Pipeotech AS
Score · regnskapsår 2024
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 951 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 744 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Pipeotech AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −138,0 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 36,5 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −138,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | −140,8 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −37,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 36,5 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,74 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 9,3 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør Pipeotech AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Pipeotech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Pipeotech AS hadde en driftsmargin på −138,0 % og en egenkapitalandel på 36,5 % i 2024, og er nr. 3 744 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −109,4 % til −138,0 % og egenkapitalandelen falt fra 80,8 % til 36,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,61).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −140,8 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −138,0 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 6 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pipeotech AS?
Driftsmarginen var −138,0 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Pipeotech AS?
Egenkapitalandelen var 36,5 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 1,74 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Pipeotech AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,23 i 2024 (median 1,61). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Pipeotech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Pipeotech AS er nr. 3 744 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 951 av 2 165. Omsetningen endret seg 9,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Green Transition Holding AS.
Green Transition Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Green Transition Holding AS
- Pipeotech AS du er her
- Carbon Circle Holding AS
- Aitos Gasification Technology AS
- Varme Energy AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 814548422
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. november 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 6,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Molandsveien 10, 4994 AKLAND (RISØR)
- Kommune
- Risør rang 21–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Green Transition Holding AS (100 %)
Øverste eier: Green Transition Holding AS
Eieren: flertallseieren Green Transition Holding AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Green Transition Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 22 | 82 | |
| Rang | 2 632 | 3 744 | 93 | |
| Driftsmargin | −109,4 % | −138,0 % | 45,8 % | |
| Totalrentabilitet | −29,1 % | −37,9 % | 47,9 % | |
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 36,5 % | 70,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,04 | 0,23 | 3,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,3 % | 487,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 3,7 MNOK | 21,8 MNOK |
| Driftsresultat | −3,7 MNOK | −5,1 MNOK | 10,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,8 MNOK | −5,2 MNOK | 9,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −3,8 MNOK | −5,2 MNOK | 9,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,5 MNOK | 13,4 MNOK | 20,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 1,8 MNOK | 20,8 MNOK |
| Egenkapital | 10,1 MNOK | 4,9 MNOK | 14,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −14,9 MNOK | −20,1 MNOK | −10,2 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 8,5 MNOK | 6,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 7,9 MNOK | 6,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5831625.
Videre
Lignende selskaper
- Nupen AS indeks 22, nr. 3 741 · sammenlign
- Sky Marketing AS indeks 22, nr. 3 742 · sammenlign
- Sume Consulting AS indeks 22, nr. 3 743 · sammenlign
- Eftir AS indeks 22, nr. 3 745 · sammenlign
- Cityq AS indeks 22, nr. 3 746 · sammenlign