Clean-Start AS

Org.nr. 997178068 · Oslo · Stiftet 2011 · 46 ansatte

Score · regnskapsår 2023

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 537 av 884 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 678 av 2 829 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Clean-Start AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 884 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 18,6 % (median 24,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter18 MNOK21 MNOK
Driftsmargin 3,2 % 4,6 % 43 %
Resultatmargin 3,3 % 4,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,5 % 11,2 % 48 %
Egenkapitalandel 18,6 % 24,7 % 40 %
Gjeldsgrad 4,37 2,55 34 %
Likviditetsgrad 1 1,21 1,24 48 %
Omsetningsvekst – −0,7 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,39 MNOK0,96 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør Clean-Start AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (884 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Clean-Start AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Clean-Start AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 18,6 % i 2023, og er nr. 1 678 av 2 829 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 17,3 8 MNOK 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,6 MNOK
minus netto gjeld −3,5 MNOK
14,1 12 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 2,7 3 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet46 vekt 30 %
Soliditet37 vekt 25 %
Likviditet48 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens45 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Clean-Start AS?

Driftsmarginen var 3,2 % i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.

Hvor solid er Clean-Start AS?

Egenkapitalandelen var 18,6 % i 2023 (median 24,7 %). Gjeldsgraden var 4,37 (median 2,55).

Hvordan er likviditeten i Clean-Start AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,21 i 2023 (median 1,24).

Hvordan står Clean-Start AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Clean-Start AS er nr. 1 678 av 2 829 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 537 av 884.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997178068
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
46 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. juni 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
2.etg., Engebrets vei 3, 0275 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.clean-start.no
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Capitol Iii AS (100 %)
Øverste eier: Capitol II AS

Eieren: flertallseieren Capitol Iii AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks444027
Rang1 6782 0572 594
Driftsmargin3,2 %1,0 %−3,1 %
Totalrentabilitet10,5 %4,0 %−11,4 %
Egenkapitalandel18,6 %22,0 %18,8 %
Likviditetsgrad 11,211,151,04
Omsetningsvekst–−3,0 %−10,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter18,0 MNOK17,5 MNOK15,6 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,2 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,2 MNOK−0,5 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,2 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler5,7 MNOK5,3 MNOK4,2 MNOK
Omløpsmidler5,6 MNOK4,7 MNOK3,6 MNOK
Egenkapital1,1 MNOK1,2 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK0,9 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld4,6 MNOK4,1 MNOK3,4 MNOK
Kortsiktig gjeld4,6 MNOK4,1 MNOK3,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 5077797.