Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 051 | Esm Eiendom AS | Mikronr. 835 i klassen | 66 | 83,2 % | 31,4 % | 1,95 | 6,1 % | 4 MNOK |
| 1 052 | Fossveien 7-9 AS | Mikronr. 836 i klassen | 66 | 33,3 % | 97,2 % | 9,72 | 6,6 % | 3 MNOK |
| 1 053 | Witek AS | Smånr. 179 i klassen | 66 | 2,6 % | 71,0 % | 3,37 | 21,1 % | 11 MNOK |
| 1 054 | Hig Bygg AS | Mikronr. 837 i klassen | 66 | 82,6 % | 52,6 % | 1,52 | −0,6 % | 6 MNOK |
| 1 055 | Sandnes Eiendomsmegling AS | Mikronr. 838 i klassen | 66 | 16,1 % | 55,4 % | 2,17 | 39,5 % | 7 MNOK |
| 1 056 | West Takst og Rådgivning AS | Mikronr. 839 i klassen | 66 | 5,1 % | 52,2 % | 2,86 | 24,2 % | 3 MNOK |
| 1 057 | Klund Eiendom AS | Mikronr. 840 i klassen | 66 | 86,3 % | 33,3 % | 0,73 | 395,4 % | 2 MNOK |
| 1 058 | Hokksund Butikkeiendom AS | Mikronr. 841 i klassen | 66 | 74,5 % | 90,1 % | 1,33 | 3,2 % | 2 MNOK |
| 1 059 | Vaagland Eiendomsselskap AS | Mikronr. 842 i klassen | 66 | 63,6 % | 93,0 % | 0,96 | −0,4 % | 5 MNOK |
| 1 060 | Bjerkegruppen Eiendom AS | Mikronr. 843 i klassen | 66 | 35,5 % | 98,6 % | 3,92 | 21,4 % | 1 MNOK |
| 1 061 | SN Vest AS | Mikronr. 844 i klassen | 66 | 34,0 % | 91,7 % | 1,48 | 49,2 % | 1 MNOK |
| 1 062 | Oslo Gruppen AS | Mikronr. 845 i klassen | 66 | 72,9 % | 29,0 % | 3,44 | – | 2 MNOK |
| 1 063 | Optimert AS | Mikronr. 846 i klassen | 66 | 5,1 % | 52,6 % | 1,72 | 50,2 % | 2 MNOK |
| 1 064 | Smalvollveien 58 AS | Smånr. 180 i klassen | 66 | 82,3 % | 46,4 % | 0,03 | 9,0 % | 10 MNOK |
| 1 065 | Nedre Møllenberg GT 59 II AS | Mikronr. 847 i klassen | 66 | 70,9 % | 48,9 % | 0,61 | 12,0 % | 2 MNOK |
| 1 066 | Gjøvik Næringssenter AS | Mikronr. 848 i klassen | 66 | 56,5 % | 65,1 % | 0,41 | 23,4 % | 2 MNOK |
| 1 067 | Førde Vulk Eiendom AS | Mikronr. 849 i klassen | 66 | 57,3 % | 80,3 % | 0,88 | 1,1 % | 7 MNOK |
| 1 068 | Juro Eiendom AS | Smånr. 181 i klassen | 66 | 93,5 % | 12,9 % | 2,68 | 248,9 % | 16 MNOK |
| 1 069 | Olagard AS | Mikronr. 850 i klassen | 66 | 81,5 % | 27,3 % | 1,71 | 82,9 % | 2 MNOK |
| 1 070 | Åsane Næringspark AS | Smånr. 182 i klassen | 66 | 48,2 % | 90,6 % | 3,60 | 4,7 % | 17 MNOK |
| 1 071 | Xpanorama AS | Mikronr. 851 i klassen | 66 | −68,9 % | 93,7 % | 16,10 | 360,8 % | 2 MNOK |
| 1 072 | Fugleåsen Drift AS | Mikronr. 852 i klassen | 66 | 4,0 % | 65,5 % | 2,90 | 54,4 % | 1 MNOK |
| 1 073 | Kjeller B3/B7 AS | Mikronr. 853 i klassen | 66 | 81,5 % | 50,3 % | 0,16 | 14,9 % | 8 MNOK |
| 1 074 | Kvamslia AS | Mikronr. 854 i klassen | 66 | 56,8 % | 42,9 % | 0,78 | 14,0 % | 4 MNOK |
| 1 075 | Strandtun Eigedom AS | Mikronr. 855 i klassen | 66 | 76,2 % | 36,1 % | 0,39 | 224,2 % | 2 MNOK |
