Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 951 | Valborgveien 1 AS | Mikronr. 755 i klassen | 67 | 67,2 % | 79,2 % | 1,70 | −11,5 % | 1 MNOK |
| 952 | Bikubå Eiendom AS | Mikronr. 756 i klassen | 67 | 67,5 % | 69,3 % | 0,77 | 3,0 % | 6 MNOK |
| 953 | Folkestad Invest AS | Smånr. 163 i klassen | 67 | 97,8 % | 68,2 % | 0,40 | – | 11 MNOK |
| 954 | Skar Eiendom AS | Mikronr. 757 i klassen | 67 | 71,5 % | 81,9 % | 0,89 | 1,7 % | 2 MNOK |
| 955 | Lamini Invest AS | Mikronr. 758 i klassen | 67 | 81,4 % | 31,4 % | 0,09 | 207,6 % | 8 MNOK |
| 956 | 2Rbe1 AS | Mikronr. 759 i klassen | 67 | 71,5 % | 45,0 % | 1,70 | – | 2 MNOK |
| 957 | Beinir AS | Mikronr. 760 i klassen | 67 | 97,8 % | 94,4 % | 0,41 | −50,8 % | 4 MNOK |
| 958 | Sondresen Eiendom AS | Mikronr. 761 i klassen | 67 | 88,5 % | 93,4 % | 0,05 | 0,0 % | 1 MNOK |
| 959 | Camaco AS | Mikronr. 762 i klassen | 67 | 34,8 % | 94,6 % | 6,02 | 1,9 % | 7 MNOK |
| 960 | Åkebergmosen Eiendom AS | Mikronr. 763 i klassen | 67 | 75,3 % | 41,5 % | 3,25 | 5,0 % | 1 MNOK |
| 961 | Myrveien 6 AS | Mikronr. 764 i klassen | 67 | 71,6 % | 33,3 % | 1,48 | 11,2 % | 2 MNOK |
| 962 | Din Bustad AS | Smånr. 164 i klassen | 67 | 17,3 % | 70,3 % | 3,43 | −1,0 % | 32 MNOK |
| 963 | Haugåsstubben 6 AS | Mikronr. 765 i klassen | 67 | 71,5 % | 43,0 % | 0,94 | 4,8 % | 7 MNOK |
| 964 | Ski Alliansehall AS | Mikronr. 766 i klassen | 67 | 11,4 % | 82,5 % | 2,58 | 23,2 % | 7 MNOK |
| 965 | Sinsen og Rosenhoff Eiendomsmegling AS | Smånr. 165 i klassen | 67 | 12,6 % | 38,1 % | 1,97 | 20,0 % | 25 MNOK |
| 966 | Garnes Kai AS | Mikronr. 767 i klassen | 67 | 67,8 % | 33,4 % | 2,61 | 23,3 % | 1 MNOK |
| 967 | Vågaveien 25 AS | Mikronr. 768 i klassen | 67 | 74,3 % | 64,9 % | 0,35 | 4,8 % | 5 MNOK |
| 968 | E. Østby AS | Mikronr. 769 i klassen | 67 | 34,4 % | 96,5 % | 6,70 | 4,1 % | 1 MNOK |
| 969 | Gyldenløves Gate 48 AS | Mikronr. 770 i klassen | 67 | 86,1 % | 97,4 % | 0,13 | 5,2 % | 4 MNOK |
| 970 | Verkseier Furulundsvei 9 D AS | Mikronr. 771 i klassen | 67 | 67,7 % | 70,5 % | 0,92 | 4,8 % | 3 MNOK |
| 971 | Mjøsa Eiendom 1 AS | Mikronr. 772 i klassen | 67 | 75,6 % | 37,6 % | 1,49 | 5,8 % | 3 MNOK |
| 972 | JENSEN & Scheele AS | Mikronr. 773 i klassen | 67 | −33,5 % | 78,2 % | 4,24 | 96,4 % | 2 MNOK |
| 973 | Aktiv Eiendomsmegling AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 67 | 4,9 % | 65,0 % | 2,75 | 17,1 % | 60 MNOK |
| 974 | Lierskogen Eiendom AS | Mikronr. 774 i klassen | 67 | 78,9 % | 75,2 % | 0,97 | 6,4 % | 4 MNOK |
| 975 | AS ELAS EIENDOM | Mikronr. 775 i klassen | 67 | 88,7 % | 60,5 % | 2,37 | −21,9 % | 1 MNOK |
