Rangering Revisjon, regnskap og rådgivning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 1 557 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 10,3 % | 26,8 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 10,8 % | 30,5 % |
| Totalrentabilitet | 4,5 % | 18,1 % | 37,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,9 % | 40,8 % | 65,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,30 | 4,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,54 | 2,67 |
| Omsetningsvekst | −5,0 % | 7,0 % | 22,7 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Små: 229 · Mikro: 1 208 · Mellomstore: 100 · Store: 20. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Trøseid AS | Mikronr. 36 i klassen | 81 | 94,0 % | 95,6 % | 22,67 | 12,5 % | 1 MNOK |
| 52 | Edutain AS | Mikronr. 37 i klassen | 81 | 89,9 % | 83,2 % | 3,66 | 59,1 % | 2 MNOK |
| 53 | Apex Capital AS | Mikronr. 38 i klassen | 81 | 66,6 % | 96,1 % | 9,55 | – | 2 MNOK |
| 54 | Nygaard Utvikling AS | Mikronr. 39 i klassen | 81 | 47,4 % | 89,3 % | 4,35 | 35,9 % | 3 MNOK |
| 55 | Homlungen AS | Mikronr. 40 i klassen | 81 | 92,8 % | 91,8 % | 6,27 | 20,9 % | 4 MNOK |
| 56 | Mistral Consult AS | Mikronr. 41 i klassen | 81 | 31,3 % | 238,6 % | – | −5,1 % | 1 MNOK |
| 57 | Skjelvan Eiendom AS | Mikronr. 42 i klassen | 81 | 38,3 % | 75,1 % | 3,54 | 35,1 % | 4 MNOK |
| 58 | Remis AS | Mikronr. 43 i klassen | 81 | 73,0 % | 97,8 % | 43,49 | 11,5 % | 5 MNOK |
| 59 | Romsdal Innovasjon AS | Mikronr. 44 i klassen | 81 | 31,6 % | 96,1 % | 8,67 | 31,2 % | 1 MNOK |
| 60 | Moore AS | Smånr. 7 i klassen | 81 | 22,4 % | 62,3 % | 2,60 | 25,6 % | 45 MNOK |
| 61 | INNOVATION & Change Management AS | Mikronr. 45 i klassen | 81 | 97,0 % | 86,1 % | 7,18 | −4,6 % | 3 MNOK |
| 62 | Stixrud Utvikling AS | Mikronr. 46 i klassen | 80 | 40,9 % | 64,9 % | 2,85 | 336,0 % | 3 MNOK |
| 63 | Tide Capital Advisory AS | Smånr. 8 i klassen | 80 | 68,8 % | 79,9 % | 4,70 | −20,8 % | 15 MNOK |
| 64 | Valores AS | Mikronr. 47 i klassen | 80 | 41,1 % | 96,8 % | 19,44 | 13,1 % | 3 MNOK |
| 65 | Donnattiva AS | Mikronr. 48 i klassen | 80 | 34,8 % | 83,5 % | 5,60 | 16,3 % | 2 MNOK |
| 66 | Skansemyren Holding AS | Mikronr. 49 i klassen | 80 | 94,1 % | 93,7 % | 6,67 | 47,1 % | 1 MNOK |
| 67 | Dalehaug Consulting AS | Mikronr. 50 i klassen | 80 | 45,8 % | 91,5 % | 11,74 | 21,3 % | 2 MNOK |
| 68 | Personal Pluss AS | Mikronr. 51 i klassen | 80 | 44,1 % | 82,3 % | 5,64 | 21,6 % | 1 MNOK |
| 69 | Advokatfirmaet Nygaard AS | Mikronr. 52 i klassen | 80 | 40,6 % | 80,9 % | 5,23 | 32,5 % | 3 MNOK |
| 70 | Belima AS | Mikronr. 53 i klassen | 80 | 94,2 % | 76,5 % | 1,95 | – | 4 MNOK |
| 71 | Level Finans AS | Smånr. 9 i klassen | 80 | 20,8 % | 42,7 % | 1,74 | 41,2 % | 13 MNOK |
| 72 | Progressing Minds AS | Mikronr. 54 i klassen | 80 | 53,2 % | 78,8 % | 4,31 | 73,9 % | 5 MNOK |
| 73 | Bode AS | Mikronr. 55 i klassen | 79 | 31,1 % | 92,8 % | 10,81 | 0,0 % | 2 MNOK |
| 74 | Hgh Management AS | Mikronr. 56 i klassen | 79 | 9,2 % | 80,2 % | 5,06 | 352,3 % | 4 MNOK |
| 75 | Eivind Jåsund AS | Mikronr. 57 i klassen | 79 | 50,4 % | 84,1 % | 4,19 | 5,7 % | 4 MNOK |
| 76 | Arild Odden AS | Mikronr. 58 i klassen | 79 | 27,6 % | 98,5 % | 79,61 | 242,5 % | 2 MNOK |
| 77 | Bjørgvin Revisjon AS | Smånr. 10 i klassen | 79 | 31,6 % | 54,5 % | 2,16 | 6,3 % | 46 MNOK |
| 78 | Fredrik Gulowsen AS | Mikronr. 59 i klassen | 79 | 98,8 % | 90,9 % | 2,43 | 13,4 % | 1 MNOK |
| 79 | One Accounting AS | Smånr. 11 i klassen | 79 | 16,2 % | 56,8 % | 2,24 | 27,8 % | 27 MNOK |
| 80 | Torbergsen Holding AS | Mikronr. 60 i klassen | 79 | 36,5 % | 85,9 % | 7,11 | 42,5 % | 2 MNOK |
| 81 | Albertin AS | Mikronr. 61 i klassen | 79 | 60,0 % | 92,5 % | 12,91 | 76,9 % | 1 MNOK |
| 82 | Arnstad Management AS | Mikronr. 62 i klassen | 79 | 90,7 % | 58,3 % | 11,46 | 592,3 % | 5 MNOK |
| 83 | Advokat Gro Arnesen Fremstad AS | Mikronr. 63 i klassen | 79 | 64,3 % | 69,6 % | 2,85 | 21,2 % | 5 MNOK |
| 84 | Advokat Hanne Wesche AS | Mikronr. 64 i klassen | 79 | 45,4 % | 80,6 % | 4,75 | 9,4 % | 3 MNOK |
| 85 | Gantt Consulting AS | Mikronr. 65 i klassen | 79 | 85,2 % | 85,8 % | 5,78 | −15,6 % | 1 MNOK |
| 86 | Advaxa AS | Mikronr. 66 i klassen | 78 | 54,0 % | 96,3 % | 4,91 | 43,0 % | 2 MNOK |
| 87 | Abyrint AS | Smånr. 12 i klassen | 78 | 15,6 % | 73,5 % | 3,75 | 23,6 % | 24 MNOK |
| 88 | Suelo AS | Mikronr. 67 i klassen | 78 | 16,3 % | 95,8 % | 20,82 | 249,0 % | 2 MNOK |
| 89 | Horvei Kommunikasjon AS | Mikronr. 68 i klassen | 78 | 36,1 % | 71,7 % | 3,37 | 51,4 % | 4 MNOK |
| 90 | RE Revisjon AS | Smånr. 13 i klassen | 78 | 28,6 % | 49,9 % | 1,98 | 11,7 % | 15 MNOK |
