Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 001 | ALFASET 1. Industrivei 5 AS | Mikronr. 795 i klassen | 67 | 87,4 % | 83,4 % | 0,07 | 1,1 % | 5 MNOK |
| 1 002 | Nordbysaga AS | Mikronr. 796 i klassen | 67 | 38,4 % | 56,6 % | 1,04 | 23,8 % | 2 MNOK |
| 1 003 | Prof Birkelandsvei 31 AS | Mikronr. 797 i klassen | 67 | 90,3 % | 24,3 % | 2,43 | 4,8 % | 3 MNOK |
| 1 004 | AS FRILO | Mikronr. 798 i klassen | 67 | −98,0 % | 99,5 % | 117,41 | 4,5 % | 2 MNOK |
| 1 005 | Laursen AS | Mikronr. 799 i klassen | 67 | 12,6 % | 91,2 % | 36,00 | 8,0 % | 4 MNOK |
| 1 006 | Kvassnesvegen 2 AS | Mikronr. 800 i klassen | 67 | 23,8 % | 74,7 % | 2,21 | 8,9 % | 2 MNOK |
| 1 007 | Gvv26 AS | Mikronr. 801 i klassen | 67 | 83,5 % | 25,4 % | 0,54 | 38,9 % | 1 MNOK |
| 1 008 | STEINE & Tufte AS | Mikronr. 802 i klassen | 67 | 41,5 % | 79,1 % | 2,15 | 3,3 % | 2 MNOK |
| 1 009 | Bne Stryn AS | Mikronr. 803 i klassen | 67 | 65,4 % | 77,2 % | 1,75 | 2,5 % | 1 MNOK |
| 1 010 | Trygve Tønjum AS | Mikronr. 804 i klassen | 67 | 63,1 % | 80,1 % | 0,42 | 4,1 % | 9 MNOK |
| 1 011 | Partyman AS | Mikronr. 805 i klassen | 67 | 49,2 % | 45,9 % | 2,35 | 6,7 % | 7 MNOK |
| 1 012 | Optimuspistor AS | Smånr. 171 i klassen | 67 | 27,6 % | 96,1 % | 15,30 | −10,9 % | 24 MNOK |
| 1 013 | Vanquish Holding AS | Mikronr. 806 i klassen | 67 | 26,8 % | 50,8 % | 2,64 | 16,7 % | 2 MNOK |
| 1 014 | VIKEBØ & Jørgensen AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 67 | 13,0 % | 45,2 % | 1,38 | 23,0 % | 67 MNOK |
| 1 015 | 1852 Invest AS | Smånr. 172 i klassen | 67 | 99,2 % | 99,9 % | 0,89 | −31,3 % | 11 MNOK |
| 1 016 | Domus Sjøvik Holding AS | Mikronr. 807 i klassen | 67 | 97,4 % | 19,6 % | 167,83 | 78,6 % | 4 MNOK |
| 1 017 | Frydenhaugveien 2 AS | Mikronr. 808 i klassen | 67 | 75,2 % | 52,8 % | 1,94 | 4,0 % | 2 MNOK |
| 1 018 | Ulsmågvegen 12-14 AS | Mikronr. 809 i klassen | 67 | 67,1 % | 51,7 % | 1,44 | −1,7 % | 7 MNOK |
| 1 019 | Gustafsson Eiendom AS | Mikronr. 810 i klassen | 67 | 78,8 % | 38,6 % | 4,03 | 5,3 % | 5 MNOK |
| 1 020 | Coba Eiendom AS | Smånr. 173 i klassen | 67 | 99,5 % | 22,9 % | 0,35 | 244,7 % | 36 MNOK |
| 1 021 | Dreyfushammarn 11 AS | Mikronr. 811 i klassen | 67 | 67,3 % | 63,7 % | 0,62 | 7,5 % | 7 MNOK |
| 1 022 | Torget 1 Drøbak AS | Mikronr. 812 i klassen | 67 | 54,0 % | 81,3 % | 2,76 | −0,1 % | 2 MNOK |
| 1 023 | Jessheimtoppen AS | Mikronr. 813 i klassen | 67 | 58,7 % | 99,7 % | 25,38 | 5,8 % | 1 MNOK |
| 1 024 | Seida Eiendom AS | Mikronr. 814 i klassen | 67 | 59,7 % | 78,0 % | 4,55 | 0,2 % | 1 MNOK |
| 1 025 | Eie 5 AS | Mikronr. 815 i klassen | 67 | 73,8 % | 83,6 % | 4,59 | −11,9 % | 9 MNOK |