| 976 | Blåsen AS | Mikronr. 776 i klassen | 67 | 86,9 % | 22,7 % | 1,29 | 509,8 % | 1 MNOK |
| 977 | Torvet 3 AS | Mikronr. 777 i klassen | 67 | 84,5 % | 42,8 % | 1,01 | 6,2 % | 10 MNOK |
| 978 | Dyrløkke Næringssenter AS | Mikronr. 778 i klassen | 67 | 98,1 % | 35,2 % | 1,03 | 5,9 % | 5 MNOK |
| 979 | Borgstein AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 67 | 51,0 % | 68,5 % | 1,06 | 23,7 % | 61 MNOK |
| 980 | Løvåsmyra 6-3 AS | Mikronr. 779 i klassen | 67 | 68,0 % | 67,9 % | 1,97 | −6,9 % | 1 MNOK |
| 981 | NB Eiendomsutvikling AS | Smånr. 166 i klassen | 67 | 11,9 % | 24,9 % | 2,93 | 168,3 % | 13 MNOK |
| 982 | Frogner Plass AS | Mikronr. 780 i klassen | 67 | 41,9 % | 85,3 % | 3,30 | 16,0 % | 2 MNOK |
| 983 | FF Boligsalg AS | Smånr. 167 i klassen | 67 | 25,0 % | 67,0 % | 7,64 | 373,4 % | 22 MNOK |
| 984 | HØGENÆS & Steine AS | Mikronr. 781 i klassen | 67 | 14,5 % | 81,8 % | 22,32 | −3,2 % | 1 MNOK |
| 985 | Gjefsenmyrvegen 17 AS | Mikronr. 782 i klassen | 67 | 76,8 % | 39,3 % | 0,53 | 13,3 % | 1 MNOK |
| 986 | Stølen-Eiendom AS | Mikronr. 783 i klassen | 67 | 30,7 % | 95,6 % | 4,47 | 2,2 % | 4 MNOK |
| 987 | Storm Eiendom AS | Mikronr. 784 i klassen | 67 | −98,5 % | 88,4 % | 4,40 | 6,5 % | 2 MNOK |
| 988 | Skogen Eiendom AS | Mikronr. 785 i klassen | 67 | 60,3 % | 50,3 % | 1,28 | 27,6 % | 1 MNOK |
| 989 | Sirnes Eiendom AS | Mikronr. 786 i klassen | 67 | 70,1 % | 30,5 % | 9,93 | 20,0 % | 1 MNOK |
| 990 | Total Prosjekt AS | Smånr. 168 i klassen | 67 | 56,0 % | 47,4 % | 0,87 | 896,7 % | 44 MNOK |
| 991 | Gunnar Nilsens Gate 25 AS | Mikronr. 787 i klassen | 67 | 81,6 % | 43,1 % | 0,81 | 4,8 % | 7 MNOK |
| 992 | Bjørn Krogstad AS | Mikronr. 788 i klassen | 67 | 97,5 % | 72,3 % | 0,03 | – | 1 MNOK |
| 993 | Usta Eiendom AS | Mikronr. 789 i klassen | 67 | 22,4 % | 57,3 % | 2,01 | 11,2 % | 7 MNOK |
| 994 | Varnaveien 41 AS | Mikronr. 790 i klassen | 67 | 71,6 % | 80,6 % | 0,12 | 9,2 % | 2 MNOK |
| 995 | Fender Eiendom AS mangler 2025 | Mikronr. 791 i klassen | 67 | 92,4 % | 33,8 % | 1,37 | 4 082,7 % | 7 MNOK |
| 996 | Økern Park AS | Mikronr. 792 i klassen | 67 | −275,3 % | 94,2 % | 6,70 | −10,9 % | 6 MNOK |
| 997 | Dalane Eiendomsselskap AS | Smånr. 169 i klassen | 67 | 21,1 % | 71,9 % | 3,35 | −1,8 % | 49 MNOK |
| 998 | Tyreng's Spa og Vaktmestertjenester AS | Mikronr. 793 i klassen | 67 | 6,0 % | 71,4 % | 11,71 | 22,2 % | 6 MNOK |
| 999 | Kjelleparken AS | Smånr. 170 i klassen | 67 | 62,1 % | 40,5 % | 50,95 | 11,2 % | 15 MNOK |
| 1 000 | AS FALCO | Mikronr. 794 i klassen | 67 | 23,3 % | 88,4 % | 7,37 | 14,8 % | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.