SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS

Org.nr. 831720662 · Sandefjord · Stiftet 2023 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2025

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 851 av 956 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 393 av 2 637 · Transport og lagring

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 956 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,9 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel −98,6 % (median 27,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −0,9 % 4,1 % 28 %
Resultatmargin −1,2 % 3,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −4,5 % 8,0 % 21 %
Egenkapitalandel −98,6 % 27,2 % 3 %
Gjeldsgrad – 1,68 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,43 1,35 8 %
Omsetningsvekst 40,1 % 7,2 % 83 %
Omsetning per ansatt0,69 MNOK0,50 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (956 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS har score 22 for 2025, rang 2 393 av 2 637 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 83 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,1 % mot median 7,2 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −98,6 % mot median 27,2 %. Konsistens: persentil 6 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS med 14,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−15,6 %4,5 % +34,5 prosentpoeng 0,0 prosentpoeng +34,5 prosentpoeng
2025−0,9 %4,1 % +14,7 prosentpoeng −0,4 prosentpoeng +15,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: transport og lagring (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: transport og lagring per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål2023202420252026
Tjenestepriser: transport og lagring, årssnitt––114,6119,3 (så langt)
Endring fra året før–––+4,1 %
Selskapets driftsmargin−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart) (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart) steg 2,6 % i 2025; driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS økte 14,7 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart) per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart), årssnitt99,6124,2125,0128,8132,2137,4 (så langt)
Endring fra året før−2,2 %+24,7 %+0,7 %+3,1 %+2,6 %+3,9 %
Selskapets driftsmargin––−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS økte 14,7 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS økte 14,7 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS økte 14,7 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: landtransport (indeks)

Lønnsindeks: landtransport steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS økte 14,7 prosentpoeng.

Lønnsindeks: landtransport per år og driftsmarginen til SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: landtransport, årssnitt87,591,195,7101,0106,2108,9 (så langt)
Endring fra året før+3,3 %+4,1 %+5,1 %+5,5 %+5,1 %+2,5 %
Selskapets driftsmargin––−50,1 %−15,6 %−0,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS hadde en driftsmargin på −0,9 % og en egenkapitalandel på −98,6 % i 2025, og er nr. 2 393 av 2 637 rangerte selskaper i Transport og lagring.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −15,6 % til −0,9 % og omsetningen økte med 40 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 15,1 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 16,7 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −1,4 MNOK 1,8 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −98,6 % (median 27,2 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,43 (median 1,35).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,2 % (median 3,1 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,1 % (median 7,2 %); Likviditetsgrad 1 0,43 (median 1,35).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet25 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst83 vekt 15 %
Konsistens6 vekt 15 %

Varighet: 15 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS?

Driftsmarginen var −0,9 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS?

Egenkapitalandelen var −98,6 % i 2025 (median 27,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,43 i 2025 (median 1,35). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS i Transport og lagring?

SPRING LOGISTIKK LAGER & 3 PL AS er nr. 2 393 av 2 637 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 851 av 956. Omsetningen endret seg 40,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
831720662
Org.form
AS
Sektor
Transport og lagring (52.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
10 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
26. april 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Borgeskogen 65, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
Kommune
Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 13. juli 2023
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sandefjord. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4
Største eier
49,0 % · tre største 95,0 %
Fordeling
selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
5 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Spring Respons og Logistikk AS (4 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks51822
Rang2 3952 3872 393
Driftsmargin−50,1 %−15,6 %−0,9 %
Totalrentabilitet−52,8 %−59,9 %−4,5 %
Egenkapitalandel−49,8 %−98,9 %−98,6 %
Likviditetsgrad 10,760,490,43
Omsetningsvekst–373,9 %40,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,0 MNOK5,0 MNOK6,9 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−0,8 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−0,8 MNOK−0,1 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−0,8 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,0 MNOK1,3 MNOK1,4 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital−0,5 MNOK−1,3 MNOK−1,4 MNOK
Opptjent egenkapital−0,5 MNOK−1,3 MNOK−1,4 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK2,6 MNOK2,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK1,4 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7120455.