS · 3,9 %
- 7 privatpersoner · 77,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Sincos Software AS (18 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 51 | 48 | |
| Rang | 2 017 | 1 522 | 1 775 | |
| Driftsmargin | 1,5 % | 8,0 % | 2,6 % | |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 12,1 % | 4,9 % | |
| Egenkapitalandel | 42,6 % | 53,8 % | 58,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 0,73 | 0,66 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,0 % | −2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 43,5 MNOK | 36,5 MNOK | 35,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 2,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 2,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 2,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,0 MNOK | 24,2 MNOK | 20,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MNOK | 6,3 MNOK | 4,8 MNOK |
| Egenkapital | 11,1 MNOK | 13,0 MNOK | 11,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,2 MNOK | 7,1 MNOK | 5,9 MNOK |
| Sum gjeld | 15,0 MNOK | 11,2 MNOK | 8,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,4 MNOK | 8,6 MNOK | 7,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7196199.
Videre
Lignende selskaper
- Kokai Consulting AS indeks 48, nr. 1 768 · sammenlign
- Net-Work AS indeks 48, nr. 1 769 · sammenlign
- Paradox Rettigheter AS indeks 48, nr. 1 770 · sammenlign
- Aspiria AS indeks 48, nr. 1 777 · sammenlign
- Winorg AS indeks 48, nr. 1 779 · sammenlign