1 006 selskaper rangert mot jevnbyrdige i fire Morning selskapsklasser. Regnskapsår 2025. Kilde: Brønnøysundregistrene. Metode
Rangering · 2025 · Morning-klasse Små
Rangen er rangen i klassen. Har klassen færre enn ti selskaper, sammenlignes de med hele sektoren. Hele rangeringen · Pressemodus
Største bevegelser · Morning-klasse Små
- Fonnship AS−48
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 93,1 % til 8,3 % og driftsmarginen falt fra 20,7 % til −11,6 %.
- MS Nystein AS+45
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −87,4 % til 29,7 % og egenkapitalandelen steg fra −54,7 % til 8,1 %.
- Sar Offshore AS+44
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 1,6 % til 89,6 % og driftsmarginen steg fra 22,9 % til 40,3 %.
- Frakt Sund AS+38
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −59,7 % til 26,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Sjøfart, Morning-klasse Store: 65 rangerte selskaper i regnskapsåret 2025.
Best i sektoren: Uthalden AS (score 88, driftsmargin 82,1 %, egenkapitalandel 94,4 %). Rem Service AS (score 85, driftsmargin 57,9 %, egenkapitalandel 59,0 %). Knot Fso 1 AS (score 81, driftsmargin 61,8 %, egenkapitalandel 89,8 %).
Svakest i sektoren: Hansa Tankers AS (score 16, driftsmargin 0,0 %, egenkapitalandel 0,0 %). Mst Shuttle Loading AS (score 18, driftsmargin −4,7 %, egenkapitalandel 1,3 %). Viasea Shipping AS (score 19, driftsmargin −1,6 %, egenkapitalandel −7,4 %).
Verdt å se nærmere på
- Median driftsmargin falt fra 12,2 % i 2024 til 6,8 % i 2025 (5,4 prosentpoeng).
- Median egenkapitalandel økte fra 31,9 % i 2024 til 33,6 % i 2025 (1,6 prosentpoeng).
- Median omsetningsvekst falt fra 5,7 % i 2024 til −0,1 % i 2025 (5,8 prosentpoeng).
- Andelen med underskudd gikk fra 19 % i 2024 til 23 % i 2025.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Topplister i sektoren · 2025 · Morning-klasse Små
De fem største selskapene står for 3 % av omsetningen i sektoren. Samlet resultat før skatt for de 265 rangerte selskapene: 1 439 MNOK.
Størst omsetning
- NYE BULL JR. Datter AS 50 MNOK
- Scorpio Kapital Datter AS 50 MNOK
- Atlantica Trader AS 50 MNOK
- Tauranga AS 50 MNOK
- Seatrans AS 49 MNOK
Driftsinntekter.
Høyest driftsmargin
- Abaco Shipping AS 99,2 %
- R Transit AS 99,0 %
- Asker Tankship 4 AS 98,7 %
- Maximus Shipping AS 98,4 %
- Sølvtrans Wellboat AS 97,9 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter.
Størst overskudd
- Oslo Bulk AS 326 MNOK
- O H MELING & CO AS 165 MNOK
- Norfra Shipping AS 164 MNOK
- Stolt-Nielsen Norway AS 125 MNOK
- Kristian Gerhard Jebsen Skipsrederi AS 117 MNOK
Resultat før skatt.
Størst underskudd
- Klaveness Combination Carriers ASAdatterselskap av REDERIAKSJESELSKAPET TORVALD KLAVENESS −86 MNOK
- Siem Offshore Supply AS −78 MNOK
- Intership AS −70 MNOK
- Belships AS −68 MNOK
- Trident Aqua Services AS −57 MNOK
Resultat før skatt, de største negative.
Mest solide
- Abaco Shipping AS 100,0 %
- Asker Tankship 4 AS 99,8 %
- Oslo Wave AS 99,7 %
- Sea-Cargo Eiendom AS 99,1 %
- Tek Sin AS 99,0 %
Egenkapitalandel: egenkapital delt på sum eiendeler.
Raskest vekst
- Emilsen Sjøservice AS +193,3 %
- Intership Nord AS +161,6 %
- Stolt-Nielsen Norway AS +160,0 %
- Belships AS +159,3 %
- Risør Bulk II AS +143,0 %
Omsetningsvekst fra året før, bare fra minst 10 MNOK i omsetning.
Største fall i omsetning
- Norlat Shipping Ltd AS −94,6 %
- Alng 4 ASdatterselskap av Awilco LNG ASA −90,3 %
- Norwest Ship Management AS −90,0 %
- Boa Contracting AS −77,4 %
- Solstad Subsea Holding AS −76,9 %
Fall i omsetning fra året før, bare fra minst 10 MNOK i omsetning.
Største klatrere
- MS Nystein AS +45,5 poeng
- Sar Offshore AS +43,9 poeng
- Frakt Sund AS +38,1 poeng
- Intership Nord AS +33,6 poeng
- Osterøy Ferjeselskap AS +31,4 poeng
Endring i indekspoeng fra året før.
Største fallere
- Fonnship AS −47,6 poeng
- Silver Supporter AS −36,1 poeng
- M Hjorteseth Shipping AS −36,0 poeng
- Atlantic Gas Iii AS −34,7 poeng
- Fir-Kløver AS −33,1 poeng
Endring i indekspoeng fra året før.
