Celio AS

Org.nr. 895158992 · Oslo · Stiftet 2010

Score · regnskapsår 2024

48av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 791 av 1 470 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 298 av 2 420 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Celio AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 470 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 34,2 % (median 9,4 %) og egenkapitalandel 13,7 % (median 43,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 34,2 % 9,4 % 82 %
Resultatmargin 34,2 % 10,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 69,6 % 17,0 % 94 %
Egenkapitalandel 13,7 % 43,2 % 22 %
Gjeldsgrad 6,28 1,16 16 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,60 29 %
Omsetningsvekst 2,2 % 6,2 % 40 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 48 gjør Celio AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 470 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Celio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Celio AS hadde en driftsmargin på 34,2 % og en egenkapitalandel på 13,7 % i 2024, og er nr. 1 298 av 2 420 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK 22,4 12 MNOK 6 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,7 MNOK
minus netto gjeld −0,4 MNOK
17,4 13 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 4,1 1 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet88 vekt 30 %
Soliditet19 vekt 25 %
Likviditet29 vekt 15 %
Vekst40 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 46 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Celio AS?

Driftsmarginen var 34,2 % i 2024, mot en median på 9,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 69,6 %.

Hvor solid er Celio AS?

Egenkapitalandelen var 13,7 % i 2024 (median 43,2 %). Gjeldsgraden var 6,28 (median 1,16).

Hvordan er likviditeten i Celio AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2024 (median 1,60).

Hvordan står Celio AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Celio AS er nr. 1 298 av 2 420 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 791 av 1 470. Omsetningen endret seg 2,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
895158992
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
25. januar 2010 16 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
c/o Hans Petter Tjeldflaat, Guldberglia 7C, 0375 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 3. desember 2011
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.celio.no
LEI
254900BYMXNBQULFNT98 fornyes 2. oktober 2027
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Otivio AS (0 %), Nextera AS (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks444849
Rang1 4041 2981 255
Driftsmargin35,7 %34,2 %27,0 %
Totalrentabilitet64,3 %69,6 %55,8 %
Egenkapitalandel12,4 %13,7 %12,9 %
Likviditetsgrad 11,141,161,15
Omsetningsvekst–2,2 %7,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,0 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,7 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK0,7 MNOK0,6 MNOK
Skattekostnad–0,2 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,6 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,1 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK0,9 MNOK0,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK0,9 MNOK0,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5512469.