Vågøy AS
Score · regnskapsår 2025
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 361 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 942 av 2 212 · Sjømat
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vågøy AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,8 % (median 11,8 %) og egenkapitalandel 12,4 % (median 30,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 12,8 % | 11,8 % |
| Resultatmargin | −8,4 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 30,9 % |
| Gjeldsgrad | 7,07 | 1,91 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 1,62 |
| Omsetningsvekst | 8,9 % | 13,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Vågøy AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vågøy AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Vågøy AS har score 29 for 2025, rang 1 942 av 2 212 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 43 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 8,9 % mot median 13,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,24 mot median 1,62. Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,4 % mot median 30,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,24 (median 1,62).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −8,4 % (median 5,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vågøy AS hadde en driftsmargin på 12,8 % og en egenkapitalandel på 12,4 % i 2025, og er nr. 1 942 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 4,4 % til 12,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,24 (median 1,62).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,4 % (median 5,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vågøy AS?
Driftsmarginen var 12,8 % i 2025, mot en median på 11,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vågøy AS?
Egenkapitalandelen var 12,4 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 7,07 (median 1,91).
Hvordan er likviditeten i Vågøy AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,24 i 2025 (median 1,62). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Vågøy AS i Sjømat?
Vågøy AS er nr. 1 942 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 361 av 413. Omsetningen endret seg 8,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997306678
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. august 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 6,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Ramnefloget 3, 6408 AUREOSEN (HUSTADVIKA)
- Kommune
- Hustadvika rang 13–22 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500HJ4ZFPNG23KC62 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 25 | 29 | |
| Rang | 1 525 | 1 790 | 1 942 | |
| Driftsmargin | 16,3 % | 4,4 % | 12,8 % | |
| Totalrentabilitet | 5,0 % | 1,2 % | 3,4 % | |
| Egenkapitalandel | 18,6 % | 15,1 % | 12,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 0,22 | 0,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,7 % | 8,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,8 MNOK | 11,8 MNOK | 12,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 0,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −2,1 MNOK | −1,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −1,7 MNOK | −0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 45,4 MNOK | 45,7 MNOK | 48,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,4 MNOK | 6,9 MNOK | 6,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 36,9 MNOK | 38,8 MNOK | 42,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,6 MNOK | 5,3 MNOK | 4,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6763244.
Videre
Lignende selskaper
- Mausund Kystfiske AS indeks 29, nr. 1 931 · sammenlign
- Sea Technology AS indeks 28, nr. 1 949 · sammenlign
- Form Marine AS indeks 28, nr. 1 950 · sammenlign
- Alnes Rederi AS indeks 28, nr. 1 951 · sammenlign
- TM Fisk AS indeks 28, nr. 1 953 · sammenlign