Flest ansatte
- Simon Møkster Shipping AS 395
- HAV Ship Management AS 193
- Norwest Ship Management AS 56
- AS OPLANDSKE DAMPSKIBSSELSKAP 53
- Nsk Crew AS 50
Ansatte etter Enhetsregisteret.
Høyest omsetning per ansatt
- Norbjørn AS 6,1 MNOK
- Stolt-Nielsen Norway AS 5,6 MNOK
- Brevik Shipping AS 5,1 MNOK
- E. Galtung Døsvig AS 4,9 MNOK
- Trident Aqua Services AS 4,5 MNOK
Bare selskaper med minst 5 ansatte.
Listene gjelder rangerte selskaper i klassen: operative selskaper med minst 1 MNOK i omsetning, uten holdingselskaper og ekskluderte. Lister over størrelse (omsetning, resultat, ansatte) teller hvert konsern én gang. Kilde: Brønnøysundregistrene. Beløp i andre valutaer er regnet om med Norges Banks kurser.
Posisjonene i sektoren · 2025 · Morning-klasse Små
Hvert selskap plasseres etter lønnsomhet og soliditet, målt som plassering fra 0 til 100 mot de andre i samme sektor og Morning selskapsklasse. Boblen viser omsetningen. Hold over eller trykk på en boble for tallene, filtrer på profil eller søk etter et selskap.
Boblestørrelse viser relativ omsetning, ikke eksakte tall. Stiplede linjer viser hvor de 5 selskapene som flyttet seg mest, sto i 2024 (liten ring).
- Fonnship AS lønnsomhet 60 → 17, soliditet 93 → 15
- MS Nystein AS lønnsomhet 2 → 85, soliditet 0 → 14
- Amar Shipping IV AS lønnsomhet 9 → 93, soliditet 0 → 0
- Sar Offshore AS lønnsomhet 72 → 90, soliditet 9 → 89
- Bergshav Management CO AS lønnsomhet 36 → 31, soliditet 90 → 11
Løve · LederHøy lønnsomhet, høy soliditet
Gepard · SprinterHøy lønnsomhet, lavere soliditet
Elefant · ForvalterLavere lønnsomhet, høy soliditet
Bever · ByggmesterLavere lønnsomhet, lavere soliditet
Vis posisjonene som liste
Oppsummering · regnskapsår 2025 · Morning-klasse Små
Median driftsmargin i sektoren er 8,6 %. 21 av 287 selskaper har negativ egenkapital. Median egenkapitalandel er 42,2 %.
Alle tall gjelder regnskapsåret 2025. Rangert: 269 operative selskaper. Holdingselskaper, ekskluderte og selskaper uten nok data vises, men får ikke rang. Slik leser du indeksen
Summen teller hvert konsern én gang: 3 datterselskaper (88 MNOK i omsetning) er holdt utenfor summer og størrelseslister fordi morselskapet i sektoren har minst like stor omsetning, slik at salget kan gå gjennom morselskapet. De er rangert som vanlig. Metode
- 30 selskaper rapporterer i annen valuta. Omsetningen er regnet om med snittkurs for regnskapsperioden og utgjør 10 % av summen.
Klatrere og stupere · Morning-klasse Små
Endring i rang fra 2024 til 2025, for 191 selskaper som er rangert begge år.
Klatrere
- 178Sar Offshore ASfra plass 185 til 782
- 155Frakt Sund ASfra plass 163 til 881
- 146Oslo Bulk Alpha ASfra plass 233 til 8758
- 127Ace Norway ASfra plass 166 til 3967
- 120MS Nystein ASfra plass 260 til 14050
Stupere
- 217Fonnship ASfra plass 40 til 25721
- 182M Hjorteseth Shipping ASfra plass 55 til 23728
- 169Atlantic Gas Iii ASfra plass 75 til 24426
- 160Fjordcharter Norway ASfra plass 30 til 19040
- 157Bergshav Management CO ASfra plass 70 til 22731
Utmerkelser · 2025 · Morning-klasse Små
Trenger oppmerksomhet · 2025 · Morning-klasse Små
153 selskaper har minst ett varselsignal. Viser de 15 viktigste.
- kritiskBiotank Shipping ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,21) · Underskudd før skatt
- kritiskEnergy Paradise ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,06) · Underskudd før skatt
- kritiskEnergy Pace ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,03) · Underskudd før skatt
- kritiskFjeld Svea ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,38) · Underskudd før skatt
- kritiskFir-Kløver ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,40) · Underskudd før skatt
- kritiskEnergy Partner ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,03) · Underskudd før skatt
- kritiskFjeld Freia ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,12) · Underskudd før skatt
- kritiskTauroa ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,10) · Underskudd før skatt
- kritiskEnergy Empress ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,03) · Underskudd før skatt
- kritiskBourbon Norway ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (1,00) · Underskudd før skatt
- kritiskSjøtind Nord ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,31) · Underskudd før skatt
- kritiskOdfjell Chemical Tankers IV ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,91) · Underskudd før skatt
- kritiskMS Bjørvika ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,94) · Underskudd før skatt
- kritiskFjeld Saga ASNegativ egenkapital · Underskudd før skatt
- kritiskAmar Shipping IV ASNegativ egenkapital · Likviditetsgrad under 1 (0,15)
Kart over sektoren · 2025 · Morning-klasse Små
Lønnsomhet mot soliditet for de rangerte selskapene. Størrelsen viser omsetning. Koral trekant: negativ egenkapital. Klikk for å åpne selskapet. Ytterpunkter er lagt på kanten.
