Dinner Barcode AS
Score · regnskapsår 2024
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 222 av 302 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 705 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Dinner Barcode AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 302 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel −4,1 % (median 21,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 59 MNOK | 86 MNOK |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 12,8 % | 13,3 % |
| Egenkapitalandel | −4,1 % | 21,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 0,99 |
| Omsetningsvekst | 22,8 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 MNOK | 0,95 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Dinner Barcode AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (302 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Dinner Barcode AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Dinner Barcode AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på −4,1 % i 2024, og er nr. 3 705 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 23 % og egenkapitalandelen steg fra −10,3 % til −4,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 14 MNOK |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −4,1 % (median 21,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 0,99).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 22,8 % (median 8,0 %); Likviditetsgrad 1 0,78 (median 0,99).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dinner Barcode AS?
Driftsmarginen var 2,9 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,8 %.
Hvor solid er Dinner Barcode AS?
Egenkapitalandelen var −4,1 % i 2024 (median 21,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Dinner Barcode AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2024 (median 0,99). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Dinner Barcode AS i Overnatting og servering?
Dinner Barcode AS er nr. 3 705 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 222 av 302. Omsetningen endret seg 22,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Nodee Holding AS.
Nodee Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Nodee Holding AS
- Dinner Barcode AS du er her
- Sudøst Restaurant AS
- Nodee Sky AS
- Tataki Asian AS
- Org.nr. 987631988
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 868922532
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 53 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. januar 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronning Eufemias gate 28, 0191 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 % · tre største 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nodee Holding AS (70 %)
Øverste eier: Nodee Holding AS
- Nodee Holding AS · 70,0 %
- Centurion Holding AS · 10,0 %
- Colin Holdning AS · 10,0 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Endring 2007–2025:
30 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 0 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Centurion Holding AS, Colin Holdning AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 39 | 60 | |
| Rang | 3 864 | 3 705 | 1 824 | |
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,9 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 12,8 % | 38,1 % | |
| Egenkapitalandel | −10,3 % | −4,1 % | 24,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,78 | 1,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,8 % | −7,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48,2 MNOK | 59,2 MNOK | 54,7 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK | 5,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,9 MNOK | 14,0 MNOK | 13,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,8 MNOK | 6,7 MNOK | 9,1 MNOK |
| Egenkapital | −1,7 MNOK | −0,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,9 MNOK | −0,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum gjeld | 18,7 MNOK | 14,6 MNOK | 10,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,1 MNOK | 8,7 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6104953.
Videre
Lignende selskaper
- Norway's Best AS indeks 40, nr. 3 687 · sammenlign
- Hotelldrift Q Bodø AS indeks 40, nr. 3 700 · sammenlign
- Sbg 7 Drift AS indeks 39, nr. 3 708 · sammenlign
- Pers Hotell AS indeks 39, nr. 3 721 · sammenlign
- Quality Skjærgården Hotel og Badepark AS indeks 39, nr. 3 730 · sammenlign