Exact Therapeutics AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 5,2 % |
| Resultatmargin | – | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −33,7 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 85,0 % | 35,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,85 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Exact Therapeutics AS hadde en egenkapitalandel på 85,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 72,7 % til 85,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 224 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 224 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 5,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Exact Therapeutics AS?
Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 5,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −33,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Exact Therapeutics AS?
Egenkapitalandelen var 85,0 % i 2024 (median 35,7 %). Gjeldsgraden var 0,18 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Exact Therapeutics AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,85 i 2024 (median 1,45).
Konsernregnskap · 2025
26 av 100
Rang 74 av 88 konsern i Teknisk tjenesteyting og forskning. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 0 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −85 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −87 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 67 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 31 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −143 859,9 % | – |
| Totalrentabilitet | −119,0 % | – |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 48 (52 av 101), 2024: 42 (60 av 90).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Aksjonærregisteret viser ingen norsk flertallseier og ingen datterselskaper for dette selskapet.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998317487
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Ansatte
- 12 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 12. april 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,45 MNOK
- Forretningsadresse
- Sognsveien 72, 0855 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 2138006ZE5JAL39AGD55 fornyes 29. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 377
- Største eier
- 26,3 % · tre største 42,7 %
- Fordeling
- selskaper 88 % · privatpersoner 12 % · utenlandske 33 %
- Eid fra samme kommune
- 59 %
- Eiere over 60 år
- 85 % av personeierne sine aksjer (medianalder 62 år)
- Ubs Financial Services INC. (USA) · 26,3 %
- Investinor Direkte AS · 9,7 %
- Canica AS · 6,8 %
- Brekke Holding AS · 4,8 %
- Kvåle AS · 4,8 %
- Paacs Invest AS · 4,3 %
- Helene Sundt AS · 4,2 %
- Optimuspistor AS · 2,8 %
- GOLDMAN SACHS & CO. LLC (USA) · 2,0 %
- J.P. Morgan SE (Luxembourg) · 2,0 %
- 276 privatpersoner · 11,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −1 074 927,0 % | – | −143 338,1 % | |
| Totalrentabilitet | −80,7 % | −33,7 % | −120,8 % | |
| Egenkapitalandel | 72,7 % | 85,0 % | 66,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,50 | 5,85 | 2,78 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | – | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | −47,9 MNOK | −52,2 MNOK | −84,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −48,1 MNOK | −51,6 MNOK | −86,6 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −48,1 MNOK | −51,6 MNOK | −86,6 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 6,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 58,1 MNOK | 151,2 MNOK | 66,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 55,5 MNOK | 133,1 MNOK | 61,1 MNOK |
| Egenkapital | 42,3 MNOK | 128,4 MNOK | 44,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 15,8 MNOK | 22,8 MNOK | 22,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,8 MNOK | 22,8 MNOK | 22,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6293983.