Vis tallene i kartet som tabell
| Selskap | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Omsetning |
|---|---|---|---|
| NYE BULL JR. Datter AS | 96,8 % | 98,3 % | 50 MNOK |
| Scorpio Kapital Datter AS | 96,8 % | 98,3 % | 50 MNOK |
| Abaco Shipping AS | 99,2 % | 100,0 % | 18 MNOK |
| Maritime Yield Company AS | 92,5 % | 91,4 % | 13 MNOK |
| Fonnes Offshore AS | 63,5 % | 92,3 % | 24 MNOK |
| Aspire Norway AS | 18,6 % | 89,9 % | 22 MNOK |
| Sar Offshore AS | 40,3 % | 89,6 % | 38 MNOK |
| Frakt Sund AS | 26,3 % | 95,8 % | 35 MNOK |
| Gull Sailor AS | 17,9 % | 86,7 % | 31 MNOK |
| Maximus Shipping AS | 98,4 % | 55,4 % | 23 MNOK |
| Mowi Star AS | 41,7 % | 78,5 % | 28 MNOK |
| Asker Tankship 4 AS | 98,7 % | 99,8 % | 14 MNOK |
| Aqua Atlantic AS | 78,4 % | 73,4 % | 15 MNOK |
| Tri Frakt AS | 27,0 % | 95,7 % | 45 MNOK |
| Arctic Reefers AS | 27,1 % | 89,0 % | 17 MNOK |
| Sjøco AS | 87,3 % | 57,3 % | 18 MNOK |
| Brevik Shipping AS | 33,1 % | 91,0 % | 30 MNOK |
| Østervold Seismikk AS | 61,6 % | 59,3 % | 31 MNOK |
| Sommarøy Sea Family AS | 24,4 % | 64,2 % | 11 MNOK |
| Rana Frakt AS | 13,8 % | 97,8 % | 26 MNOK |
| Knutsen LNG AS | 94,9 % | 95,7 % | 25 MNOK |
| Fjord X AS | 16,8 % | 53,9 % | 19 MNOK |
| Norsk Sjøservice AS | 17,0 % | 62,8 % | 19 MNOK |
| SKIBSAKTIESELSKAPET ABACO | 87,2 % | 91,2 % | 36 MNOK |
| Stolt-Nielsen Norway AS | 58,2 % | 90,6 % | 28 MNOK |
| Tek Sin AS | 92,1 % | 99,0 % | 21 MNOK |
| Atlantica Trader AS | 15,4 % | 98,3 % | 50 MNOK |
| Fonnes Båtservice AS | 29,2 % | 51,7 % | 17 MNOK |
| Oslo Wave AS | 25,7 % | 99,7 % | 12 MNOK |
| Nidarø AS | 10,6 % | 80,8 % | 38 MNOK |
| O.H. Meling Management AS | 19,6 % | 69,9 % | 12 MNOK |
| Norbjørn AS | 11,5 % | 83,6 % | 31 MNOK |
| Gjendebåten AS | 19,1 % | 65,3 % | 12 MNOK |
| Taumar AS | 32,3 % | 51,9 % | 46 MNOK |
| Kerko Process AS | 21,9 % | 65,1 % | 20 MNOK |
| Feøy Skyssbåt AS | 18,4 % | 67,2 % | 10 MNOK |
| Tornes Bulk AS | 9,7 % | 89,2 % | 31 MNOK |
| Sea Tank Chartering AS | 8,5 % | 76,8 % | 40 MNOK |
| Ace Norway AS | 29,4 % | 79,1 % | 44 MNOK |
| Alng Technical Management AS | 8,6 % | 85,9 % | 11 MNOK |
| Eureka Shipping AS | 4,9 % | 53,7 % | 14 MNOK |
| O H MELING & CO AS | −5,4 % | 82,7 % | 33 MNOK |
| Memo Shipping AS | 72,6 % | 30,9 % | 26 MNOK |
| Notmann AS | 6,5 % | 47,0 % | 21 MNOK |
| Nordic Heavylift Vessels AS | 66,7 % | 72,4 % | 13 MNOK |
| Cbo Nw5 AS | 81,9 % | 67,7 % | 23 MNOK |
| Hurtigruten Coastal Fleet AS | 49,5 % | 82,6 % | 42 MNOK |
| Sea-Cargo Eiendom AS | 0,7 % | 99,1 % | 13 MNOK |
| Cbo Nw1 AS | 71,1 % | 66,4 % | 36 MNOK |
| Sea Marine AS | 16,3 % | 81,7 % | 41 MNOK |
| Tauranga AS | 34,4 % | 31,4 % | 50 MNOK |
| Borg Maritime AS | 16,6 % | 37,8 % | 46 MNOK |
| AS SLEPEBÅTENE | 5,6 % | 53,1 % | 40 MNOK |
| W-Oslo AS | 14,7 % | 59,6 % | 44 MNOK |
| Charvest AS | 11,6 % | 43,1 % | 45 MNOK |
| Oslo Bulk AS | −38,8 % | 78,1 % | 23 MNOK |
| Boa Shipping AS | 18,1 % | 74,8 % | 12 MNOK |
| Btg Kamsarmax AS | 56,7 % | 56,8 % | 48 MNOK |
| Cbo Nw7 AS | 71,6 % | 59,2 % | 38 MNOK |
| Cbo Nw3 AS | 62,5 % | 65,6 % | 23 MNOK |
| MS Novatrans AS | 12,9 % | 51,3 % | 40 MNOK |
| Rib Lofoten AS | 17,3 % | 45,3 % | 11 MNOK |