| 1 076 | Nesttunveien 103 AS | Mikronr. 856 i klassen | 66 | 64,8 % | 59,0 % | 0,67 | 10,4 % | 1 MNOK |
| 1 077 | Eiendomsmegler Nord AS | Mikronr. 857 i klassen | 66 | 9,5 % | 58,3 % | 2,30 | 28,2 % | 8 MNOK |
| 1 078 | COOP Norge Stavanger Eiendom II AS | Smånr. 183 i klassen | 66 | 77,2 % | 58,1 % | 0,77 | 4,0 % | 18 MNOK |
| 1 079 | Hygea AS | Mellomstorenr. 36 i klassen | 66 | 55,7 % | 96,4 % | 2,13 | 5,6 % | 255 MNOK |
| 1 080 | GPP BYGG & Bolig AS | Smånr. 184 i klassen | 66 | 16,1 % | 24,4 % | 1,30 | 211,7 % | 22 MNOK |
| 1 081 | Losjeplassen II AS | Smånr. 185 i klassen | 66 | 67,5 % | 40,7 % | 3,00 | 5,6 % | 15 MNOK |
| 1 082 | Frognerseterveien 23 AS | Mikronr. 858 i klassen | 66 | 96,3 % | 26,6 % | 1,16 | 10,0 % | 2 MNOK |
| 1 083 | Treungen Teknologipark AS | Mikronr. 859 i klassen | 66 | 48,9 % | 34,2 % | 4,46 | 17,5 % | 1 MNOK |
| 1 084 | Møysalen Eiendomsmegling AS | Smånr. 186 i klassen | 66 | 7,7 % | 60,4 % | 2,35 | 17,4 % | 13 MNOK |
| 1 085 | Arne Syversen Eiendom AS | Mikronr. 860 i klassen | 66 | 29,9 % | 95,4 % | 25,75 | −5,8 % | 2 MNOK |
| 1 086 | Glengsgata 19 AS | Mikronr. 861 i klassen | 66 | 70,7 % | 37,7 % | 5,49 | 2,6 % | 10 MNOK |
| 1 087 | Lensmannsekra 2 AS | Mikronr. 862 i klassen | 66 | 63,1 % | 37,7 % | 9,47 | 3,3 % | 1 MNOK |
| 1 088 | Himalaya AS | Smånr. 187 i klassen | 66 | 35,5 % | 41,2 % | 8,02 | 10,0 % | 15 MNOK |
| 1 089 | St Halvards Vei 6 Drift AS | Mikronr. 863 i klassen | 66 | 99,0 % | 80,1 % | 0,02 | 4,3 % | 4 MNOK |
| 1 090 | Osloveien 630 AS | Mikronr. 864 i klassen | 66 | 84,0 % | 55,4 % | 0,13 | 4,8 % | 4 MNOK |
| 1 091 | Norkred Eiendom AS | Mikronr. 865 i klassen | 66 | 76,9 % | 46,6 % | 0,86 | 4,4 % | 2 MNOK |
| 1 092 | Gen2 Jelsa AS mangler 2025 | Smånr. 188 i klassen | 66 | 99,2 % | 23,8 % | 1,31 | 7 563,1 % | 18 MNOK |
| 1 093 | Nordbohus Utvikling AS | Mellomstorenr. 37 i klassen | 66 | 4,9 % | 48,7 % | 2,48 | 75,6 % | 56 MNOK |
| 1 094 | Hch Eiendom AS | Mikronr. 866 i klassen | 66 | −131,6 % | 42,9 % | 94,92 | 23,4 % | 7 MNOK |
| 1 095 | Brekkeveien 43 AS | Mikronr. 867 i klassen | 66 | 79,0 % | 79,4 % | 0,96 | – | 2 MNOK |
| 1 096 | Tubus Barnehage Eiendom AS | Mikronr. 868 i klassen | 66 | 76,4 % | 54,7 % | 0,28 | 5,0 % | 1 MNOK |
| 1 097 | Din Taksering AS | Mikronr. 869 i klassen | 66 | 11,1 % | 83,9 % | 6,01 | 0,2 % | 1 MNOK |
| 1 098 | Heiane 4 AS | Smånr. 189 i klassen | 66 | 69,3 % | 77,3 % | 0,81 | −1,2 % | 15 MNOK |
| 1 099 | Sundtkvartalet AS | Mellomstorenr. 38 i klassen | 66 | 60,2 % | 92,1 % | 4,26 | −0,2 % | 92 MNOK |
| 1 100 | Mona Lise Eiendom AS | Mikronr. 870 i klassen | 66 | 53,5 % | 53,3 % | 5,71 | 5,0 % | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.