Dinner Barcode AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 81 av 328 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 824 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dinner Barcode AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 328 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,5 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 24,1 % (median 23,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55 MNOK | 88 MNOK |
| Driftsmargin | 9,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 38,1 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandel | 24,1 % | 23,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,15 | 2,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 0,98 |
| Omsetningsvekst | −7,6 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 1,00 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Dinner Barcode AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (328 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dinner Barcode AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Dinner Barcode AS har score 60 for 2025, rang 1 824 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,47 mot median 0,98. Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,5 % mot median 4,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −7,6 % mot median 6,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 6,5 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +6,7, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Dinner Barcode AS med 6,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Dinner Barcode AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,9 % | 4,5 % | −1,9 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | −1,9 prosentpoeng |
| 2025 | 9,5 % | 4,6 % | +6,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +6,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Dinner Barcode AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Dinner Barcode AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Dinner Barcode AS hadde en driftsmargin på 9,5 % og en egenkapitalandel på 24,1 % i 2025, og er nr. 1 824 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −4,1 % til 24,1 % og driftsmarginen steg fra 2,9 % til 9,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 19 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 23 MNOK |
| P/B | 3,5 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dinner Barcode AS?
Driftsmarginen var 9,5 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,1 %.
Hvor solid er Dinner Barcode AS?
Egenkapitalandelen var 24,1 % i 2025 (median 23,8 %). Gjeldsgraden var 3,15 (median 2,99).
Hvordan er likviditeten i Dinner Barcode AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,47 i 2025 (median 0,98).
Hvordan står Dinner Barcode AS i Overnatting og servering?
Dinner Barcode AS er nr. 1 824 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 81 av 328. Omsetningen endret seg −7,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Nodee Holding AS.
Nodee Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Nodee Holding AS
- Dinner Barcode AS du er her
- Sudøst Restaurant AS
- Nodee Sky AS
- Tataki Asian AS
- Org.nr. 987631988
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 868922532
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 53 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. januar 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronning Eufemias gate 28, 0191 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 % · tre største 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nodee Holding AS (70 %)
Øverste eier: Nodee Holding AS
- Nodee Holding AS · 70,0 %
- Centurion Holding AS · 10,0 %
- Colin Holdning AS · 10,0 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Endring 2007–2025:
30 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 0 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Centurion Holding AS, Colin Holdning AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 39 | 60 | |
| Rang | 3 864 | 3 705 | 1 824 | |
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 12,8 % | 38,1 % | |
| Egenkapitalandel | −10,3 % | −4,1 % | 24,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,78 | 1,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,8 % | −7,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48,2 MNOK | 59,2 MNOK | 54,7 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK | 5,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,9 MNOK | 14,0 MNOK | 13,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,8 MNOK | 6,7 MNOK | 9,1 MNOK |
| Egenkapital | −1,7 MNOK | −0,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,9 MNOK | −0,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum gjeld | 18,7 MNOK | 14,6 MNOK | 10,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,1 MNOK | 8,7 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7172333.
Videre
Lignende selskaper
- Stord Hotel Drift AS indeks 61, nr. 1 808 · sammenlign
- Quality Hotel Expo AS indeks 60, nr. 1 809 · sammenlign
- FLOR & Fjære AS indeks 60, nr. 1 825 · sammenlign
- Sudøst Restaurant AS indeks 60, nr. 1 826 · sammenlign
- Stiansen AS indeks 60, nr. 1 836 · sammenlign