Hydroclean AS
Score · regnskapsår 2025
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 77 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 259 av 270 · Vann, avløp og renovasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hydroclean AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 83 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,4 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 23,6 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 29 MNOK |
| Driftsmargin | −11,4 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −13,0 % | 6,1 % |
| Totalrentabilitet | −26,7 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 23,6 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,23 | 1,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | −22,1 % | 2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,85 MNOK | 2,04 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Hydroclean AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (83 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hydroclean AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hydroclean AS har score 20 for 2025, rang 259 av 270 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 49 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,73 mot median 1,79.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −22,1 % mot median 2,4 %. Lønnsomhet: persentil 10 mot sammenlignbare, driftsmargin −11,4 % mot median 6,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −13,0 % (median 6,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −11,4 % (median 6,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hydroclean AS hadde en driftsmargin på −11,4 % og en egenkapitalandel på 23,6 % i 2025, og er nr. 259 av 270 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 3,5 % til −11,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −13,0 % (median 6,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,4 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hydroclean AS?
Driftsmarginen var −11,4 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −26,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hydroclean AS?
Egenkapitalandelen var 23,6 % i 2025 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 3,23 (median 1,19).
Hvordan er likviditeten i Hydroclean AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2025 (median 1,79).
Hvordan står Hydroclean AS i Vann, avløp og renovasjon?
Hydroclean AS er nr. 259 av 270 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 77 av 83. Omsetningen endret seg −22,1 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 30. april 2018 | Movar IKS | Slaminnsamling i Rygge, Råde, Våler og Moss | 6,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997662903
- Org.form
- AS
- Sektor
- Vann, avløp og renovasjon (37.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 33 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. november 2011 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Osloveien 147, 1536 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 44 | 20 | |
| Rang | 71 | 169 | 259 | |
| Driftsmargin | 5,2 % | 3,5 % | −11,4 % | |
| Totalrentabilitet | 9,5 % | 7,6 % | −26,7 % | |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 39,8 % | 23,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 1,73 | 1,73 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,4 % | −22,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32,5 MNOK | 35,8 MNOK | 27,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | −3,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 0,9 MNOK | −3,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK | −3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,9 MNOK | 16,5 MNOK | 11,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,1 MNOK | 8,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 8,5 MNOK | 6,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,2 MNOK | 6,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 9,4 MNOK | 9,9 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,4 MNOK | 5,0 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7143203.
Videre
Lignende selskaper
- Slåkkefabrikken AS indeks 23, nr. 252 · sammenlign
- Ottem Gjenvinning AS indeks 20, nr. 258 · sammenlign
- Johan Skeie AS indeks 19, nr. 260 · sammenlign
- Oceanize AS indeks 18, nr. 261 · sammenlign
- Polymertrade AS indeks 16, nr. 264 · sammenlign