Ar&Et AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 890 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 348 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ar&Et AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,1 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 24,6 % (median 13,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −1,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | −1,1 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | −6,6 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 24,6 % | 13,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,07 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | −0,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,36 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Ar&Et AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ar&Et AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ar&Et AS har score 46 for 2025, rang 3 348 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,33 mot median 1,01.
Svakest: Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,5 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 34 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,1 % mot median 1,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,1 % (median 1,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Ar&Et AS med 0,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Ar&Et AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 40 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −0,7 % | 2,3 % | −1,1 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | −1,5 prosentpoeng |
| 2025 | −1,1 % | 1,5 % | −0,4 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ar&Et AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Ar&Et AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Ar&Et AS hadde en driftsmargin på −1,1 % og en egenkapitalandel på 24,6 % i 2025, og er nr. 3 348 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,1 % (median 1,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 34 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ar&Et AS?
Driftsmarginen var −1,1 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ar&Et AS?
Egenkapitalandelen var 24,6 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 3,07 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Ar&Et AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står Ar&Et AS i Overnatting og servering?
Ar&Et AS er nr. 3 348 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 890 av 3 541. Omsetningen endret seg −0,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998055490
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. februar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Løenveien 6, 1653 SELLEBAKK (FREDRIKSTAD)
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. november 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 46 | 46 | |
| Rang | 1 930 | 3 188 | 3 348 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | −0,7 % | −1,1 % | |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | −3,6 % | −6,6 % | |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 27,3 % | 24,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,38 | 1,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,4 % | −0,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 4,7 MNOK | 4,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6600203.
Videre
Lignende selskaper
- Jenter Fra Bergen AS indeks 46, nr. 3 343 · sammenlign
- Le Thai AS indeks 46, nr. 3 344 · sammenlign
- Hasvåg Fritid AS indeks 46, nr. 3 352 · sammenlign
- Hemmingodden Lofoten Fishing Lodge AS indeks 46, nr. 3 356 · sammenlign
- Jønk Frysja AS indeks 46, nr. 3 357 · sammenlign