Rud Rørlegger AS

Org.nr. 999326552 · Lillehammer · Stiftet 2012

Score · regnskapsår 2023

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 3 999 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 328 av 18 344 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Rud Rørlegger AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 20,9 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 32,6 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 20,9 % 4,0 % 88 %
Resultatmargin 24,0 % 3,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 22,1 % 7,8 % 76 %
Egenkapitalandel 32,6 % 34,0 % 48 %
Gjeldsgrad 2,07 1,46 39 %
Likviditetsgrad 1 1,47 1,42 52 %
Omsetningsvekst – 7,4 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Rud Rørlegger AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rud Rørlegger AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Rud Rørlegger AS hadde en driftsmargin på 20,9 % og en egenkapitalandel på 32,6 % i 2023, og er nr. 6 328 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK
minus netto gjeld −2,6 MNOK
8,0 7 MNOK
P/B Egenkapital: 0,9 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet82 vekt 30 %
Soliditet44 vekt 25 %
Likviditet52 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens56 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rud Rørlegger AS?

Driftsmarginen var 20,9 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,1 %.

Hvor solid er Rud Rørlegger AS?

Egenkapitalandelen var 32,6 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 2,07 (median 1,46).

Hvordan er likviditeten i Rud Rørlegger AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,47 i 2023 (median 1,42).

Hvordan står Rud Rørlegger AS i Bygg og anlegg?

Rud Rørlegger AS er nr. 6 328 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 999 av 11 416.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
999326552
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. desember 2012 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Suttestadvegen 9E, 2613 LILLEHAMMER
Kommune
Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 5. januar 2013
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks618375
Rang6 3284471 636
Driftsmargin20,9 %15,0 %14,4 %
Totalrentabilitet22,1 %29,3 %18,0 %
Egenkapitalandel32,6 %73,7 %81,1 %
Likviditetsgrad 11,473,805,29
Omsetningsvekst–19,9 %−29,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,6 MNOK3,1 MNOK2,2 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,9 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Omløpsmidler2,8 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,3 MNOK1,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,3 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld1,9 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,9 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4797437.