| 1 026 | Klausen Eiendomsutvikling AS | Mikronr. 816 i klassen | 67 | 46,9 % | 98,2 % | 16,45 | 4,9 % | 1 MNOK |
| 1 027 | Ringebu Industrieiendom AS | Mikronr. 817 i klassen | 67 | 47,2 % | 64,3 % | 1,07 | – | 2 MNOK |
| 1 028 | PS Nymalt AS | Mikronr. 818 i klassen | 67 | 25,3 % | 97,8 % | 21,75 | −27,2 % | 1 MNOK |
| 1 029 | Alvdal Takst AS | Mikronr. 819 i klassen | 67 | 8,0 % | 82,5 % | 3,31 | 13,7 % | 3 MNOK |
| 1 030 | Gamtoftveien 8 AS | Mikronr. 820 i klassen | 67 | 60,9 % | 78,0 % | 1,68 | 6,4 % | 2 MNOK |
| 1 031 | Forenede Industrier AS (FORINA) | Mikronr. 821 i klassen | 67 | 33,7 % | 84,1 % | 1,35 | 7,4 % | 3 MNOK |
| 1 032 | Ma34 Eiendom AS | Mikronr. 822 i klassen | 67 | 45,3 % | 64,7 % | 12,45 | 156,0 % | 1 MNOK |
| 1 033 | Sandbrekkevegen 100 AS | Mikronr. 823 i klassen | 67 | 85,3 % | 41,7 % | 1,14 | 2,2 % | 2 MNOK |
| 1 034 | Vogtsgate 60 AS | Mikronr. 824 i klassen | 67 | 105,7 % | 59,2 % | 0,86 | 3,1 % | 3 MNOK |
| 1 035 | Isa Eiendom AS | Smånr. 174 i klassen | 66 | 17,0 % | 18,0 % | 11,71 | 7 387,0 % | 19 MNOK |
| 1 036 | Fast AS | Mikronr. 825 i klassen | 66 | 58,8 % | 79,5 % | 16,72 | 0,0 % | 1 MNOK |
| 1 037 | Bls Eiendom AS | Mikronr. 826 i klassen | 66 | 64,4 % | 55,8 % | 0,25 | 30,0 % | 2 MNOK |
| 1 038 | Viken Næring AS | Mikronr. 827 i klassen | 66 | 65,0 % | 89,6 % | 1,50 | 5,7 % | 3 MNOK |
| 1 039 | Selbutorget Eiendom AS | Mikronr. 828 i klassen | 66 | 67,2 % | 87,9 % | 1,83 | 4,0 % | 2 MNOK |
| 1 040 | Kvalibo AS | Smånr. 175 i klassen | 66 | 16,2 % | 36,8 % | 7,10 | 156,9 % | 11 MNOK |
| 1 041 | Vrådal Panorama Eiendom AS | Smånr. 176 i klassen | 66 | 44,3 % | 65,1 % | 2,95 | −57,5 % | 11 MNOK |
| 1 042 | Hegdehaugen Eiendomsmegling AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 66 | 9,7 % | 30,2 % | 1,35 | 17 756,0 % | 54 MNOK |
| 1 043 | Leif Hübert Eiendom AS | Smånr. 177 i klassen | 66 | 62,6 % | 48,8 % | 1,01 | 18,0 % | 26 MNOK |
| 1 044 | Nygårdsveien 79 AS | Smånr. 178 i klassen | 66 | 73,9 % | 82,1 % | 1,72 | −11,2 % | 10 MNOK |
| 1 045 | Skogholtveien 7 AS | Mikronr. 829 i klassen | 66 | 51,7 % | 60,9 % | 1,37 | 7,6 % | 1 MNOK |
| 1 046 | Skivebakken 25 B AS | Mikronr. 830 i klassen | 66 | 57,5 % | 37,3 % | 4,17 | 6,4 % | 1 MNOK |
| 1 047 | Eiendomsutvikling Øst AS | Mikronr. 831 i klassen | 66 | 41,0 % | 42,3 % | 21,01 | 66,1 % | 8 MNOK |
| 1 048 | Gerzic Eiendom AS | Mikronr. 832 i klassen | 66 | 73,3 % | 20,1 % | 1,54 | 33,1 % | 2 MNOK |
| 1 049 | Tvb Tomter AS | Mikronr. 833 i klassen | 66 | 64,2 % | 39,4 % | 3,70 | 31,1 % | 5 MNOK |
| 1 050 | Elektrisk Import Eiendom AS | Mikronr. 834 i klassen | 66 | 55,3 % | 71,4 % | 1,16 | 1,2 % | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.