| Emilsen Sjøservice AS | 19,2 % | 30,3 % | 45 MNOK |
| Myklebusthaug Shipping AS | 32,7 % | 69,3 % | 43 MNOK |
| Hordalaks Sjø AS | 3,1 % | 51,2 % | 40 MNOK |
| Kristian Gerhard Jebsen Skipsrederi AS | −47,1 % | 90,9 % | 28 MNOK |
| Loppa Legeskyssbåter AS | 2,2 % | 71,6 % | 20 MNOK |
| Sinoceanic Shipping AS | −18,1 % | 86,9 % | 33 MNOK |
| Holberg Shipping AS | 18,7 % | 28,5 % | 39 MNOK |
| Cbo Nw2 AS | 45,6 % | 67,0 % | 38 MNOK |
| Cbo Nw6 AS | 57,3 % | 66,6 % | 44 MNOK |
| Norlat Shipping Ltd AS | 13,4 % | 77,6 % | 31 MNOK |
| Eidesvik Shipping II AS | 42,2 % | 43,5 % | 41 MNOK |
| Emilsen Rederi AS | 21,5 % | 60,0 % | 24 MNOK |
| Larseng Sjøtransport AS | 34,2 % | 30,2 % | 44 MNOK |
| Union Bulk AS | 23,4 % | 51,0 % | 47 MNOK |
| Kristiansund Taubåtservice AS | 19,9 % | 57,2 % | 37 MNOK |
| Boreal Maritim AS | 8,1 % | 34,5 % | 34 MNOK |
| Silver Sea AS | 7,5 % | 38,4 % | 28 MNOK |
| Cbo Nw4 AS | 55,9 % | 68,4 % | 34 MNOK |
| Njord Bay AS | 28,1 % | 55,8 % | 43 MNOK |
| Vealøs AS | 3,4 % | 94,5 % | 25 MNOK |
| Atlantica AS | −0,4 % | 79,8 % | 12 MNOK |
| North Star Salmon 4 AS | 25,6 % | 35,8 % | 17 MNOK |
| Sjøfrakt Sør AS | 3,3 % | 49,0 % | 12 MNOK |
| Sjøvarg AS | 8,5 % | 51,0 % | 31 MNOK |
| Oslo Bulk Alpha AS | 16,2 % | 61,1 % | 35 MNOK |
| Norfra Shipping AS | 86,7 % | 98,1 % | 16 MNOK |
| Rutebåten Utsira AS | 0,7 % | 71,7 % | 48 MNOK |
| Finn Olsen Rederi AS | 4,9 % | 63,7 % | 39 MNOK |
| Sama Shipping AS | 37,6 % | 40,9 % | 17 MNOK |
| Sølvtrans Wellboat AS | 97,9 % | 59,4 % | 25 MNOK |
| Nordic Handysize VI AS | 16,9 % | 45,9 % | 44 MNOK |
| Simon Møkster Holding AS | −3,5 % | 97,0 % | 39 MNOK |
| Kløverlaks II AS | 62,4 % | 5,7 % | 44 MNOK |
| Salthammer Sjøtransport AS | −1,6 % | 93,2 % | 28 MNOK |
| Gpo Heavylift AS | 2,9 % | 45,7 % | 22 MNOK |
| Barents Shipinvest AS | 30,3 % | 43,5 % | 29 MNOK |
| Lokholmen AS | 20,6 % | 51,2 % | 37 MNOK |
| Sanco Shipping AS | 19,4 % | 20,4 % | 43 MNOK |
| MV Svartfoss AS | 35,4 % | 62,6 % | 11 MNOK |
| Myklebusthaug Management AS | 2,2 % | 69,8 % | 16 MNOK |
| Seatrans AS | −55,9 % | 69,1 % | 49 MNOK |
| Rederiet Scan-Fjell AS | −7,2 % | 66,9 % | 21 MNOK |
| Forra Ultramax AS | 29,9 % | 36,2 % | 48 MNOK |
| Molde Sjøtransport AS | 12,9 % | 23,9 % | 41 MNOK |
| Askvoll Sandfrakt AS | 7,9 % | 46,6 % | 32 MNOK |
| Gmi Rederi AS | 6,2 % | 49,7 % | 38 MNOK |
| R Transit AS | 99,0 % | 44,7 % | 27 MNOK |
| Charter i Nord AS | 12,6 % | 33,5 % | 25 MNOK |
| Helnessund AS | 13,4 % | 33,9 % | 20 MNOK |
| W-Arcturus AS | 7,6 % | 67,8 % | 36 MNOK |
| Sørlandets Maritime AS | 7,9 % | 39,4 % | 16 MNOK |
| Byrding AS | 6,1 % | 35,2 % | 20 MNOK |
| B & B Boatman Oslo AS | 5,6 % | 16,5 % | 10 MNOK |
| Acl AS | 9,8 % | 29,1 % | 11 MNOK |
| Iws Fleet AS | −275,3 % | 63,9 % | 11 MNOK |
| Fjord Cruise AS | 5,7 % | 42,2 % | 21 MNOK |
| Farm AS | 10,8 % | 45,0 % | 25 MNOK |
| Biostar AS | 9,0 % | 35,8 % | 25 MNOK |
| Songa Express AS | 30,1 % | 33,6 % | 14 MNOK |
| Sydvestor Troll AS | 45,0 % | 1,6 % | 31 MNOK |
| Sea Tug AS | 15,1 % | 16,3 % | 17 MNOK |
| Norwest Ship 1 AS | 3,8 % | 58,4 % | 46 MNOK |
| Osterøy Ferjeselskap AS | 14,0 % | 31,3 % | 31 MNOK |
