Rangering Overnatting og servering 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 4 521 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,3 % | 2,8 % | 8,5 % |
| Resultatmargin | −3,0 % | 2,3 % | 8,0 % |
| Totalrentabilitet | −6,8 % | 8,2 % | 23,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,2 % | 16,8 % | 40,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 2,56 | 7,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,65 | 1,02 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −8,0 % | 3,7 % | 24,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 2 561 · Mellomstore: 274 · Små: 1 675 · Store: 14. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | CAFÈ VENNER & Kos AS | Mikronr. 32 i klassen | 93 | 25,0 % | 67,4 % | 2,52 | – | 7 MNOK |
| 52 | Pan Garden AS | Mikronr. 33 i klassen | 93 | 35,3 % | 83,1 % | 3,26 | – | 4 MNOK |
| 53 | Lauritz Drammen AS | Smånr. 17 i klassen | 93 | 24,0 % | 75,8 % | 2,99 | – | 14 MNOK |
| 54 | Mogard AS | Mikronr. 34 i klassen | 93 | 27,6 % | 70,3 % | 3,05 | – | 2 MNOK |
| 55 | Paa Bordet AS | Smånr. 18 i klassen | 93 | 22,2 % | 69,5 % | 3,02 | – | 25 MNOK |
| 56 | Chen AS | Mikronr. 35 i klassen | 93 | 16,1 % | 77,4 % | 4,02 | – | 9 MNOK |
| 57 | Toftemo Turiststasjon AS | Smånr. 19 i klassen | 93 | 17,3 % | 80,5 % | 3,52 | – | 29 MNOK |
| 58 | RÅ Catering og Event AS | Smånr. 20 i klassen | 93 | 25,9 % | 58,6 % | 2,64 | – | 13 MNOK |
| 59 | Fruene AS | Smånr. 21 i klassen | 93 | 22,7 % | 90,4 % | 7,30 | – | 19 MNOK |
| 60 | Golden House Sandnes AS | Mikronr. 36 i klassen | 92 | 15,9 % | 83,3 % | 5,97 | – | 7 MNOK |
| 61 | Bar Circus AS | Smånr. 22 i klassen | 92 | 22,6 % | 60,2 % | 2,44 | – | 15 MNOK |
| 62 | Laukhamar Sjø og Utleige AS | Mikronr. 37 i klassen | 92 | 30,0 % | 83,5 % | 3,60 | – | 1 MNOK |
| 63 | Munch Brygge Drift AS | Smånr. 23 i klassen | 92 | 19,7 % | 76,5 % | 4,03 | – | 18 MNOK |
| 64 | Kysthotellet Rørvik AS | Smånr. 24 i klassen | 92 | 41,5 % | 87,4 % | 2,77 | – | 21 MNOK |
| 65 | Kamben Høyfjellshotell AS | Smånr. 25 i klassen | 92 | 27,6 % | 84,4 % | 4,59 | – | 11 MNOK |
| 66 | Fagernes Camping AS | Smånr. 26 i klassen | 92 | 17,9 % | 76,9 % | 2,66 | – | 13 MNOK |
| 67 | Garen Camping AS | Mikronr. 38 i klassen | 92 | 24,8 % | 93,2 % | 7,40 | – | 6 MNOK |
| 68 | Nils Cafe AS | Mikronr. 39 i klassen | 92 | 18,4 % | 65,3 % | 2,44 | – | 8 MNOK |
| 69 | Havnehuset AS | Mikronr. 40 i klassen | 92 | 26,3 % | 87,0 % | 9,20 | – | 2 MNOK |
| 70 | Kvernavollen Camping AS | Mikronr. 41 i klassen | 92 | 16,4 % | 93,5 % | 10,43 | – | 1 MNOK |
| 71 | Hellerudsletta Drift AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 92 | 16,1 % | 60,2 % | 2,48 | – | 87 MNOK |
| 72 | Bergen Camping Park AS | Mikronr. 42 i klassen | 92 | 18,9 % | 79,5 % | 2,28 | – | 8 MNOK |
| 73 | Kc-Tjenester AS | Mikronr. 43 i klassen | 92 | 40,9 % | 63,0 % | 2,71 | – | 4 MNOK |
| 74 | Hervik Camping AS | Mikronr. 44 i klassen | 92 | 41,4 % | 81,8 % | 3,75 | – | 4 MNOK |
| 75 | Maritim Fastfood AS | Smånr. 27 i klassen | 92 | 17,5 % | 70,5 % | 3,37 | – | 34 MNOK |
| 76 | Amanda Kjøkken og Kafe AS | Mikronr. 45 i klassen | 92 | 99,8 % | 57,9 % | 2,38 | – | 3 MNOK |
| 77 | Kobberhaughytta AS | Mikronr. 46 i klassen | 92 | 20,5 % | 66,4 % | 2,77 | – | 9 MNOK |
| 78 | Crazy Foodtrucks AS | Mikronr. 47 i klassen | 92 | 21,6 % | 73,9 % | 1,48 | – | 9 MNOK |
| 79 | Kebab Campino AS | Mikronr. 48 i klassen | 92 | 9,2 % | 74,6 % | 3,72 | – | 7 MNOK |
| 80 | Choi Matinvest AS | Mikronr. 49 i klassen | 92 | 13,5 % | 83,6 % | 6,03 | – | 6 MNOK |
| 81 | Dpc Eiendom AS | Mikronr. 50 i klassen | 91 | 69,6 % | 94,0 % | 24,75 | – | 1 MNOK |
| 82 | Mølla Bar AS | Mikronr. 51 i klassen | 91 | 13,7 % | 76,1 % | 3,01 | – | 7 MNOK |
| 83 | Stord Hotel Drift AS | Mellomstorenr. 5 i klassen | 91 | 16,8 % | 52,2 % | 1,55 | – | 104 MNOK |
| 84 | Tor Gadeholt AS | Smånr. 28 i klassen | 91 | 19,4 % | 58,4 % | 2,38 | – | 15 MNOK |
| 85 | T. Catering AS | Mikronr. 52 i klassen | 91 | 28,5 % | 67,5 % | 3,17 | – | 9 MNOK |
| 86 | Antonispizza AS | Mikronr. 53 i klassen | 91 | 15,8 % | 72,4 % | 2,10 | – | 2 MNOK |
| 87 | Arena Catering AS | Mikronr. 54 i klassen | 91 | 17,0 % | 63,0 % | 2,73 | – | 7 MNOK |
