Breakfast AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 195 av 1 489 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 232 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og robusthet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Breakfast AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 52 blant 1 489 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −0,1 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 25,7 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −0,1 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 25,7 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,89 | 1,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 21,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,23 MNOK | 1,58 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Breakfast AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 489 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Breakfast AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Breakfast AS hadde en driftsmargin på −0,1 % og en egenkapitalandel på 25,7 % i 2023, og er nr. 4 232 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (73): Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,4 % (median 5,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 20 % |
| Likviditet | 18 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 51 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Breakfast AS?
Driftsmarginen var −0,1 % i 2023, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Breakfast AS?
Egenkapitalandelen var 25,7 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 2,89 (median 1,78).
Hvordan er likviditeten i Breakfast AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2023 (median 1,43).
Hvordan står Breakfast AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Breakfast AS er nr. 4 232 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 195 av 1 489.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Timeto AS. Personer vises ikke med navn.
Timeto AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 15 i alt. Tønsberg 15 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Breakfast AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Timeto AS
- Breakfast AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 13. oktober 2025 | Vestfoldmuseene IKS | Anskaffelse av grafisk design m.v | 8,0 MNOK (rammeavtale) |
| 22. september 2025 | SYKEHUSINNKJØP HF | Kommunikasjons- og innholdstjenester ifm. eBehandling til Sykehuset i Vestfold HF | 12,0 MNOK (rammeavtale) |
| 21. juni 2023 | Steinkjer kommune | Felles digital informasjonsflate Kulturhus Steinkjer Kommune | 0,3 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997053214
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 6. mai 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Møllegaten 6B, 3111 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,0 % · tre største 80,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 70 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Timeto AS (60 %)
Øverste eier: privatperson
- Timeto AS · 60,0 %
- Wio AS · 10,0 %
- Ambio AS · 10,0 %
- Allby Holding AS · 10,0 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 54 | 20 | |
| Rang | 4 232 | 2 360 | 5 171 | |
| Driftsmargin | −0,1 % | 0,1 % | −12,1 % | |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 19,5 % | −36,8 % | |
| Egenkapitalandel | 25,7 % | 45,9 % | 27,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,28 | 0,83 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,6 % | −6,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,5 MNOK | 21,3 MNOK | 20,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 1,6 MNOK | −2,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 1,6 MNOK | −1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,3 MNOK | 8,2 MNOK | 6,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,2 MNOK | 3,9 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 3,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 3,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 4,4 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5115669.
Videre
Lignende selskaper
- Sveberg Dyrehospital AS indeks 30, nr. 4 231 · sammenlign
- Plot Arkitekter AS indeks 30, nr. 4 242 · sammenlign
- Vindra AS indeks 30, nr. 4 244 · sammenlign
- Wireless Instrumentation Systems AS indeks 30, nr. 4 248 · sammenlign
- Spelsberg Norge AS indeks 30, nr. 4 249 · sammenlign