| Norvarg AS | 6,5 % | 42,9 % | 26 MNOK |
| Frigstad Offshore AS | 26,2 % | 9,9 % | 27 MNOK |
| Umas 29 AS | 34,8 % | 46,2 % | 24 MNOK |
| HAV Kattegat AS | −1,6 % | 77,7 % | 25 MNOK |
| Maritime Tours AS | 12,1 % | 26,6 % | 28 MNOK |
| Arctic Whale Tours AS | 28,6 % | 16,6 % | 15 MNOK |
| MS Kyst AS | 4,8 % | 27,8 % | 25 MNOK |
| Austrheim Frakt AS | −24,1 % | 97,2 % | 30 MNOK |
| Gcc Shipowning 4 AS | 73,8 % | 29,0 % | 23 MNOK |
| Silver Supporter AS | 38,2 % | 15,9 % | 29 MNOK |
| MV Polfoss AS | 43,1 % | 43,0 % | 14 MNOK |
| Amar Shipping II AS | 63,7 % | 17,1 % | 10 MNOK |
| Barents Nord AS | 0,7 % | 39,5 % | 23 MNOK |
| Stavanger Offshore AS | −38,3 % | 90,0 % | 24 MNOK |
| MS Nystein AS | 29,7 % | 8,1 % | 29 MNOK |
| Intership Nord AS | 35,7 % | 36,2 % | 46 MNOK |
| Ugland Supramax AS | 4,2 % | 57,0 % | 47 MNOK |
| Pinnacle Shipowning 1 AS | 43,9 % | 39,3 % | 17 MNOK |
| Fjellbakke AS | 28,3 % | 7,8 % | 11 MNOK |
| Intership West AS | −9,2 % | 90,4 % | 24 MNOK |
| Sølvtrans Rederi IV AS | −32,3 % | 37,8 % | 19 MNOK |
| Mindeparken AS | 31,3 % | 0,3 % | 43 MNOK |
| Songa Success AS | 41,4 % | 22,9 % | 30 MNOK |
| Vestfrakt Shipping AS | 20,2 % | 49,2 % | 39 MNOK |
| Oak Bulk AS | 2,3 % | 46,9 % | 37 MNOK |
| Sea Clean AS | 4,7 % | 27,7 % | 13 MNOK |
| Haltbakk Tankers AS | 61,2 % | 31,0 % | 11 MNOK |
| Kopervik Ship Management AS | 28,6 % | 9,4 % | 22 MNOK |
| Seven Seas Carriers AS | 51,3 % | 5,4 % | 11 MNOK |
| Fonnes Shipping AS | 5,8 % | 37,5 % | 43 MNOK |
| Klaveness Combination Carriers ASA | −180,3 % | 71,5 % | 27 MNOK |
| Nfh Fbm 230301 AS | −60,0 % | 98,9 % | 38 MNOK |
| Rms AS | 4,1 % | 35,6 % | 17 MNOK |
| With Sea AS | 4,7 % | 16,5 % | 45 MNOK |
| Iws Fleet Management AS | 13,4 % | 17,0 % | 29 MNOK |
| E. Galtung Døsvig AS | 2,6 % | 2,6 % | 30 MNOK |
| Vestbjørn AS | 5,8 % | 32,3 % | 12 MNOK |
| Njord Pioner AS | −0,5 % | 32,5 % | 48 MNOK |
| Cbo Nw8 AS | 63,8 % | 25,4 % | 27 MNOK |
| Amar Shipping IV AS | 46,2 % | −199,2 % | 26 MNOK |
| Westchart AS | 6,0 % | 24,7 % | 17 MNOK |
| Medtank II AS | 54,3 % | 0,0 % | 21 MNOK |
| Boa Crewing 3 AS | 3,9 % | 0,3 % | 33 MNOK |
| Eidsvaag Shipping AS | 4,8 % | 14,1 % | 32 MNOK |
| Stödig Marine Crew AS | 14,6 % | 0,9 % | 29 MNOK |
| Cbo Endeavour AS | 33,0 % | 33,7 % | 46 MNOK |
| Northern Chemical AS | 45,8 % | 0,3 % | 19 MNOK |
| Havila Management AS | 2,9 % | 18,3 % | 20 MNOK |
| Fjord Rock AS | −0,5 % | 50,9 % | 20 MNOK |
| Rostein Management AS | 0,4 % | 10,4 % | 45 MNOK |
| Awind 6 AS | 18,1 % | 40,4 % | 19 MNOK |
| Flex LNG Fleet Management AS | 3,2 % | 33,6 % | 13 MNOK |
| Soltin Marine AS | 41,0 % | 4,2 % | 48 MNOK |
| K SÆTRE & Sønner AS | 0,4 % | 18,3 % | 40 MNOK |
| Lustrabaatane AS | 0,7 % | 15,7 % | 43 MNOK |
| Umas 28 AS | 4,8 % | 35,5 % | 36 MNOK |
| HAV Ship Management AS | −8,6 % | 42,2 % | 13 MNOK |
| Dreamline Charter AS | −17,7 % | 44,2 % | 11 MNOK |
| Trident Aqua Services AS | −263,1 % | 85,3 % | 27 MNOK |
| Viking Kings AS | 17,1 % | −2 646,0 % | 21 MNOK |
| RÁN Shipping AS | 30,3 % | 5,9 % | 42 MNOK |
| Norwest Ship 3 AS | 4,2 % | 47,4 % | 42 MNOK |
| Lunasol Invest 5 AS | 15,0 % | 3,0 % | 35 MNOK |