| 88 | Restaurant Chinahuset AS | Mikronr. 55 i klassen | 91 | 12,7 % | 86,3 % | 5,42 | – | 9 MNOK |
| 89 | Freyborgstua AS | Mikronr. 56 i klassen | 91 | 13,4 % | 64,4 % | 3,09 | – | 4 MNOK |
| 90 | Orkide Restaurant AS | Smånr. 29 i klassen | 91 | 17,7 % | 73,7 % | 1,49 | – | 12 MNOK |
| 91 | Vega Havhotell AS | Mikronr. 57 i klassen | 91 | 13,7 % | 73,7 % | 3,62 | – | 9 MNOK |
| 92 | Hammerstad Camping AS | Mikronr. 58 i klassen | 91 | 62,9 % | 70,6 % | 3,23 | – | 2 MNOK |
| 93 | Tahir Hussain AS | Smånr. 30 i klassen | 91 | 12,6 % | 63,6 % | 2,72 | – | 11 MNOK |
| 94 | Tinius AS | Mikronr. 59 i klassen | 91 | 13,4 % | 81,8 % | 4,07 | – | 2 MNOK |
| 95 | Midnattsol Camping AS | Mikronr. 60 i klassen | 91 | 16,4 % | 69,3 % | 2,80 | – | 5 MNOK |
| 96 | OSLO BAR & Bowling AS | Smånr. 31 i klassen | 91 | 23,4 % | 63,4 % | 1,62 | – | 45 MNOK |
| 97 | Restauranter i Trondheim AS | Smånr. 32 i klassen | 91 | 29,2 % | 54,2 % | 2,17 | – | 16 MNOK |
| 98 | Nesttun Kebab og Pizza AS | Smånr. 33 i klassen | 91 | 19,5 % | 55,1 % | 2,27 | – | 13 MNOK |
| 99 | Fjordcamp AS | Mikronr. 61 i klassen | 91 | 34,1 % | 80,2 % | 2,48 | – | 4 MNOK |
| 100 | Sanner Hotell AS | Smånr. 34 i klassen | 91 | 19,6 % | 77,4 % | 3,17 | – | 39 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 621. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 1Sb Jernbanekafeen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 4Seasons AS
- konkurs Aaaiar Vest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Aas Forvaltning AS
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Adas Bardrift AS
- under avvikling Adonai AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADRIATIC + AS · siste regnskap 2025
- konkurs Afel AS · siste regnskap 2024
- konkurs AGGE & Fritte AS · siste regnskap 2024
- konkurs AH Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahto Drift 1 AS
- konkurs Aji AS · siste regnskap 2023
- konkurs Akka Arabisk Espresso AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akp Drift AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aladdin Cuisine AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alfabet AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Prosjekt AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alt Godt AS · siste regnskap 2024
- konkurs Altapizza AS · siste regnskap 2024
- konkurs Amore Mat og Vinhus AS · siste regnskap 2021
- konkurs Anchau AS · siste regnskap 2025
- konkurs Andys AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Anker Hausmann AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aqfoten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Aurora AS · siste regnskap 2025
- konkurs Arctic Flavors AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arctic Tide AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Arikan Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arnesen Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aron Jats AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aroy Thai TO AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aroydee Thaimat AS · siste regnskap 2024
- konkurs AS SKJOLDHUS · siste regnskap 2024
- konkurs Askara AS · siste regnskap 2024
- konkurs Aurskog Restaurantdrift AS
- konkurs Ayolaz AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Azumi-No AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Babbo Collective Øvrefoss AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Baby Babbo AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bacalao til Folket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bakken Cafe og Kulturscene AS · siste regnskap 2025
- konkurs BAKSTERKAILLN & Kokken AS · siste regnskap 2023
- konkurs Baluba Utelivsdrift AS · siste regnskap 2024
- konkurs Bambi AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Banh MI XO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bankpaa AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar and Beef AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar-Dus AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bare Blå AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bare Solskinn AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.