Rud Rørlegger AS
Score · regnskapsår 2024
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 287 av 12 192 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 447 av 19 395 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Rud Rørlegger AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 183 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,0 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 73,7 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 15,0 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 17,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 29,3 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 73,7 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,80 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 19,9 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Rud Rørlegger AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 192 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Rud Rørlegger AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Rud Rørlegger AS hadde en driftsmargin på 15,0 % og en egenkapitalandel på 73,7 % i 2024, og er nr. 447 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 32,6 % til 73,7 % og driftsmarginen falt fra 20,9 % til 15,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,0 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 73,7 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 3,80 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 88 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rud Rørlegger AS?
Driftsmarginen var 15,0 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,3 %.
Hvor solid er Rud Rørlegger AS?
Egenkapitalandelen var 73,7 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,36 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Rud Rørlegger AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,80 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Rud Rørlegger AS i Bygg og anlegg?
Rud Rørlegger AS er nr. 447 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 287 av 12 192. Omsetningen endret seg 19,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 999326552
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. desember 2012 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Suttestadvegen 9E, 2613 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. januar 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 83 | 75 | |
| Rang | 6 324 | 447 | 1 636 | |
| Driftsmargin | 20,9 % | 15,0 % | 14,4 % | |
| Totalrentabilitet | 22,1 % | 29,3 % | 18,0 % | |
| Egenkapitalandel | 32,6 % | 73,7 % | 81,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 3,80 | 5,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,9 % | −29,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5658891.
Videre
Lignende selskaper
- KV Rør AS indeks 83, nr. 444 · sammenlign
- Konsept Byggservice AS indeks 83, nr. 445 · sammenlign
- T.Brønmo AS indeks 83, nr. 446 · sammenlign
- Bøs Eiendom AS indeks 83, nr. 448 · sammenlign
- Allsidig Maler AS indeks 83, nr. 450 · sammenlign