| Sea Shipping AS | 7,6 % | 4,0 % | 30 MNOK |
| Fjordcharter Norway AS | −0,4 % | 32,1 % | 23 MNOK |
| Fri Karmsund AS | −11,9 % | 83,7 % | 13 MNOK |
| Eli Star AS | 12,1 % | 6,5 % | 38 MNOK |
| Mpp Venture AS | −23,0 % | 50,7 % | 35 MNOK |
| Odfjell Hakata Maritime AS | 13,3 % | 45,9 % | 14 MNOK |
| Atlantica Duke AS | −119,9 % | 90,1 % | 31 MNOK |
| Belships AS | −95,8 % | 42,1 % | 27 MNOK |
| Bontveit Rederi AS | 9,8 % | 12,9 % | 45 MNOK |
| Boa Crewing 2 AS | 1,8 % | 1,0 % | 26 MNOK |
| Boreal Yachting AS | 5,9 % | 15,5 % | 18 MNOK |
| Høgli AS | −1,8 % | 57,3 % | 43 MNOK |
| Risør Bulk II AS | −15,2 % | 48,9 % | 34 MNOK |
| Sterling Aqua Logistics AS | 6,7 % | 22,9 % | 10 MNOK |
| Boa Contracting AS | 13,1 % | 1,9 % | 32 MNOK |
| Ugland Heavylift Shipping AS | 0,1 % | 45,2 % | 39 MNOK |
| Polar Viking AS | −47,5 % | 58,6 % | 13 MNOK |
| Northern Expeditions AS | 90,1 % | 0,1 % | 11 MNOK |
| Project Pissarro AS | 87,5 % | 0,3 % | 14 MNOK |
| Aurora Shipping AS | 18,8 % | 7,8 % | 41 MNOK |
| Simon Møkster Shipping AS | −2,0 % | 20,4 % | 49 MNOK |
| Nsk Crew AS | −2,2 % | 17,8 % | 22 MNOK |
| LNG Link Investment AS | 44,2 % | 4,8 % | 22 MNOK |
| Abyss Ship Assets AS | 69,4 % | 0,2 % | 25 MNOK |
| Vss Ben AS | −14,7 % | 61,1 % | 36 MNOK |
| Fsv Group AS | −457,7 % | 43,4 % | 11 MNOK |
| Fonnalaks AS | 27,7 % | 26,5 % | 21 MNOK |
| AS OPLANDSKE DAMPSKIBSSELSKAP | 0,9 % | 28,5 % | 20 MNOK |
| Fjord Bulk II AS | 1,3 % | 12,1 % | 27 MNOK |
| The Fjords Management AS | 9,2 % | −202,9 % | 12 MNOK |
| Aspøy AS | −71,6 % | 52,3 % | 12 MNOK |
| Caiano Management AS | −1,7 % | 15,7 % | 31 MNOK |
| Sea Ship Iii AS | −97,0 % | 78,7 % | 28 MNOK |
| Møre Logistic AS | −2,9 % | 28,0 % | 20 MNOK |
| Tidewater Norge AS | −0,5 % | 16,8 % | 27 MNOK |
| Kystbunker AS | −40,2 % | 8,9 % | 36 MNOK |
| Falkeid Management AS | 1,2 % | 5,9 % | 31 MNOK |
| Solstad Subsea Holding AS | 24,5 % | 31,8 % | 29 MNOK |
| Bergshav Management CO AS | 3,0 % | 5,9 % | 17 MNOK |
| Wilhelmsen Port Services Norway AS | −8,9 % | 9,3 % | 34 MNOK |
| Höegh Autoliners Shipping 269-7 AS | 72,9 % | 0,1 % | 12 MNOK |
| Norwest Ship Management AS | −3,5 % | 24,3 % | 47 MNOK |
| Island Ocean AS | 43,1 % | 0,6 % | 48 MNOK |
| Siem Offshore Supply AS | −294,9 % | 50,2 % | 20 MNOK |
| Austfjord AS | −10,1 % | 0,6 % | 20 MNOK |
| Fri Kvam AS | −20,1 % | 46,9 % | 13 MNOK |
| Kopervik Shipping AS | −22,3 % | 55,7 % | 23 MNOK |
| Luno Tankers AS | 6,8 % | 19,6 % | 14 MNOK |
| M Hjorteseth Shipping AS | 3,4 % | −4,4 % | 16 MNOK |
| Rms Viking AS | −9,5 % | 45,9 % | 17 MNOK |
| Hvalsafari AS | −6,1 % | 5,9 % | 18 MNOK |
| Kopervik Ship Invest AS | −31,0 % | 51,2 % | 44 MNOK |
| Bourbon Norway AS | 0,0 % | −0,4 % | 20 MNOK |
| Energy Swan AS | −60,1 % | 44,6 % | 39 MNOK |
| Intership Fjord AS | −2,3 % | 8,6 % | 23 MNOK |
| Atlantic Gas Iii AS | −31,9 % | 36,1 % | 34 MNOK |
| Knutsen Atlantic Chartering AS | −37,7 % | 17,7 % | 35 MNOK |
| 2 Marine AS | −6,2 % | 15,0 % | 20 MNOK |
| Norwest Ship 6 AS | −2,6 % | 39,3 % | 44 MNOK |
| Sølvtrans Wellboat Operation AS | −10,0 % | 28,6 % | 49 MNOK |
| Norwest Ship 7 AS | −4,5 % | 40,1 % | 42 MNOK |