| 91 | Lorentz Transformation AS | Mikronr. 69 i klassen | 78 | 55,2 % | 84,5 % | 6,42 | 4,3 % | 4 MNOK |
| 92 | Imsight AS | Mikronr. 70 i klassen | 78 | 44,2 % | 88,2 % | 7,90 | 6,4 % | 6 MNOK |
| 93 | Raadvill AS | Mikronr. 71 i klassen | 78 | 39,2 % | 90,4 % | 7,95 | 13,2 % | 3 MNOK |
| 94 | Addovation AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 78 | 13,4 % | 53,1 % | 1,85 | 50,7 % | 133 MNOK |
| 95 | Hlberger AS | Mikronr. 72 i klassen | 78 | 41,8 % | 99,2 % | 94,38 | 0,4 % | 2 MNOK |
| 96 | Synega Regnskap AS | Smånr. 14 i klassen | 78 | 12,7 % | 75,5 % | 2,60 | 40,0 % | 21 MNOK |
| 97 | Weinwick AS | Mikronr. 73 i klassen | 78 | 51,8 % | 79,7 % | 4,66 | 126,6 % | 3 MNOK |
| 98 | Neteland Management AS | Mikronr. 74 i klassen | 78 | 79,1 % | 79,1 % | 1,56 | 125,0 % | 1 MNOK |
| 99 | Solvang Revisjon AS | Mikronr. 75 i klassen | 77 | 36,0 % | 89,1 % | 9,12 | 4,0 % | 8 MNOK |
| 100 | Strategikapital AS | Mikronr. 76 i klassen | 77 | 83,6 % | 94,2 % | 7,03 | 2,4 % | 4 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 472. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 2Barctic AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 3 - Bygg Holding AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A & T Advising Services AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Haugseth Consulting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abacus AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Accounting Company AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Accountx Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Act and See AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Adium AS · siste regnskap 2025
- konkurs Admarin AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Advice Human Resources AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Frisak Wallin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Jørgen Riple AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Lars Haugen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Monica Samland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Siri Bergem AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Advokat Stein Åge Martinsen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Tom Hermansen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADVOKATENE BORGERSEN & Steinsvåg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokatfirmaet Brevik Møller AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Advokatfirmaet Dovre AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokatfirmaet Grothe AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Advokatfirmaet Liland AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Advokatfirmaet Smedsrud AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokatfirmaet Solbø AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Advokathuset Røros AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aga Hotel Consulting AS · siste regnskap 2023
- under avvikling AI Legal Compliance AS
- under avvikling Aktuell Økonomi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alfa Omega Regnskapsbyrå AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alfa Support AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alkemix AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning All in Web Consult AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Allsidig Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alpha Nord AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alpha Nord Konsern AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Amatech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ameta Consulting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AN Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anoco Management AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anyfin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Apex Consulting Advisors AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ARBEIDSGLEDE - Anne Gerd Samuelsen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Base Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arve Skilleås AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS Bedriftsrådgivning og- utvikling · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AS WALCO · siste regnskap 2020
- under avvikling Atollo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Australian Trading Company AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Authen Kompetanse AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.