| Vestlandske Trafikk AS | −1,4 % | 0,6 % | 27 MNOK |
| Seatrans Chemicals AS | −11,5 % | 10,9 % | 39 MNOK |
| Hurtigruten Norway AS | 4,1 % | −18,6 % | 14 MNOK |
| MS Bjørvika AS | −2,7 % | −13,4 % | 13 MNOK |
| Alng 4 AS | −293,2 % | 18,6 % | 35 MNOK |
| Fjord Bulk AS | −14,8 % | 20,9 % | 16 MNOK |
| Lorentzens Skibs Management AS | −26,1 % | −43,4 % | 15 MNOK |
| Fonnship AS | −11,6 % | 8,3 % | 19 MNOK |
| Havila AS | −19,6 % | −303,2 % | 15 MNOK |
| Intership AS | −33,5 % | 14,4 % | 20 MNOK |
| Tananger Offshore AS | −16,0 % | 14,5 % | 23 MNOK |
| Fir-Kløver AS | −11,6 % | −30,5 % | 41 MNOK |
| Tauroa AS | 3,5 % | −6,4 % | 33 MNOK |
| Odfjell Chemical Tankers IV AS | −3,6 % | −0,4 % | 13 MNOK |
| Biotank Shipping AS | −29,1 % | −820,9 % | 46 MNOK |
| Salten Shipping AS | −15,4 % | 11,8 % | 25 MNOK |
| Aquaship Salmon Star AS | −33,4 % | 12,5 % | 29 MNOK |
| Sjøtind Nord AS | −10,5 % | −166,3 % | 20 MNOK |
| Energy Paradise AS | −20,0 % | −15,6 % | 46 MNOK |
| Energy Pace AS | −29,5 % | −27,9 % | 44 MNOK |
Holding og investering · 2025
137 selskaper i sektoren er holding- eller investeringsselskaper. De er holdt utenfor rangeringen over, fordi omsetning, marginer og vekst sier lite om et selskap som lever av eierskap. Her rangeres de for seg: 104 har minst 10 MNOK i eiendeler og er med i listen.
| Rang | Selskap | Score | Egenkapitalandel | Totalrentabilitet | Likviditetsgrad 1 | Sum eiendeler |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ocr Holding AS | 92 | 100,0 % | 46,9 % | 8 749,41 | 38 MNOK |
| 2 | Songa Supply Holding AS | 85 | 100,0 % | 20,9 % | – | 310 MNOK |
| 3 | MEMO CHARTERING & Invest AS | 85 | 99,7 % | 72,6 % | 262,38 | 18 MNOK |
| 4 | Dsd Cargo Holding AS | 83 | 100,0 % | 15,4 % | 89 743,71 | 158 MNOK |
| 5 | Myklebusthaug Invest AS | 78 | 99,2 % | 47,8 % | 48,60 | 94 MNOK |
| 6 | Vidar Eidsvaag Holding AS | 78 | 100,0 % | 10,0 % | 8 119,44 | 54 MNOK |
| 7 | Taubåtservice Holding AS | 77 | 99,9 % | 21,4 % | 204,51 | 19 MNOK |
| 8 | Tysse Invest AS | 76 | 98,7 % | 38,8 % | 94,49 | 171 MNOK |
| 9 | Romy Invest II AS | 75 | 98,6 % | 41,0 % | 71,26 | 417 MNOK |
| 10 | Chem Tank Invest Xii AS | 72 | 100,0 % | 8,7 % | 114,16 | 288 MNOK |
| 11 | Sea1 Offshore US Holding AS | 72 | 92,9 % | 109,5 % | 14,12 | 57 MNOK |
| 12 | Jolis Invest AS | 71 | 99,7 % | 13,5 % | 390,26 | 96 MNOK |
| 13 | Kistefos Venture Capital AS | 70 | 94,8 % | 75,9 % | 4,45 | 569 MNOK |
| 14 | PH Invest Herøy AS | 68 | 99,7 % | 11,3 % | 81,31 | 57 MNOK |
| 15 | Akebakken Invest AS | 67 | 95,4 % | 35,0 % | 11,76 | 20 MNOK |
| 16 | Chem Anchor Invest Xii AS | 67 | 100,0 % | 8,0 % | 45,44 | 96 MNOK |
| 17 | Silver Holdings AS | 65 | 100,0 % | 3,4 % | 130,50 | 3 133 MNOK |
| 18 | Aker Capital AS | 65 | 99,3 % | 18,2 % | 8,80 | 32 468 MNOK |
| 19 | Silver-Holding AS | 65 | 93,9 % | 32,6 % | 13,46 | 265 MNOK |
| 20 | Silver-Invest AS | 65 | 94,1 % | 30,7 % | 13,13 | 285 MNOK |
Vis alle 100
Score 0–100 mot de andre holdingselskapene i sektoren: egenkapitalandel 40 %, totalrentabilitet 40 % og likviditetsgrad 20 %. Metode
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %.
Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres.
| Regnskapsår | Median driftsmargin | Median egenkapitalandel |
|---|---|---|
| 2020 | – | – |
| 2021 | – | – |
| 2022 | 11,1 % | 26,4 % |
| 2023 | 15,8 % | 39,6 % |
| 2024 | 13,4 % | 41,6 % |
| 2025 | 14,7 % | 42,1 % |
| 2026 · svakeste år | 6,1 % | 38,1 % |
I 2026 klarte 1 rangerte selskaper seg bedre enn sektoren, 1 omtrent som sektoren og 0 svakere.
Klarte seg best i 2026
- 1Nippon Sanso Europe Ship ASegenkapitalandel 69,9 %9,8 %
Bedre enn sektoren: driftsmargin på eller over sektorens median og ikke underskudd eller negativ egenkapital. Svakere: driftsmargin under medianen og underskudd eller negativ egenkapital. Ellers omtrent som sektoren. Metode
Drivere i sektoren
Rente, priser og valuta som former sektorens år, ved siden av sektorens median driftsmargin. Driverne er kontekst og inngår ikke i indeksen.
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; sektorens median driftsmargin økte 1,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Sektorens median driftsmargin | – | 11,1 % | 15,8 % | 13,4 % | 14,7 % | 6,1 % |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden · hentet 1. november 2026
Eksportpris for råolje (kr per fat)
Eksportpris for råolje falt 17,6 % i 2025; sektorens median driftsmargin økte 1,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eksportpris for råolje, årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Sektorens median driftsmargin | – | 11,1 % | 15,8 % | 13,4 % | 14,7 % | 6,1 % |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden · hentet 1. november 2026
Da USD/NOK falt i 2025, holdt 407 av 907 rangerte selskaper driftsmarginen på samme nivå eller høyere enn året før. Blant de største: Odfjell Tankers AS (−0,3 % → 0,0 %), Norled AS (−30,7 % → −13,9 %), Boreal Sjø AS (4,3 % → 4,8 %), Rostein AS (24,2 % → 24,5 %), Nyk Saga AS (18,1 % → 25,1 %).
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Sektoren i Norge (SSB)
Hele næringen slik Statistisk sentralbyrå teller den, alle foretak og ikke bare aksjeselskapene vi rangerer. Bruk tallene som bakteppe for rangeringen over.
Foretak, sysselsatte og omsetning · 2024
- Foretak
- 1 335
- −1,3 % fra 2023
- Sysselsatte
- 18 166
- +1,3 % fra 2023
- Omsetning
- 228,4 mrd. kr
- −1,2 % fra 2023
- Brutto driftsmargin
- 27,5 %
- Brutto driftsresultat delt på omsetning
Alle foretak (hovedenheter), også enkeltpersonforetak.
Konkurser i næringen
9 foretakskonkurser de siste fire kvartalene (2025K4–2026K3). Endring +125,0 % mot de fire kvartalene før (4). Det er om lag 6,7 per 1 000 foretak.
Utenlandskontrollerte foretak · 2024
- Andel av foretakene
- 14,0 %
- Andel av de sysselsatte
- 32,8 %
- Andel av omsetningen
- 23,9 %
SSB publiserer dette bare for grupper av næringer. Tallene gjelder gruppen «Sjøtransport».
Omsetningsindeks · Sjøfart
132,3 indeks, 2021 = 100, sesongjustert · 2026M08
+4,6 % mot 2025M08.
Månedlig, 2023M08 til 2026M08.
Kilde: Statistisk sentralbyrå (SSB), tabell 12910, tabell 10790, tabell 08085, tabell 13863. CC BY 4.0. Våre næringskoder (SN2025) er koblet til SSBs (SN2007) med SSBs korrespondansetabell i Klass.
Siste konkurser og avviklinger
- Romsdal Fjordcruise AS 936195555 Frivillig avvikling · 31. oktober 2026 · 0 MNOK (2025)
- Horizon Maritime Offshore AS 922191271 Konkurs · 30. oktober 2026 · 68 MNOK (2025)
- Partankers Xxiv AS 929140559 Frivillig avvikling · 27. oktober 2026 · 70 MNOK (2025)
- Seacor Grant AS 895022462 Frivillig avvikling · 27. oktober 2026 · 0 MNOK (2025)
- Gbsi Combi AS 930832014 Frivillig avvikling · 19. oktober 2026 · 138 MNOK (2025)
- Gearbulk Shipping AS 961999960 Frivillig avvikling · 19. oktober 2026 · 0 MNOK (2025)
- Energy Empress AS 922404593 Frivillig avvikling · 15. oktober 2026 · 26 MNOK (2025)
- Energy Partner AS 931480952 Frivillig avvikling · 15. oktober 2026 · 38 MNOK (2025)
Næringskoder (NACE)
| Kode | Beskrivelse |
|---|---|
| 50* | Hele hovedgruppe 50 |
| 50.101 | Utenriks sjøfart med passasjerer |
| 50.102 | Innenriks kystruter med passasjerer |
| 50.109 | Kysttrafikk med passasjerer ikke nevnt annet sted |
| 50.201 | Utenriks sjøfart med gods |
| 50.202 | Innenriks sjøfart med gods |
| 50.203 | Forsyning for offshore |
| 50.300 | Passasjertransport på elver og innsjøer |